Trouble - The Distortion Field (2013)

  1. When The Sky Comes Down
  2. Parnoia Conspiracy
  3. The Broken Have Spoken
  4. Sink Or Swim
  5. One Life
  6. Have I Told You
  7. Hunters Of Doom
  8. Glass Of Lies
  9. Butterflies
  10. Sucker
  11. The Greying Chill Of Autumn
  12. Bleeding Alone
  13. Your Reflection

κυκλοφορεί!

Τα τρία που έχουν διαθέσιμα με streaming έχω ακούσει μέχρι στιγμής, και πιστεύω πώς είναι αρκετά ωραία

…μπάντα εγγύηση…έναν δίσκο σαν τον Simple Mind Condition, να μας δώσουν, και ο μίζερος κόσμος μας θα αποκτήσει νόημα…δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά το σηντομότερο θα τσεκάρω τα τρία αυτά τραγούδια:):!:

Εν ετει 2013-13 τραγουδια;;:roll: Γαμωτο μακαρι να είναι καλό

Τελικά βρήκα διάθεση χθές και το άκουσα μία φορά. Εντάξει, μπορώ να πώ πώς μου άρεσε. Αλλά όσοι ψάχνουν τους παλιούς trouble καλύτερα να το ξεχάσουν. Ώρες ώρες επαναλαμβάνεται ο δίσκος, αλλά είναι μια ικανοποιητική επιστροφή

Τι εννοείς, τους παλιούς Trouble; Δηλαδή το στυλ ποιάς περιόδου ακριβώς δε θυμίζει ο δίσκος; Και το στυλ ποιάς όντως θυμίζει, αν θυμίζει;

Εγώ όταν ακούω trouble το λιγότερο που περιμένω είναι νέο psalm. Αλλά με τις αλλαγές τραγουδιστή κτλ δεν παίζει να γίνει. Νομίζω πώς και τα ριφ που γράφουν είναι πλεον λίγο άνοστα. Κατα βάση ο δίσκος είναι απλά οκ

Με τις πρωτες ακροασεις δεν βλεπω εναν doom αλλα εναν heavy metal και σε στιγμες hard rock δίσκο. Επίσης μεγάλη διάρκεια αδέλφια… Αυτά είναι πρώτες εντυπώσεις, θέλει ακροάσεις

Αυτο με τη 1 ώρα διάρκεια…κουραζέλ