TV series 2010-2011

Θεωρώ ότι το community αν δεν έχεις λιώσει σε σειρές και ταινίες δύσκολα το εκτιμάς… Το βλέπω περισσότερο σαν παρωδία, παρά σειρά με το δικό της σύμπαν, αν καταλαβαίνετε τι εννοώ…

με φτιαξατε με community, τι παιζει ακριβως?
(βαριεμαι να γκουγκλαω:p)

Απλά κατέβασε…
Παρέα από φαινομενικά αταίριαστους χαρακτήρες συναντιώνται σε διετές κολλέγιο (όπου πάνε όλοι οι αποτυχημένοι). Σε κάλυψα φαντάζομαι…

Η σειρά κάνει πλάκα με διάφορα κλισέ που υπάρχουν σε τηλεόραση και κινηματογράφο… Πλάκα όμως, κι όχι χαβαλέ. Στο NBC είναι οπότε μην περιμένεις καφρίλες, αλλά βλέπεται πολύ ευχάριστα. Κι έχει Τσέβυ Τσέης και τον κινέζο από το hungover…

O αγουέηκ επικοινώνησε μαζί μου σε μορφή ολογράμματος στις γραμμές του τραίνου ενώ έπινα Jameson με το ακόλουθo μήνυμα:

[SIZE=“3”]“ο awake λεει δειτε τη σειρα Terriers”[/SIZE]

Go in peace
Look to the farthest far horizon
don’t blame the messenger

[SPOILER]For I am Death so Ragnarock with me :wink:[/SPOILER]

say no more, εχω ηδη ψηθει και κατεβαζω8)

Ειδα χτες το πρωτο επεισοδιο. Ξεκιναει σαν αστυνομικη ελαφρια κομεντι και καταληγει σε δραμα που πολυ φοβαμαι οτι θα αγχωνει αρκετα στη πορεια, μιας και απ’οσο καταλαβα, ειναι συνεχης και οχι αυτοτελης η σειρα στο καθε επεισοδιο.

Αντ’αυτου, στο The Good Guys (2010) ξερεις οτι και τσουναμι 120 μετρων να πλακωσει το Νταλας,οι πρωταγωνιστες θα ζουν και θα χαριζουν γελιο, ειδικα ο 80’s Dan Stark

εγω κολλησα και εχω δει 6 επεισοδια σερι σημερα

πσ: περα απο ολα τα αλλα εχει
και ωραιους τιτλους αρχης

http://www.youtube.com/watch?v=gXi2l2NLQOs

2η σειρα μετα το breaking bad που προτεινει [και με πειθει απο τον πιλοτο της να συνεχισω] και πηδα και δερνει…8)8)

ιδιος ο brent hinds ο πρωταγωνιστης :stuck_out_tongue:

είμαι οφφ τοπικ, αλλά ρωτάω εδώ για να μην ανοίγω νέο θρεντ…

το the west wing τι λέει σαν σήριαλ? έχω δει λίγα σκόρπια επεισόδια μόνο κ δε μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα.

ξεκίνησε η 6η σεζον του Robot Chicken εντάξει μεγάλη 10λεπτη καμμενια αλλα βγάζει γέλιο(σε μενα τουλάχιστον):stuck_out_tongue:

ίσως και για την επόμενη σεζόν…

Την πρώτη φωτογραφία από τη νέα εκδοχή της πολύ επιτυχημένης σειράς της δεκαετίας του ?70 Wonder Woman, έβγαλε στο φως της δημοσιότητας το Entertainment Weekly στην ιστοσελίδα του.

Η 27χρονη ηθοποιός που θα υποδυθεί την αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων είναι η [B]Adrianne Palicki[/B], άγνωστη μέχρι πρότινος. Άλλωστε, όπως είχε ανακοινωθεί τον Φεβρουάριο, οι 27 κοπέλες που «μάχονταν» για τη θέση ήταν σχετικά πρωτοεμφανιζόμενες και όχι ιδιαίτερα αναγνωρίσιμες.

Την παραγωγή και το σενάριο της νέας σειράς του NBC υπογράφει ο David E. Kelley, ο άνθρωπος που έφερε στις μικρές μας οθόνες πολύ επιτυχημένες σειρά, όπως οι Ally McBeal, Chicago Hope και Boston Legal.

Την κακιά της σειράς και αντίπαλο της Wonder Woman θα υποδυθεί η βρετανίδα ηθοποιός [B]Liz Hurley[/B], την οποία θα δούμε ως [B]Veronica Cale[/B]. Μάλιστα η Hurley είχε δηλώσει πριν λίγο καιρό πως είναι ενθουσιασμένη με αυτό της τον ρόλο. Τα γυρίσματα έχουν ήδη αρχίσει.

http://www.protothema.gr/life-style/Hollywood/article/?aid=112169

χριστε μου μια ΜΠΑΖΟΛΑ!

έχουμε δυο new entries:

Από τον δημιουργό του The Tudors ήρθε το [B]Camelot[/B], με την θεά Eva Green να τα πετάει όλα από τα δύο πρώτα επεισόδια

Επίσης το[B] The Borgias[/B]. Create by Neil Jordan, σε παραγωγή του δημιουργού του The Tudors και Jeremy Irons στο ρόλο του Πάπα Αλεξάνδρου του 6ου

Είναι λίγο potato head. Ιδανική επιλογή η Μegan Fox…πρέπει να γυριστεί ταινία.

Tα δυο πρωτα επεισοδια που ειδα δεν με ξετρελαναν.
Το περιμενα λιγο πιο επικο να πω την αληθεια αλλα απο
την αλλη μπορει να θελουν να το κανουν πιο αληθοφανες κατι
που φαινεται στο 2ο επεισοδιο και στην στιγμη που ενθρονιζεται
ο Αρθουρος.Θα δειξει !

μόλις το ξεκίνησα και φαίνεται τρελή σειρά
:thumbup:

Μια χαρα σειρα ειναι,απλα εχουμε πεσει με τα μουτρα στο game of thrones. Ειδα τα πρωτα 8 επεισοδια,ολα καλα,τα μερη,τα κουστουμια,η Eva Green…απλα περιμενα πιο πολυ το επικο-πολεμικο στοιχειο που ελπιζω να σκασει μυτη στη συνεχεια. Γενικα προκειται για μια πολυ καλη σειρα,που επεισοδιο με επεισοδιο γινεται καλυτερη.

Λοιπόν έχουμε και λεμε…

Weeds 7η σεζον 27 ιουνίου
Breaking Bad 4η σεζον Ιούλιο
Sons of Anarchy 4η σεζον Σεπτέμβριο
Dexter 6η σεζον Σεπτέμβριο

Californication,Spartacus και Boardwalk Empire αργούν λογικά προς 2012 απ’ ότι φαίνεται.

Το κόβω να ξεκινάω wire τώρα.

Το Borgias είναι πάρα πολύ καλό πάντως απ όσα έχω δει σε 5-6 επεισόδια…

το luck ξεκινησε στις 11/12 (το πιλοτικα) και θα συνεχιστει απο Φεβρουαριο. το έχει δει κανεις?? :-k