Trivium - In Waves

Στις 9 Αυγουστου περιμενουμε το νεο δισκο των Trivium,με το ονομα In Waves.Οι Trivium ειναι απο τις αγαπημενες metalcore μπαντες,αλλα δεν περιμενω πολλα απο το νεο τους δισκους,πιστευω θα προσπαθησουν να “αντιγραψουν” το εξαιρετικο Shogun,μιας και το hype που κερδισαν ηταν μεγαλο.

ΑΛΛΑ,θα εχει σιγουρα ενδιαφερον να ακουσουμε trivium χωρις τον Travis πισω απο τα ντραμς.

Εχουμε τραγουδι,ομωνυμο με το δισκο εδω

Πολύ ωραίο το εξώφυλλο, να δούμε τί θα λέει και ο δίσκος.

ωραιο κομματι,ωραιο video και ωραιο εξωφυλλο.
Μια χαρα μεχρι στιγμης :slight_smile:

Συμφωνω, ωραιο κομματι ! Και η ολη φωτογραφια του βιντεο
Πως εχει αδυνατισει αυτο ο Matt ρε ?

καλουλι το in waves όπως και το black που άκουσα λιγο στο youtube απο live…

επισης εχει βγει και αυτό

To in waves μ’αρεσει ολο και περισσοτερο!Πρεπει να ειναι χαλαρα το πιο μελωδικο του δικου,γιατι απ’οτι βλεπω το Dusk Dismantled βαδιζει σε πολυ πιο σκληρα μονοπατια.

Κατα τ’αλλα ο drummer μ’αρεσει αρκετα!Παιζει πιο hardcore,μου εχουν λειψει ομως τα fills του travis.θα δουμε.

καλο το τραγουδι
αναμενουμε και τα υπολοιπα

Δυναμιτης το Dusk Dismantled!!!

Μου θιμισε λιγο Fear Factory. Βεβαια μπορει να ειναι μονο ιδεα μου.

Και ναι εχουμε νεο τραγουδι,ακουτε εδω : [B][U]Inception of the End[/U][/B]

γκουχ γκουχ… :wink::wink:

Χορταστικος δισκος. 1 ωρα και 10 λεπτα περιπου. 18 τραγουδια, καποια πολυ καλα και μερικα οχι και τοσο (μιλαω για την Special Edition). Σε γενικες γραμμες μου αρεσε ο δισκος. Τραγουδια που ξεχωρισα ειναι το Black, το ομωνυμο In Waves και το Watch the World Burn. Ειδικα το πρωτο θεριζει…

και εμενα μου άρεσε αρκετα(παραλού που το περίμενα διαφορετικό) δεν φτάνει βεβαία shοgυn αλλα οκ… τις τελευταίες 4 μερες μονο αυτο ακούω

Built to Fall \μ/

Watch the World Burn :metal::metal::band:

black λεμεεεε [B[/B]](http://www.youtube.com/watch?v=_5mMzNW3K1k) :stuck_out_tongue:

εντιτ: και το Built to Fall γαματο.

Αρχισα να τον ακουσω σημερα…Πολυ ενδιαφερον…Αν και δεν μου φαινεται οτι πιανει επιπεδα Shogun.

Το Black φα-ντα-στι-κο !!! Αυτα τα φωνητικα μου αρεσουν και το riff τα σπαει!!! Ανετα μπαινει αμεσως στα αγαπημενα μου κομματια για φετος!!

Δισκάρα! Ίσως λίγο κατώτερο του φανταστικού Shogun.

Πολυ κολλητικος δισκος με τρομερες μελωδιες.Αντε μπας κ ερθουν κ τους δουμε λαιβ.Ολα τα κομματια με εξαιρεση καποια τελευταια -δν θυμαμαι τιτλους- ειναι αψογα δουλεμενα απο ολες τις αποψεις!!!