Trivium- The Sin and the Sentence (2017 )

  1. The Sin And The Sentence
  2. Beyond Oblivion
  3. Other Worlds
  4. The Heart From Your Hate
  5. Betrayer
  6. The Wretchedness Inside
  7. Endless Night
  8. Sever The Hand
  9. Beauty In The Sorrow
  10. The Revanchist
  11. Thrown Into The Fire
3 Likes

Κυκλοφορεί στα γνωστά μέρη και σπέρνει. Το λες ρεζουμέ όλης της καριέρας τους και ποιοτικά ίσως έρχεται δεύτερο καλύτερο μετά το σπουδαίο Shogun. Καταπληκτικός παίχτης ο νέος ντράμερ ελπίζω να μη τον σουτάρουν…

2 Likes

Δύσκολο να το πιστέψω αλλά θα το ακούσω πρώτα και μετά θα κρίνω.

ωραιος δισκος . Δεν εχει τα ουρλιαχτα , αλλα ειναι γεματο ριφφς και ρυθμο .

Με Επιασα πολλες φορες να κουναω με ικανοποιηση το κεφαλι μου με αυτο που ακουγα.

Θα πεσουν αρκετες ακροασεις το ΣΚ.

1 Like

Τρομερή δουλειά! Μπαβο τους! βεβαία να πουμε οτι το 50% τις επιτυχίας που εχει το αλμπουμ βασίζεται στον εκπληκτικό πιτσιρικά που πήραν στα ντραμς! Αν υπήρχαν και τα σολο των Ascendancy/Shogun (κατι παει να γινει στο The Sin And The Sentence,Sever The Hand ,The Revanchist) θα μιλούσαμε για αλλα επίπεδα…

The Sin And The Sentence
Beyond Oblivion
The Revanchist

1 Like

Τον άκουσα ολόκληρο μια φορά και είναι περίπου όπως τον περίμενα, δηλαδή με 2-3 καλά κομμάτια, 2-3 πολύ καλά και τα υπόλοιπα μέτρια. Ευπρόσδεκτος, ελπίζω να χτίσουν πάντω του στον επόμενο δίσκο.

Ξεχώρισα: Beyond Oblivion, Betrayer, Sever the Hand, The Revanchist, Thrown into the Fire.

1 Like

Ρε ωραίο δισκάκι αυτό! Δεν το περίμενα… μπράβο τους!

Είναι από τις μπάντες που, ενώ τα κάνουν όλα σωστά - έχουν τα ρεφραίν, έχουν τη φωνή, έχουν κορυφαίο κιθαριστικό δίδυμο, έχουν τα riffs - με κουράζουν απίστευτα για κάποιο λόγο. Το In Waves ήταν καλό επίσης.

1 Like

Έχω την εντύπωση ότι για την ηλικία τους έχουν υπερβολικά μεγάλη δισκογραφία

Κάπου έχω χαθεί και ενώ πρέπει να τσεκαρω δεν ξέρω από πού να αρχίσω

Θα περίμενε κάποιος να είχαν κάνει ένα μεγάλο " μπαμ " αλλά νομίζω δεν το έχουν καταφέρει

More than decent τελικά. Έχει εγκασταθεί στη μηνιαία playlist μου.

3 Likes

Το εχω ακουσει αρκετες φορες…

Πραγματικα παρα πολυ καλος δισκος . Ο συνδυασμος ολων των στοιχειων που μας εχουν δωσει κατα διαστηματα οι Trivium ειναι εδω και πολυ ωραια συνδυασμενα μεταξυ τους.Ο Bent ειναι μεταγραφαρα και ειναι μολις 24!

Τα κομματια που βρηκε ο @Outshined , fillers εγω τα βρηκα πολυ ωραια ειδικα το Beauty in the Shadow ειναι ηδη στα αγαπημενα μου (και το Thrown into the fire απο την μεση και κατω με τις σολαρες του ειναι παρα πολυ ωραιο).

Εχει μεσα εκπληκτικες στιγμες ο δισκος. Αξιζει να τον ακουσουν και εκεινοι που δεν εχουν ξανασχοληθει εντονα μαζι τους.

Υ.Γ. να πω οτι κατα μια εννοια συμφωνω με τον @furor καπου με κουραζουν και εμενα ενω εχουν ολο το πακετο. Μπορω να ακουσω με πορωση καμποσα τραγουδια τους αλλα οχι ευκολα εναν ολοκληρο δισκο.
Το σιγουρο ειναι οτι το TSATS πλησιαζει πολυ στα γουστα μου οταν θελω να ακουσω συγχρονο Metal .

3 Likes

+1000000

1 Like

Συνεχίζω να μην βρίσκω κάτι ιδιαίτερο σε κανένα από τα δυο, όταν όλα τα υπόλοιπα έχουν κάτι να μου πουν. Σε κάθε περίπτωση, δεν επηρεάζουν ιδιαίτερα το συνολικά εξαιρετικό αποτέλεσμα.

2 Likes

WOW!

Φοβερός ο πιτσιρικάς (24), βγάζει πολλή προσωπικότητα για την ηλικία του και μ’ αρέσουν τα ντραμς που γράφει. Και πάντα γούσταρα ντράμερς που παίζουν τόσο με τα πιατίνια και τους χρωματισμούς.

2 Likes

Δεν το είπα για κακό . Ίσα ίσα που θεωρώ ότι είναι ωραίο να διαφωνούμε.

Η διαφορετική άποψη δείχνει ότι έχει και ποιότητα ο δίσκος .

3 Likes
2 Likes
1 Like