Αγαπημενη ιστορια στα κομικς

οχι δεν πηγαινε σε σενα.

και σε οσους πηγαινε δεν τοπα με κακη εννοια.απλα,διαβαστε το κ εδω ειμαστε να τα συζητησουμε.

@rip noob

πλακα πλακα , (οτ)αν το διαβασεις θα καταλαβεις γιατι στο μυαλο μου το transmetropolitan εχει μια [B]αισθητικη aenima…ειναι σαν να διαβαζεις το ομωνυμο κομματι (aenema)

(ενω το watchmen μου φερνει σε pink floyd/bob dylan)[/B]

και τα 2 παντως ειναι απαραιτητα αναγνωσματα

οποιος θελει links για το transmetropolitan σε μορφη CBR ας με pm

Στα 80’s ,εγώ προς το τέλος και ο αδελφός μου απο τα μέσα , είχαμε μια μεγάλη συλλογή απο comics όλων των ειδών ,τα οποία για έναν ανεξήγητο λόγο τα μεταφέραμε όλα στο χωριό και απο τότε αγνοούνται.
Αν ποτέ τα βρω μιλάμε για θησαυρό.
Τελόσπαντων ,κάθε λοιπόν καλοκαίρι που τα ξαναδιαβάζαμε όλα απ’την αρχή ,περίμενα την στιγμή που θα διάβαζα αυτό

η ιστορία ,αν θυμάμαι καλά, ήταν οτι o γνωστός Captain America με την μπλε στολή είχε αποσυρθεί και πήρε την ταυτότητά του ένας άλλος ,τότε ξαναγυρνάει ο αυθεντικός με μια κανούργια στολή (μαύρη) και παίρνει την θέση του πίσω και ξεπαστρεύει για άλλη μια φορά τον Red Skull (μεγάλος κακός).
Το θέμα ήταν οτι έβλεπα για πρώτη φορά έναν ήρωα να αλλάζει στολή (και πολύ καλύτερη κατα τη γνώμη μου) και να μάχεται με το ίδιο του το status quo.
Καρα-classic σκηνή η τελική μάχη.

ΥΓ.1 τι ωραίες ξέγνοιαστες αναμνήσεις.
ΥΓ.2 βέβαια αν διάβαζα τώρα τον Captain America ,θα σκεφτόμουν με κριτική σκέψη για την προπαγάνδα των Αμερικάνων και άλλα τέτοια, γι’αυτό χαίρομαι που τα απόλαυσα όσο ήμουν “αμόλυντος”.

ωραια προοδος, μπραβο…I rest my case…:razz:

εσύ έβαλες ΚΟΡΤΟ ΜΑΛΤΕΖΕ ρε μπιτόνι.
Βάλε και “Βουλομάτη” ή οτιδήποτε από ΒΑΒΟΥΡΑ μετά :razz:

lol, απανταω σε τυπο που ‘ριχνει’ το Κορτο Μαλτεζε στον ιδιο λακο με ΒΑΒΟΥΡΑ…

ΠΡΟΤΑΣΗ:

:razz::razz:

αυτος ο καυγας ειναι σαν να βλεπεις τον bleeding σε κινουμενη αμμο…καθε ποστ του κ ενα βημα πιο μεσα…

(bleeding συνεχισε μην μασας , να σκεφτεσαι τον μυθο του δαβιδ με τον γολιαθ) :stuck_out_tongue:

ε ναι εννοείται ότι η βαβούρα ήταν ανώτερη. \m/

Η πρόταση ήταν δώρο από τον ΕΤΣΙ? :razz:

ΠΟΙΟΝ ΕΤΣΙ ΡΕ ΧΑΛΒΑ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟΘΕΩΝΕΙΣ ΝΤΡΕΝΤ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΠΕΤΑΣ ΜΑΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΥΣΤΙΕΣ ΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΜΙΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΩ…

ΣΥΝΕΛΘΕ ΡΕ,ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ…Ή ΘΕΣ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΚΑΝΑ ΓΙΑΤΡΟ?[SIZE=“1”](γιατι σου ζηταω το ονομα και δεν μου το δινεις…)[/SIZE]

Το Μάους έχει εμπνεύσει την πιο γαμάτη ιντερνετική περσόνα στο σημερινό ελληνικό διαδίκτυο όμως. :blues:

:razz::razz:

Έχουν αναφερθεί φοβερές ιστορίες, ωστόσο κάποιος πρέπει να αναφέρει πιστεύω και αυτό εδώ:

Ο δημιουργός ονομάζεται Harvey Kurtzman. Η ιστορία που άσκησε τη σημαντικότερη ίσως επιρροή στον Alan Moore. Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε. 8)

Ένα λεπτό.

Έχουν υπάρξει άλλες comic ιστορίες μετά το Preacher και το Hell and Back (Sin City);;;;; 8O

Τρομερή ιστορία.
:respect:

http://www.solaris.gr/catalog/popup_image.php?pID=1864&osCsid=ivdq612t6rjdokb6rtrll01jf3

γαμησε!

Και