Truckfighters Aθηνα 5/5 και Θεσσαλονικη 6/5

sold out six d.o.g.s

τσεκαρε τους Dope Flood. πολυ καλοι ε! καλα να περασετε κουφαλες!!

Τα τσεκαρα για 3-4 τραγουδια τα παλλικαρια, τους Dope. Ναι ειναι καλη φαση, αλλα δυστυχως σε φασεις ηταν τοσο κακος ο ηχος που δεν ξεχωριζα καν το βασικο ριφφ κυριως στα απ τεμπο σημεια. Φανηκαν παντως δεμενοι και απ οσο εχω ακουσει γενικα εχουν καλες ιδεες. Θελω να τους ξαναδω.

Οι Craang απο την αλλη ειχαν αισθητα καλυτερο ηχο και μπορω να πω πως με εντυπωσιασαν λαηβ, εχουν αλλωστε και καλες συνθεσεις γενικοτερα. Ευδιαθετοι και ωραιοι. Ηταν η πρωτη φορα που τους εβλεπα ζωντανα!

Νταξ τρακφαητερς, τι να λεμε τωρα…Ρε τι τυπος ειναι αυτος o Dango ρε! Τι παλλικαρος! Δεν εχω ξαναδει τοση ενεργεια, τοσο χτυπημα, τοσο χοροπηδηχτο απο κιθαριστα! Ποταμι ο ιδρωτας, αεικινητος και ακουραστος πραγματικα! Οχι οτι ο Ozzo πηγαινε πολυ πισω, αλλα να αυτος ειχε και να τραγουδαει. Γενικοτερα παρα παρα παρα πολυ καλοι, μου τιναξαν τα μυαλα και μπορω να πω πως ειχα χρονια να φυγω τοσο χαρουμενος απο συναυλια. Οχι τοσο γιατι ηταν αλανθαστοι παικτικα, αλλα κυριως γιατι ηταν υπερβολικα διασκεδαστικοι και πορωτικοι σε αυτο που εβγαζαν. Aλλωστε αυτη δεν ειναι και η ουσια του rock n roll? Mου φτιαξαν αρκετα τη διαθεση πραγματικα ολοι τους, διοτι μετα τα χτεσινα μαντατα απο την ¨χρυση¨ πολιτικη σκηνη, ειχα μια παγωμαρα…

Ελαχιστος κοσμος στο 8ball και ηταν κριμα…με το ζορι 80 ατομα, φανταζομαι λογω των εκλογων ετσι;

video από αθήνα!

http://drdoomslair.com/2012/05/07/truckfightersyellow-devil-saucebombing-the-avenue-live-at-six-d-o-g-s-05052012/