Trivium

εχει κανα 2 μερες που βγεικαν 2 νεα τραγούδια το ενα διασκευή του Slave New World και ετοιμάζουν και αλλη μια του Chaos A.D των sepultura… ανακοινώθηκε και το σετλιστ του god of war 3

  1. Killswitch Engage ? My Obsession
  2. Trivium ? Shattering The Skies Above
  3. Dream Theater ? Raw Dog
  4. Taking Dawn ? This Is Madness
  5. Opeth ? The Throat Of Winter
  6. Mutiny Within ? The End

Shattering The Skies Above:


2 φορες που το άκουσα ένταξη ουτε κρυο ουτε ζεστη σαν τα πρώτα τους μου ακούγεται…

Slave New World:


καλη μου φαίνεται…

οκ και τωρα μπορείτε να βρίσετε οσο θέλετε…:stuck_out_tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=3aJWB8uvDsg Το προσφατο λαιβ τους στην Καρσλρουη!Εχουν ανεβει αλλο επιπεδο πλεον!

leakare το καινουριο cd :slight_smile:

anyone???
1η καλή ακρόαση: groovάρει ωραία…τρελό υλικό για live και headbanging μέχρι τελικής πτώσης…α!και ρεφρενάρες, αποτέλεσμα δάκτυλου draiman, ε Κρις; :wink:

δώστε ευκαιρίες. σύγχρονο metal at its best :metal:

το ακουω απο τη μερα που λικαρε…

ωραιο ειναι γενικά αλλα πιστεύω σαν αλμπουμ με τον καιρο θα ξεφουσκώσει οπως και το Crusade(το καινούριο ειναι ενα πιο ώριμο Crusade)

Δεν ξερω πάντως αλλα ειναι τα πουτανακια της roadrunner(που ειδαν οτι πούλησε το Built to Fall και το γύρισαν παλι σε πιο mainstream καταστάσεις ) ή απο μονοι τους το γουσταρουν και το κανουν…

το αποτέλεσμα μου αρεσε αν και η κομματαρες του shogun λείπουν ΚΑΙ σε αυτον το δισκο…

Brave This Storm
Strife
To Believe
Through Blood And Dirt And Bone
Incineration: The Broken World
\μ/

πάντα τους είχα σε τεράστια εκτίμηση και δεν έχουν βγάλει κακό δίσκο, απλά ίσως να μη βγάλουν πλέον το άλμπουμ που θα κάνει αντίστοιχο θόρυβο με το “Ascendancy” γύρω από το όνομά τους.

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν έκαναν καλά που άφησαν τον Draiman να επηρεάσει τόσο πολύ κάποιες φωνητικές γραμμές και ειδικά στα refrain, αλλά όπως και να έχει σε πρώτες ακροάσεις το αποτέλεσμα είναι απολαυστικό.

Το “Crusade” μια χαρά δισκάρα συνεχίζει να είναι. Απλά, το κοινό που τους στηρίζει - και είναι πολύ μεγάλο σε αριθμό trust me - δεν ψήθηκε με την “παραδοσιακή” metal προσέγγιση που επέλεξαν σε αυτό το άλμπουμ και προτιμάει μπαστάρδεμα στοιχείων.

Έχουμε ολόφρεσκια συνέντευξη με τον Corey που έχει και μια ενδιαφέρουσα ιδέα για το πως μπορεί να έρθουν στη χώρα μας… :lol:

μεγάλη μπραντα!!! αλλα και να καταφέρουν να έρθουν δύσκολα θα βγει το live…

αλλα στα @@ μας

ps ενας απο τους κολοτουμπες ειμαι και εγω για το νεο αλμπουμ… ισως και το αγαπημένο μου μετα το shogun…

I feel really sad about Matt’s voice. :confused:

After Matt’s voice accident, he kinda sounds like Disturbed

That was his voice accident… getting Dave Draiman to produce Vengeance Falls

17/6 Δουβλίνο.

Δε τους ακούω, αλλά θα περάσω μια βόλτα για τη φάση.

εγω τους βρισκω πολυ καλους Live !

Στις εποχες Shogun μέχρι In Waves ηταν εξαιρετικοι live, στο συγκεκριμενο ο Heafy δεν ακούγεται (λογω του προβληματος λογικα)

Λάιβ σκοτώνουν, οι Ιρλανδοί επίσης κόλαση, αλλά με σετ διάρκειας 100’ δε πας πουθενά.

Άκουσα προχθές το Shogun, το ομώνυμο έπος από τα λίγα, το βάζω πριν λίγο να το ακούσω πάλι και τον παίζω, μεταφορικά, και λίγο κυριολεκτικά εκεί στο 7:40, και βλέπω στα related το παρακάτω που δεν το είχα πάρει πρέφα, δεν ξέρω αν είναι σε καμιά limited του τελευταίου γιατί δεν το αγόρασα και δε βλέπω να το κάνω, αλλά.

τι είναι αυτή η παπαριά μωρέ μαλάκες.

Ούτε γω το είχα πάρει χαμπάρι και όπως λέει ένας από κάτω στα σχόλια, είναι από την ιαπωνική έκδοση του VF. Μέγιστη φλωριά, αλλά δεν έχω ακούσει και το original για να κρίνω τη διασκευή.

Για το Shogun που λες, συνεχίζει να είναι το αγαπημένο μου από αυτούς, αν και το τελευταίο μού αρέσει υπερβολικά και για μένα το κοντράρει. Μπάντα που, αν εξαιρέσεις το ντεμπούτο της, δεν έχει κυκλοφορήσει δίσκο κάτω του 8.

αλήθεια τώρα;

Ειναι δυνατον να μην εχεις ακουσει μια απο τις μεγαλυτερες σουπες ολων των εποχων???
Eμενα το In Waves μαρεσει περισσοτερο.

Μέχρι και σ’ αυτό κάνει τα κοψίματα του Ντρέιμαν στα φωνητικά. Σοβαρά δηλαδή.

In Waves κι εγώ, λίγο πάνω από Ascendancy και Shogun. Το τελευταίο για κάποιο λόγο πέρασε και δεν ακούμπησε ιδιαίτερα. Προφανώς έχει τις στιγμές του και οι κιθάρες παίζουν σε εξαιρετικά επίπεδα, αλλά σα σύνολο αρκετά χαμηλότερα απ’ ότι περίμενα και θα ήθελα.

Ναι ρε συ, παίζει να μην έχω ακούσει κομμάτι τους γενικά ή να το έχω κάνει και να μην ήξερα ότι ήταν αυτοί. Τι να πω, δεν νομίζω να έχω χάσει και τίποτα, αν κρίνω από την διασκευή.

Shogun μακράν το απόγειο των Trivium, το πιο ώριμο και ‘γεμάτο’ album τους.
Mόνο και μόνο το όλο κόνσεπτ με την μυθολογία δίνει απίστευτο αέρα…
Το τελευταίο ήταν με διαφορά το χειρότερό τους (εμπορικό αλλά όχι catchy, αδύναμο συνθετικά και στιχουργικά).