Trojan!

Δεν θελω να τρομοκρατησω κανεναν αλλα το McAfee Firewall μου εβγαλε τα εξης μηνυματα οταν μπηκα στις σελιδες των reviews του rocking:

McAfee has automatically blocked and quarantined a Trojan.

Details
Detection: JS/Downloader-AUD (Trojan)
File Path: C:\Documents and Settings\CHRIS\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\8FROD4B0\index[2].htm

McAfee has automatically blocked and removed a potentially harmful script.

Details
Detection: JS/Downloader-AUD (Virus)

Οκ, σε μπλοκάρω τώρα

Διερευνάται το θέμα. Sorry για την αναστάτωση, εννοείται δεν το κάναμε εμείς :stuck_out_tongue:

Ρε συ κι εμένα όποτε μπαίνω (με exprlorer) το antivirus μου βγάζει threat στο αντίστοιχο file path τον οποίο δεν μπορεί να κάνει heal :?
Θα καταστρέψω το σύστημα της εταιρείας!!! Ηλίαααααα!!! Κάνε κάτι, θα με απολείσουν :stuck_out_tongue:

Μάλλον δε θα 'χεις πολύ mana :stuck_out_tongue: :lol:

Θα το λύσουμε το πρόβλημα, το οποίο βέβαια είναι γενικότερο. Αφού το φόρουμ πάει ολίγον τι αργά, καιρός να διαβάσετε τα αφιερώματα :stuck_out_tongue: Είναι μεγάλα και θα φάνε πολλή από την ώρα σας :smiley:

ναι αυτο μου το βγαζει και εμενα συνεχεια το Κασπερσκι οταν παω σε κανα ριβιου. Γι αυτο και μπαινω κατευθειαν στο φορουμ πλεον.

http://www.siteadvisor.com/sites/rocking.gr?ref=safe&client_ver=FF_26.6_6258&locale=en-US&premium=false&client_type=FF&aff_id=0

Browser exploit:

Breached browser security

When we browsed this site, it made unauthorized changes to our test PC.

:-s

To δα κι εγω.
Εντωμεταξυ τωρα μου το εχει σε ενδειξη πρασινου (δηλαδη, ολα ΟΚ). :dunno:

Δυστυχώς για κάποιο διάστημα το site είχε μολυνθεί (μέσω hacking) με trojan, το οποίο αφαιρέθηκε το συντομότερο δυνατό. Αυτό σημαίνει πως τώρα (εδώ και κάτι μήνες) είναι καθαρό και θέλω να ελπίζω πως δε θα επαναληφθεί, τουλάχιστον όσο περνάει από το χέρι μου…

Εάν παρατηρήσετε κάτι ύποπτο (κυρίως από αναφορά του antivirus σας) απλά πείτε το εδώ. Προς το παρόν είμαστε “καθαροί”.

με καπότες άλλη φορά.

success grows out of struggles to overcome difficulties.-------------------------Our wow power leveling website offer Fast and Secure wow powerleveling service. WoW Power Leveling 60-70, Cheap wow power leveling 1-70. The Professional WoW Power Leveling! Powerlevel WoW Power Leveling now. WOrld of warcraft Power Leveling bloom of true love associated with this time of year!