Ελληνικες Ταινιες

Ε δεν είναι και ΜΠΟΦΙΛΙΟΥ εδώ που τα λέμε

Η ηπαραπανω προταση εχει την κεντρικη εγκριση; Πρεπει να προσεχεις μην ξεφυγεις απο την γραμμη

Αφού ήταν και στο φεστιβάλ μας ρε ηλίθιε

Πάλιωσε αυτό με τη γραμμή ρε, βρείτε κανα αλλο

Αυτη εχει παρει εγκριση;

Ε τι τώρα
ΧΩΡΙΣ ΕΓΚΡΙΣΗ;
Γνωστή σταλίνα το Νατασάκι μας

Από μικρό κορίτσι.

Εμ μόνο έτσι παίζεις σ’ εμάς

Φυσικα η πλυση ξεκινα απο μικρη ηλικια για να καταστραφει τελειως η κριτικη σκεψη και η προσωπικη βουληση. με πολυ καλα αποτελεσματα παιρνοντας σαν παραδειγμα εσενα και ενα δυο ακομα.

Άσε δε που από την πολλή ΠΛΥΣΗ κινδυνεύεις να ξεβάψεις ή ακόμα και να μπεις στο πλύσιμο.

Σε μερικούς μάλιστα που είναι πολύ σκληροί βάζουμε και μαλακτικό.

…μετά από καιρό είδα ξανά το ‘‘Λούφα Και Παραλαγή’’…δεν πεθαίνει αυτό το έργο…με τίποτα:):!:

…είδα ξανά τις δυο ταινιάρες του Κόκκινου
’‘Τέλος Εποχής’’ και το ‘‘Ο Αδερφός Μου Κιεγώ’’

…που έχει χαθεί αυτός ο σκηνοθέτης???

:):!:

Εντάξει, δεν ξέρω πώς γιατί μου είχε διαφύγει εδώ και τόσσα χρόνια, αλλά μιλάμε για έπος του εγχώριου σινεμά. Πιο επίκαιρη απο ποτέ.

Όσο για το ότι πολλές φορές τέτοια έργα φτάνουν να θεωρούνται κάλτ κωμωδιούλες, πού να δεις τι ανάλογη “πέραση” έχει το Βιετνάμ (Όλα Είναι Δρόμος).

Και κάνει έτσι ο Ίβιτς και πέφτει μέσα στην περιοχή και ζητάνε οι γαύροι πέναλτι. Και σηκώνεται αυτή και φωνάζει πέναλτι. Τι κάνεις εσύ μπρος στους ΠΑΟΚτζήδες, μια ζωή εξέδρα;

‘‘Κόκκινα Φανάρια’’…και πάντα η ίδια συγκίνηση στο τέλος:):!:

Επιτέλους!

Δυστυχώς σήμερα το πρωί “έφυγε” ο Τσιώλης…

‘‘Στις γυναίκες σου έχω πει, δίνεις το 5 και κρατάς το 95! Και συ κάνεις συνέχεια το αντίθετο!!!’’

Καλό του ταξίδι, θα κρατάω για χρόνια εκείνο το βράδυ στην Αβόρα και τον μαραθώνιο των ‘‘Γυναικών…’’, μου φάνηκε καταπληκτικός άνθρωπος πέρα από σπουδαίο δημιουργό

Ηταν ακριβως αυτο.