Ταινία Transformers!

άνοιγες την TV Σ/Κ πρωί και είχε σε όλα τα κανάλια κάτι καλό…mega,ant1,star…

Σωστος, τωρα δεν εχει σχεδον τιποτα και οποτε εχει, ειναι μαλακιες. Θυματε κανεις το Disney Club ???

Καρολινα και Λυκουργος! :lol: :lol: :lol:
Αξεχαστες εποχες.Ξυνπουσαμε πιτσιρικια 9 η ωρα για να δουμε Disney Club και παιδικα…
Μεγαλωσαμε ρε.
Τωρα ξυπναμε 12 για να παμε για καφε ή στο μαθημα που ειναι στις 1.Και γκρινιαζουμε κιολας.

Αν και πρωην φανατικος των τρανσφορμερς,επειδη δεν θυμαμαι,τι ακριβως γινοταν?Ηταν κατι ρομποτακια που μεταμορφωνονταν σε οχηματα ε?
Οι κακοι ποιοι ηταν?

οι κακοί…ήταν επισης κατι ρομποτακια που μεταμορφωνονταν σε οχηματα.:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

παιδια εγω θελω thundercats!!!8)

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΠΑΠΠΟΥ! :lol: :lol:

Hταν οι Autobot με αρχηγό τον Optimus Prime (οι καλοί της υπόθεσης) και οι Disepticons (δεν θυμάμαι το όνομα του αρχηγού τους…Οι κακοί της υπόθεσης αυτοί)

Παίζει να ήταν και Megatron! #-o

Ευγε ρε Πάνο…

:wink: :smiley:

all time classic (όσο ήταν ο Λυκούργος και η Καρολίνα)…φοβερές αναμνήσεις…:frowning:

Θα νιωσω γρια στο τελος…:lol:

Μήπως αισθάνεσαι ήδη?..

:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Ela re paidia, egw ta thymamai egw pou eimai palikaraki!(lol, ta xaraktirismos itan aytos?:stuck_out_tongue: )An kai merika onomata itan kalo pou mou ta ypenthimisate oi ypoloipoi!

Transformers έβλεπα φανατικά όταν πήγαινα Πρώτη…μιλάμε για προ Χριστού τώρα!!! #-o :lol:

kabamaru ολα τα λεφτά. Διάβολε…

αν θέτε τσεκάρετε εδώ, να’ναι καλά όποιος το κανε, γιατι μου θύμισε πολύ τα παιδικά μου χρόνια.

Λοιπον, συνοπτικα, Οτομποτς και Ντισεπτικονς ηταν δυο διαφορετικες φυλες intelligent robots που μαχονταν για το πια θα επικρατησει στον πλανητη τους τον Cybetron (Σαϊμπετρον). Οταν μετα απο καιρο τελειωσαν τα αποθεματα ενεργειας στον πλανητη τους τον εγκατελειψαν προς αναζητηση νεων πηγων ενεργειας αφηνοντας ελαχιστους πισω. Στο ταξιδι τους στο διαστημα οι Ντισεπτικονς επιτεθηκαν στους Οτομποτς και τελικα επεσαν και τα δυο διαστημοπλοια στη γη. Αν θυμαμαι καλα ξαναενεργοποιηθηκαν πολλα χρονια μετα την πτωση τους… Οι Οτομποτς μεταμορφωνονταν κυριως σε αυτοκινητα και οι Ντισεπτικονς σε αεροπλανα αλλα αυτο ηταν λογω ενος τυχαιου γεγονοτος κατα την επανεργοποιηση τους στη γη. Στον πλανητη τους ειχαν διαφορετικες μορφες.

Κλασσικα, ο Μεγατρον με τους Ντισεπτικονς συνεχιζαν την αναζητηση πηγων ενεργειας καταστρεφοντας τη γη και οι “καλοι” Οτομποτς προσπαθουσαν να τους εμποδισουν (για να παρουν την ενεργεια αυτοι:p …πλακιτσα). Αργοτερα οι Οτομποτς εφτιαξαν και τους Νταϊνομποτς για οσους θυμουνται (δεινοσαυροι-ρομποτ) που ηταν οι αγαπημενοι μου!!! Μετα τις πρωτες 2 τηλεοπτικες σεζον ξαναφευγουν απο τη γη και οι “αναμετρησεις” συνεχιζονται “εντος εδρας”, στον Σαϊμπετρον…

Ειχε βγει και Transformers the Movie (παλι σε κινουμενα σχεδια) που διαφωτιζει πολλα σημεια και στην οποια καταστρεφεται και ο Σαϊμπετρον…

Ειμαι πολυ περιεργος τι θα δειχνει η ταινια, αν θα ειναι καποια συνεχεια των οσων αφησαν τα κομικς ή θα τοποθετειται χρονικα ενδιαμεσα… Παντως αμφιβαλω καπως αν ειναι ιαπωνικο, εχω την εντυπωση οτι ειναι αμερικανικο. Πολλα επεισοδια “παιζανε” στις ΗΠΑ και τα χαρακτηριστικα των ανθρωπων-καρτουν μονο σε Ασια δεν παραπεμπουν. Αυτο βεβαια για την original σειρα γιατι αργοτερα βγηκε και μια αλλη αηδια που εμοιαζε πολυ με ιαπωνικο…

Transformers ρεεεεεεεεεεε, τρελο καψιμο!!!

Έτσι!!! :thumbup:

Τι μου θύμισες τώρα!! Είχα ένα γαμάτο παιχνίδι, ένα από τα ντάιναμποτ, αυτό που γινόταν τυραννόσαυρος!! Πωπω, σαν τώρα το θυμάμαι. Ένας θεός ξέρει που να βρίσκεται. Ήταν από τα αγαπημένα μου παιχνίδια πάντως!! :roll: (τον έβαζα και πλάκωνε στο ξύλο κάτι superman και batman που είχα:lol: )

Eγω ειχα 3 απο τα 5 Dinobots και παρα πολλα απο τα υπολοιπα Transformers αλλα μιλαμε για τα αυθεντικα που ηταν απο Μεταλλο και ηταν ακριβη αντιγραφα αυτων της σειρας. Οχι κατι μαλακιες πλαστικα που βγαινανε μετα. Μιλαμε για Prime, Wheeljack, Megatron, Constracticons κλπ γεματα μεταλλο!! Τρομερη ποιοτητα παιχνιδιων εκεινη την εποχη…

Heavy Metal ρεεεεεεεεεεεε!!! :metal:

etsi gia na min 3exniomaste!!!

http://tv-links.co.uk/show.do/2/2505 8) 8) 8)