Transcending Bizzare? [12/4/09] @Texas Club

Εκτός από τους Transcending Bizzare? θα είναι και οι Randomwalk, Shiverspine ,Industry Of Nightmares!

Είσοδος 9 ?(8O8O)!!!


Now playing: Pain - Feed Us
via FoxyTunes

(Λογικα) με βλεπω εκει. Δε τους εχω δει ποτε κι ειμαι περιεργος για το πως θα βγουν live ολα αυτα τα μπλιμπλικια που εχουν στον ηχο τους.

Δυστυχως το βλεπω απατο…

To ticket δεν είναι καθόλου ακριβό.Τώρα πόσοι θα πάνε είναι άλλο θέμα, αλλά αξίζει.Εγώ θα πάω να τους δω και ελπίζω να περάσω καλά…


Now playing: Pain - Live Fast / Die Young (It’s A Cynic Paradise)
via FoxyTunes

μακάρι να μπορούσα να έρθω,αλλά no money no party…:frowning:

Ακριβως γι αυτο…χωρις δουλεια και με τοσες αλλες συναυλιες,τι να κανεις :frowning:

Κι εγώ ψήνομαι να δω Transcending μια φορά live οπότε κατά 90% θα πάω.

Θα μου άρεσε να δω τους Transcending αλλά εκείνη ακριβώς την ημέρα φεύγω. :frowning:

Παιδια μην το σκεφτεστε ειναι και γαμω τις φασεις.Οι φαν του ειδος ειναι μαστ να τους δουν :metal:

Για μενα φανταζει ως μια πολυ καλη ευκαιρια να δουμε ενα συγκροτημα με πολυ προσεγμενο ηχο και τρομερες συνθεσεις (Transcending Bizarre?). Τους Radomwalk τους εχω ξαναδει και αν και δεν μου αρεσαν πολυ μουσικα, ειναι δουλεμενη μπαντα και κανουν ωραια live, τα αλλα δυο συγκροτηματα δεν τα ξερω…

Ξέρετε τι ώρα θα αρχίσει το live??


Now playing: Anathema - Panic
via FoxyTunes

Καλο το live χθες… Ειχαν ωραιο ηχο ολες οι μπαντες (πραγμα σπανιο για το συγκεκριμενο club).

Αργησε πολυ η πρωτη εμφανιση των Transcending Bizarre? στην Αθηνα, γι’ αυτο βεβαια δεν φταιει η μπαντα, καθως προσπαθουσαν εδω και χρονια να βρουν την ευκαιρια να “κατεβουν” Αθηνα. Αυτο “κοστισε” καθως λιγοι ειμασταν αυτοι που τους παρακολουθησαμε (εκτος των μελων των αλλων συγκροτηματων -που σημειοτεων καθησαν μεχρι το τελος) Αξιζουν να παιζουν σε πολυ περισσοτερο κοσμο. Δεν πειραζει… την επομενη φορα. Μοναδικη μου ενσταση για τους -κατα τ’ αλλα φοβερους- Transcending Bizarre? οτι αδικουν το πρωτο τους album καθως ολα σχεδον τα κομματια ηταν απο το δευτερο…

Οι Radomwalk ηταν εντυπωσιακοι! δυνατη-δεμενη μπαντα. Κομματια (σχετικα) μικρα σε διαρκεια που ειναι οτι πρεπει για να πωρωνουν και οχι για να κουραζουν. Ευγε!

Το στυλ που παιζουν οι Shiverspine δεν μου αρεσει καθολου.

Για τους Industry of Nighmares τι να πω… εχουν πολυ ωραιες ιδεες μουσικα, αλλα ετσι οπως βγαινουν στη σκηνη να παιξουν καταντουν γελοιοι! Θα μπορουσαν να ηταν πιο “σεμνοι” απο πλευρας image. Αυτο δηλαδη που δεν μου “κολλαγε” χθες ηταν ο συνδυασμος μουσικης-εικονας. Οταν δεν τους κοιτουσα ηταν ενα ωραιο σοβαρο συγκροτημα, οταν τους κοιτουσαν… εβλεπα ενα τσιρκο.

Τρισκατάρατε, μηπως φοραγες ενα Enslaved μπλουζακι εποχης Isa;! Εαν ναι, συγχαρητηρια.

Edit: Επειδη θα γραφτει κι official αποψη, δε λεει να αναφερω τιποτα εδω, περαν του οτι ειναι λιγο ντροπη να βαζεις μια σχεδον-μπαντα-διασκευων να παιζει πανω απο ενα αξιοπρεπες κατα τ αλλα συγκροτημα. Ενω το στυλ τους μ αρεσει δλδ, στο τελος μεινανε κακες εντυπωσεις.

Δεν κατάφερα τελικά να πάω.Πρέπει να ήταν πολύ καλά.Δεν πειράζει την επόμενη φορά…:frowning:


Now playing: Anathema - Eternity (Part I)
via FoxyTunes

“Below the lights” ηταν :slight_smile:
Στο edit δεν καταλαβα, σε ποια μπαντα αναφερεσαι?

Ακομα καλυτερα δλδ.

Εχεις δικιο, πανω στη βιασυνη ξεχασα να κανω quote. Τα παραπανω πανε για τους Shiverspine.