Νικόλας Άσιμος - Μια παράσταση

Κυκλοφόρησε από την Λύρα ένα ‘‘σπάνιο’’ (τουλάχιστον κατα τα λεγόμενά της) live του Άσιμου.
Το έχει πάρει κανείς? Αξίζει σαν συσκευασία (φωτογραφίες κ.λ.π) ή να το προμηθευτούμε απο την παράνομη οδό? Δεν αγοράζω ελληνικά παρά μόνο επιλεγμένα πράγματα για αυτό ρωτάω…

Καλά για την αξία του Καλλιτέχνη δεν θα μιλήσω. Βαριέμαι να γράφω κατεβατά ολόκληρα για πράγματα που ήδη όλοι ξέρουμε.

Δεν τό’χω πάρει, αλλά ξέρω ότι η Λύρα βγάζει καλές προσεγμένες εκδόσεις:!:
Το ίδιο έκανε και με Σιδηρόπουλο, και πιστεψέ με, αξίζει τα λευτά του:wink::!:

Track list:

ωραιο φαινεται:-k

Εγω το εχω παρει.Ο ηχος δεν ειναι και τοσο καλος αλλα ο Νικολας αξιζει γιατι πεταει σχολια αναμεσα στα τραγουδια που αξιζει μονο και μονο γι’αυτο να παρει κανεις το cd.H επιλογη των τραγουδιων καλη κ ο Νικολας αψογος οπως παντα.Εγω σας το προτεινω γενικα.Σε οποιον αρεσει ο Νικολας.Αλλιως δεν ξερω αν θα το εκτιμησετε απο μουσικης αποψης… :stuck_out_tongue:

Ακουστε το ‘‘κλαστε ελευθερως’’ Δεν ειναι τραγουδι αλλα εχει νοημα σε αυτα που λεει.Αγαπαμε Νικολα :slight_smile:

Και εγώ το έχω πάρει.Πράγματι από μουσικής άποψης δεν λέει και πολλά,κυρίως αξίζουν αυτά που λέει ο άσιμος ανάμεσα στα τραγούδια,που σταματάει και μιλάει με το κοινό.Γενικά πάντως τα τραγούδια που περιέχει(είναι και τα μόνα που ξέρω από άσιμο μαζί με το μπαγάσα) είναι αρκετά πολιτικά και περνάνε νοήματα