Toto live in Greece?

Το rockpages λεει οτι οι Toto θα ερθουν για μια συναυλια στις 12 Ιουλιου. Βεβαια δεν εχει επιβεβαιωθει ακομα οπως μπορουμε να διαβασουμε και στη αντιστοιχη σελιδα(http://www.rockpages.gr/selidesrock.htm)… Αν τελικα ερθουν νομιζω οτι θα ειναι η πρωτη φορα που θα ερθουν και επισης αν θυμαμαι καλα ηταν να ερθουν το 2000 η το 2001 αλλα τελικα ακυρωθηκε… Μακαρι να ερθουν!

__Για εμένα άλλο είναι το ερώτημα… Περισσότερα απ’ το αν θα έρθουν, με νοιάζει το ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ, ποια θα είναι η σύνθεση του σχήματος που θα έρθει… :wink:

Mike Porcaro-Μπάσο
Greg Phillinganes-Πλήκτρα
Bobby Kimball-φωνητικά
και οι καλοί για το τέλος:
David Paich-Πλήκτρα & φωνητικά
Steve Lukather-κιθάρα και φωνητικά
και στα drums…ναι ναι: Simon Phillips!!
Για πες λοιπόν!! :smiley:

Θα πατήσει ο Lukather το πόδι του στην Ελλάδα? Πρέπει να φιλήσουμε εκεί που θα πατήσει μετά! Απο τους κορυφαιότερους κιθαρίστες ever!

Den borw na pw oti eimai mesa stous Toto gia ta kala wstoso eida mia synaylia tous to 1990 sto Parisi kai epatha shock!!! Pragmatika katapliktikh-oi! Xerete twn titlo aytou tou VHS-DVD???

κιεγω τους εχω δει εξω , οτι καλυτερο εχω ακουσει ποτε ,
κορυφαια κομματια , κορυφαιος ηχος , κορυφαιοι μουσικοι ,

στους ΤΟΤΟ , δεν ρωτας ποια ειναι η συνθεση , η μεγαλη ομαδα εχει βαθος στο
παγκο … (οι καλυτεροι καθε φορα παιζουν )

LUKATHER εννοειτε , αυτος ειναι η ψυχη τους , νομιζω οτι ο Paich δεν ακολουθει
τα live ,αν και ειναι απο τους βασικους συνθετες . Επισης στα live ακολουθει και
β κιθαριστας που κανει και εξαιρετικα φωνητικα .

καποτε ηταν ναρθουν σε καποιο φεστιβαλ στην Κρητη ! αν δεν κανω λαθος ,
αλλα τελικα ακυρωθηκε (μαζι με GARY MOORE λεγοταν τοτε και αλλους ) ,
ευτυχως

οι ανθρωποι εχουν πολυ υψηλα standarts , και οποιοι τους δουν θα το διαπιστωσουν
ενω δεν αποκλειεται καποιοι να αναθεωρησουν πολλες αποψεις τους .
οταν τους ειδα , μουρθε η ξενη φραση -seperate the men from the boys …

ενταξει , ειμαι ΤΟΤΟ fan , τι να κανουμε

  • ειναι απο τα λιγα group ,που οι οπαδοι ψηφιζουν πριν την περιοδεια ,ποια κομματια
    θελουν , και τα 10 πρωτα παιζονται ,

aor

__Φίλε AOR, ο “πονηρός” Cozy ( :wink: ) με έπιασε! Τον Porcaro τον ήθελα οπωσδήποτε (εξαιρετικός μπασίστας, χωρίς άλλα σχόλια), αλλά ήξερα /περίμενα ότι θα έρθει. Αλλά γι’ αυτούς που μου κράτησε για το τέλος δεν ήμουν σίγουρος.

__Περισσότερο δε για τον SIMON!!! O MONOΣ (θα μπορούσε και ο drummer των police που δε θα μάθω ποτέ πώς γράφεται το όνομά του! :smiley: -ΑΛΛΑ σε άλλο στιλ ή ακόμα ΙΣΩΣ και αυτός του Billy Joel), κατά τη γνώμη μου, που μπορεί να αντικαταστήσει επάξια και στο ίδιο στιλ τον έταιρο Porcaro. ΤΕΡΑΣΕΙΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣ.

__Αυτή μάλιστα, είναι dream team!! 8) Ο,τι καλύτερο θα μπορούσε αυτή τη στιγμή -ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΕΚΕΙ ΦΙΛΕ COZY!! :smiley: :wink: 8)

Έτσι μπράβο!! Άντε και από τα μέρη μας επιτέλους!! :smiley:
Θα έχουν τελειώσει και εξεταστικές λογικά τότε (τότο) οπότε μια χαρά!!ΧΕΧΕ!!

Α, μη ξεχάσω!! Δωρεάν μαθήματα ορθογραφίας από τον Κωστή: Stewart Copeland :smiley: 8) :stuck_out_tongue: :wink: !!!

Μα καλά που είσασταν όλοι εσείς όταν ο μέγας Arcade σχεδόν τους λοιδωρούσε;
Οι Toto είναι μακράν η καλύτερη μπάντα του aor

απλα απαξιουσαμε να δωσουμε απαντηση, αλλωστε οι ΤΟΤΟ δεν χρειαζονται εμας για να τους υποστηριξουμε, εχουνε την μουσικη τους για αυτο. Αρκει φυσικα να την ακουσεις και οχι απλα να κανεις κριτικη ετσι για να’χαμε να λεγαμε.
Παντως για μενα αλλη ειναι η μεγαλυτερη aor μπαντα του πλανητη και ερχονται και αυτοι Ελλαδα, αλλα μεχρι να ειμαστε ετοιμοι για επισημη ανακοινωση…my lips are sealed!!!

Put The Kot Down Slowly!!! Έλα ρε bitch…μια παρέα είμαστε :smiley: …Πες και δε θα το πω σε κανέναν :stuck_out_tongue: !!!

απλα απαξιουσαμε να δωσουμε απαντηση, αλλωστε οι ΤΟΤΟ δεν χρειαζονται εμας για να τους υποστηριξουμε, εχουνε την μουσικη τους για αυτο. Αρκει φυσικα να την ακουσεις και οχι απλα να κανεις κριτικη ετσι για να’χαμε να λεγαμε.
Παντως για μενα αλλη ειναι η μεγαλυτερη aor μπαντα του πλανητη και ερχονται και αυτοι Ελλαδα, αλλα μεχρι να ειμαστε ετοιμοι για επισημη ανακοινωση…my lips are sealed!!![/quote]
Μας βάζεις πρώτα στη πρίζα και μετά σφυράς αμέριμνα, έτσι?
Για λέγε, για λέγε… έστω και σε p.m. δεν έχω πρόβλημα…

Πάντως για ΤΟΤΟ με βλέπω να βγαίνω έξω να τους δω…
Για καλοκαιρι που λένε να τους φέρουν δεν έχουν ανακοινώσει ημερομηνίες για Ευρώπη. Ξεκινανε Φεβρουάριο από Ευρώπη και μετά θα πάνε Ιαπωνία.
Ξανά μετά Ευρώπη?
Άσε να πάω έξω να τους δω, γιατί να περιμένω να τους δω στην Ελλάδα, μπορεί να μην τα καταφέρω ποτέ.

bitch έγραψε:
Παντως για μενα αλλη ειναι η μεγαλυτερη aor μπαντα του πλανητη και ερχονται και αυτοι Ελλαδα, αλλα μεχρι να ειμαστε ετοιμοι για επισημη ανακοινωση…my lips are sealed!!!

Ξέρω ότι οι JOURNEY θα βρίσκονται Ευρώπη το καλοκαίρι (9/6 Arrow Classic Rock Festival) kai 8 ή 10/6 Sweden Rock Festival.
ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΕΙΣ?[/quote]

τετοια χαιρομαι να ακουω ,

    οι  ΤΟΤΟ , συμφωνω για την κορυφαια aor μπαντα ολων των εποχων , το 

group που εκανε την τελεια ‘τομη’ μεταξυ εμπορικοτητος , και ποιοτητικης μουσικης ,
πραγμα εξαιρετικα δυσκολο .

        κατα την γνωμη παντα , το κομματι africa , το οποιο το ξερετε ολοι , ειναι 

το πληρεστερο κομματι που εχω ακουσει , οταν δε το ακουσετε live
θα παθετε πλακα , οι ανθρωποι αποδιδουν τα φωνητικα τελεια , και βεβαια οι
ΤοΤο διαθετουν πληθος κομματιων , πολλα απο τα οποια δεν γιναν γνωστα , αλλα
ειναι υπεροχα .

      Νομιζω οτι τα γνωστα τους κομματια ,ειναι τοσα πολλα στο ευρυ κοινο ,το 

οποιο ομως πολλες φορες δεν ξερει οτι ειναι των ΤΟΤΟ . Εινα πολυ δυσκολο οσο
μεγαλη καριερα και ναχεις , να εχεις καταφερει γυρω στα 10 all time classic
κομματια .

      Τωρα ως αναφορα τους JOURNEY αποτελουν για μενα ,το Νο.2  , και 

φυσικα μακαρι ναρθουν γιατι αλλιως θα ετοιμαστω για εξω .

Μετα περιμενω SURVIVOR , HEART , REO και θαμαι ο.κ. , ζηταω πολλα ?

καλο σας σ.κ.

aor

Μα κανενας δεν εχει ακουσει για τους Survivor?
Σας κοβω για ανημερωτους.Δεν εχει επιβεβαιωθει ακομα αλλα μας εχουν στο προγραμμα της ευρωπαικης περιδειας.[/quote]

ναι το ακουσα για SURVIVOR , μιας και ο λογος γιαυτους επισης να πω οτι
προκειτε για groupαρα ολκης , με πληθος πολυ καλων κομματιων , και
οι 2 πολυ μεγαλες επιτυχιες τους μαλλον τους εβλαψαν ως αναφορα την
ιδεα του κοινου γιαυτους ,ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα τα κομματια

ελπιζω να περασουν ,και απο εδω , και το ελλ.κοινο να μην τους σνομπαρει ,
μιλαμε για κορυφαιους .

aor

Απο τα 5 μεγαλυτερα ονοματα του aor με την υπερτραγουδαρα i’m not that man anymore του οποιου το solo οταν το ακουσα το 1982 με εκανε να αρχισω να ακουω rock

[/quote]

ειδατε λοιπον που δεν χρειαζεται να το πω εγω τελικα…

when seconds count re m##nia !

DESPERATE DREAMS : Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΟR

θεμα στα πληκτρα που σκοτωνει
ρυθμος
ρεφραιν
ολα τα καλα

aor