Αγαπημένοι και πιο μισητοί χαρακτήρες σειρών (tv)

Βαριομανε και λεω δεν φτιαχνω κανα θρεντ? Γραψτε διπλα σε καθε χαρακτηρα και τη σειρα που παιζει, αν θελετε και περισσοτερα (ηθοποιος, λογος που τον αγαπατε/μισειτε κτλ).
Ξεκιναω:
Αγαπημενοι:
House - House (Hugh Laurie)(ε νταξ προφανες). Θα βαλω και Wilson(Robert Sean Leonard) μονο και μονο για τις σκηνες του με τον χαουζ! Σεβασμος.
Lost - Locke(Terry O’ Quinn), Ben(Michael Emerson), Faraday(Jeremy Davies).
The Wire - McNulty (Dominic West), Omar(Michael K. Williams) αν και ολοι ειναι μορφες εκει μεσα.
The X-Files - Mulder (David Duchovny), Cigarette Smoking Man(William B. Davis).

Μισητοι:
House - Lucas(Michael Weston). Μου την εσπαγε απο την 5η σεζον που πρωτοεμφανιστικε, αλλα τωρα πολλαπλασιαστηκε η αηδια. ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΡΕΠΕΙ.
Lost - Kate (Evangeline Lilly). Δεν την μισουσα στις 1ες σεζον, τωρα την εχω σκυλοβαρεθει. Αηντε να πεθαινουμε σιγα, σιγα…
The Wire - Ο σιχαμενος ο Burrel(Frankie R. Faison). Και τον bubbs τον εχω ψιλοβαρεθει.
The X-Files - Μοnica Reyes(Annabeth Gish). Δεν ειναι οτι τη μισουσα, απλα τη βαριομανε.
Εννοειται οτι δεν εχω βαλει ουτε τους μισους των μισων, αλλα ηδη εχει μεγαλη εκταση το ποστ. Λιγους λιγους λοιπον…:stuck_out_tongue:

Αγαπημενοι
Barney Stinson - How i met your mother When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True Story!
T-Bag - Prison Break αθανατος,ουτε και εγω ξερω ποσες φορες του κοψαν το χαιρι
Alex Mahone - Prison Break οσο ηταν στο FBI ηταν γαματος
Fernando Sucre - Prison Break λατινος εραστης
Bill Kim - Prison Breakγουτσου γουτσου
Dexter - Dexter γαματος ειδικα οταν λεει κατι απο μεσα του ενω κανει διαλογο με καποιον
Batista - Dexter fatista,la passion
Rita - Dexter milf
Monica - Friends I KNOW!
Chandler - Friends
Ross - Friends Divorce Force
Dr Tobias Funke - Arrested Development never nude
George Michael - Arrested Development πολυ αστειος,αλλα μονο σε αυτη τη σειρα
Manny Delgado - Modern Family11 χρονων ενηλικας
Denholm - IT Crowd υστερικος
Davis - Tru Calling γενικα μου αρεσει ο galifianakis
Ed Deline - Las Vegas I’m gonna bitchslap you all so hard that your unborn children will come out well behaved!

Danny McCoy - Las Vegas γαματος οταν μαλωνε με τον mike
Mike Cannon - Las Vegas γαματος οταν μαλωνε με τον danny
Nessa Holt - Las Vegas μονο οταν ειχε ισια τα μαλλια της
Piper Nielsen - Las Vegas γλυκητατη
A.J. Cooper - Las Vegas λιγομιλητος και σοφος
Sheldon - Big Bang Theory ο φιλος που ποτε δεν θα ηθελες να εχεις
Howard - Big Bang Theory γκομενος

μετα τον Barney οι αλλοι ειναι σε τυχαια σειρα

Μισητοι
Debra - Dexter φοραει το παντελονι πανω απο τον αφαλο
Mary - Las Vegas δεν αφηνε τον danny ησυχο
Julia - Nip/Tuck μυτη για να κοβεις μπουγατσα
Scofield - Prison Break “ψιθηριστη φωνη δηθεν αισθησιακη on” εγω θα δωσω τη λυση “ψιθηριστη φωνη δηθεν αισθησιακη off”
Sara - Prison Break σε καθε πλανο ηταν ετσι
Robin - How i met your mother την παρουσιαζουν ως γκομεναρα
Gob - Arrested Development κουραστηκος
Gretchen - Prison Break ηλιθια
Alex Mahone - Prison Break στον τεταρτο κυκλο που συνεχεια εκλεγε για το παιδι του ηταν ανηποφορος

p.s. γιατι δεν προχωρησε το θρεντ??

προσφατα ανακαλυψα ενα θεο ο οποιος μπαινει στη πενταδα των αγαπημενων μου… άνετα

credits to dude για το deadwood

Όποια χαζοβλαμμένη ξανθιά γκόμενα τι λένε Claire. Δεν είναι τυχαίο που σε 2 σειρές το πιο σπαστικό πράγμα ήταν αυτές…

Το τοπ-5 μου είναι:


Kramer (Seinfeld) - Michael Richard Άλλη θεότητα. Πλέον έχει χαθεί, μετά το ρατσιστικό περιστατικό… Κάθε επεισόδιο ήταν αποθέωση. Σουρεαλισμός στο απόγειο του και βασίζεται σε αληθινό πρόσωπο…


Gregory House (House MD) - Hugh Laurie Για μένα ήταν απίστευτη η μεταμόρφωση του Laurie από τον αγαθό χαρακτήρα στο Black adder και στο Jeeves and Wooster, στο μισάνθρωπο House με τις ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΑΤΑΚΕΣ και μεθόδους (Fight the power στο επεισόδιο με τον κουφό…)


Barney Stinson (How I met your mother) - Neil Patrick Harris Βασίζεται στον χαρακτήρα του στο Harold & Koumar που είναι το εντελώς αντίθετο από την πραγματικότητα. Γκέυ και ευγενέστατος ενώ στην σειρά είναι το ακριβώς αντίθετο. Και αυτό για εμένα είναι ηθοποιός…


Hawkeye Pierce (MAS*H) - Alan Alda Βασισμένος στον χαρακτήρα του Eliott Gould στην ταινία απογειώνεται από τον Alda στην πιο επιτυχημένη σειρά της αμερικάνικης τηλεόρασης. Πηδάει ότι νοσοκόμα υπάρχει στη μονάδα, αδιαφορεί για ανώτερους, επικές ατάκες. Αξίζει να δεις και τις 11 σεζόν μόνο για αυτόν.


dr. Perry Cox (Scrubs) - John C. McGinley Αν και προηγείται χρονολογικά του House πάνω-κάτω ίδιες ποιότητες έχουν. Τρελές ατάκες, τρέξιμο στους νέους και παντελής αδιαφορία για την εξουσία…

Αν και δεν έχω αντέξει να δω το Happy days δεν γίνεται να μην αναφέρω τον ΕΝΑ

Fonz (Happy days) - Henry Winkle Ο απόλυτος larger than life χαρακτήρας. Η σειρά είναι πλέον παρωχημένη, αλλά η επιρροή του στην αμερικάνικη κουλτούρα είναι τεράστια. Έχετε ακούσει reference σε πάρα πολλές σειρές.

Στα animated σίγουρα όλοι από το South Park, Homer Simpson (το ίνδαλμα κάθε άντρα, μπύρες όλοι μέρα αράζοντας με τα φιλαράκια του και στο σπίτι τον περιμένει γκομενάκι way out of his league), Stewie, Peter και Bryan από Family guy, o Roger από το American Dad.
Εδιτ: ντροπή μου. Ξέχασα το futurama. Ημίθεοι όλοι τους αλλά πάνω απ’όλους dr. Zoidberg- woo-poo-poo-poo-poo-poooo

Μισητοί χαρακτήρες… Προφανώς όλοι οι ανώτεροι αξιωματικοί και πολιτικοί στο Wire
o Paulie από το Sopranos, ο Ted από το How I met your mother (μας τα’χεις πρήξει… Βρέστην επιτέλους να τελειώνουμε), ΟΛΟΙ στο Lost… Υπάρχουν κι άλλοι αλλά αυτή τη στιγμή δεν μου’ρχονται…

Συμφωνα απειρα και στα 2. :slight_smile:

ΠΕΣ ΤΑ ΜΕΓΑΛΕ!!! ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΘΙΟ…ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ VOLUME ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ!!! ΤΙ ΜΙΛΑΣ ΨΙΘΥΡΙΣΤΑ ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ!!! ουφ…τα είπα και ξελάφρωσα…

οντοπικ

Αγαπημένοι

Chandler - Friends
Marshal - How I Met Your Mother
Dexter - Dexter
Dean - Supernatural
Castiel - Supernatural
Sawyer (αν και φλωρεψε λιγο προς το τέλος) - Lost
Sheldon - The Big Bang Theory

Μισητοί

SCOFIELD - Prison Break
Sam - Supernatural
Monica - Frineds
Jack - Lost
Lieutenant Horatio Caine - CSI Miami Βγαλε τα γυαλια επιτέλους ρε μ@λ@κ@!!

ditto,απλα this cocksucker σε μενα ισως χτυπαει νο.1

ολοι οι υπολοιποι, you’re fuckin out!

Διαφωνώ σε καποια που εβαλα την προηγουμενη φορα
πχ την Debra απο το Dexter την εχω στους αγαπημενους πλεον
και επειδη εχω δει κι αλλες σειρες απο τοτε προσθετω

[B]Αγαπημενοι[/B]
Maggie - Extras
Darren - Extras
Barry - Extras
Λογιστής - Life’s too short
Brian - Spaced
Bernard - Black Books
Stevie - Eastbound & Down
Claire - Six Feet Under
David - Six Feet Under
Ruth - Six Feet Under
Terry - The Inbeetweners
Phil - Modern Family
Manny - Modern Family
Cameron - Modern Family
Nathan - Misfits
Rudy - Misfits
Shaun - Misfits
David - The Office UK
Gareth - The Office UK

[B]Μισητοι[/B]
Fran - Black Books
Brenda - Six Feet Under
Lisa - Six Feet Under
Will - The Inbeetweners
Jay - The Inbeetweners
Simon - The Inbeetweners
Alex - Modern Family
Cheryl - Life’s too Short
Seth - Misfits
Curtis - Misfits

Αγαπημένοι είναι ο Ό,ΤΙ-ΝΑ-ΝΑΙ Βernard από το Black Books, o Spencer Reid από το Criminal Minds, ο Jackson Teller από Sons Of Anarchy!!! Eννοείται και ο Dr. House!

Tώρα στους μισητούς: Fran επίσης από Black Books! June Stahl ξανά από το Sons Of Anarchy

Αγαπημενοι…: [B]1)[/B] Ed O’Neill κατα κόσμον Αλ Μπάντυ στο ‘‘Παντρεμένοι με παιδια’’
[B] 2)[/B] Hugh Laurie κατα κόσμον Χάουζ
[B] 3)[/B] Δημητρης Πουλικάκος κατα κόσμον Ανδρέας στους “Αυθαιρετους” (θεϊκή ατακα: “Ζανετ μου ειναι ολα ψεματα.Ο καπελας αυτος τα εχει σχεδιασει ολα!Ειναι σκευωριες ντοπιων και ξενων παραγοντων”!!! :lol:)

Μισητοί εχω μπολικους αλλα οι πιο προχειροι είναι οι 2 κρυόκωλοι τυπαδες στα φιλαρακια.(εννοείται όχι ο Tζοι!)

[B]Friends[/B]
[B]Αγαπημενοι:[/B] Στην αρχη ο[B] Ρος[/B] με τις απιστευτες γκριματσες του,στη συνεχεια ο [B]Τζου[/B] και μετα ο [B]Τσαντλερ[/B].Πλεον δεν μπορω να ξεχωρισω.
[B]Μισητοι:[/B] Κανενας

[B]Lost
Αγαπημενοι:[/B] [B]Χερλυ[/B] κατα κυριο λογο και μετα [B]Τζον Λοκ[/B].Α,και λιγο [B]Ντεσμοντ[/B]!
[B]Μισητοι:[/B] Στις πρωτες σαιζον ο [B]Μαικλ[/B],μετα κανενας ιδιαιτερα.

[B]CSI(Las Vegas)
Αγαπημενοι: [/B][B]Γκρισομ[/B](αυτο ελειπε),[B]Νικ,Μπρας[/B] και [B]Χοτζες[/B].
[B]Μισητοι:[/B] Με διαφορα [B]Σαρα[/B].Ουστ!Και λιγο ο [B]Εκλι[/B].

[B]Dexter
Αγαπημενοι:[/B] [B]Ντεξτερ[/B].Συμφωνω με JTN για τις ατακες που πεταει απο μεσα του οταν μιλαει με αλλους.[B]Μασουκα[/B] χαλαρα τα σπαει.Ανωμαλαρα του κερατα!
[B]Μισητοι:[/B] 50-50 μεταξυ [B]Ντεμπρα[/B] και Λαγκουερτα.Και ο [B]Κουιν[/B] μου τη δινει στα νευρα.

[B]Las Vegas
Αγαπημενοι:[/B] [B]Εντ[/B],[B]Ντανυ[/B],[B]Μαικ[/B].Απο γυναικες ολες!:stuck_out_tongue:
[B]Μισητοι:[/B] Δυσκολευομαι να βρω…

[B]Battlestar Galactica
Αγαπημενοι:[/B] Φυσικα ο [B]μεγαλος Ανταμα[/B],ο [B]Γκαιους Μπαλταρ[/B] και η [B]Νο 6[/B]!
[B]Μισητοι:[/B] Δεν ξερω αλλα μου την εδινε λιγο η [B]Καρα[/B].Και ο [B]Λη Ανταμα[/B]!

[B]Californication
Αγαπημενοι:[/B] [B]Χανκ θεε παρε την ΠΑΕ[/B]!Ακολουθει ο [B]Τσαρλι Ρανκλ[/B],βεβαιως βεβαιως!
[B]Μισητοι:[/B] Κανεις?!Μαλλον!Τους αγαπαω ολους!:smiley:

[B]Breaking Bad
Αγαπημενοι:[/B] [B]Γουολτερ[/B],[B]Τζεσι[/B],[B]Σαουλ[/B] και [B]Γκας[/B],[B]Μαικ[/B]…
[B]Μισητοι:[/B][B] Μαρ[/B]ι(θελω να τη σπασω στο ξυλο)

[B]Deadwood
Αγαπημενοι:[/B] [B]Αλ[/B](απο τις μεγαλυτερες μορφες που εχουν εμφανιστει ποτε σε σειρα),ο γιατρος [B]Κοχραν[/B],[B]Σαιλας[/B].
[B]Μισητοι:[/B] [B]Φαρναμ[/B],[B]Σαϊ[/B].

Αυτα,βαριεμαι να γραψω αλλα :stuck_out_tongue:

[B]FRIENDS[/B]
[U]αγαπημενοι:[/U]ολοι.και οι 6 ειναι υπεροχοι με μαλλον πιο αγαπημενο τον τζοι.και φυσικα ο θεουλακος γκαθνερ
[U]μισητοι:[/U]κανενας

[B]LOST[/B]
[U]αγαπημενοι:[/U]σογιερ,χερλι,ντεσμοντ,τσαρλι,λοκ/
[U]μισητοι:[/U]κλαιρ,τζακ(μισος οχι αστεια),μπεν

[B]SONS OF ANARCHY[/B]
[U]αγαπημενοι:[/U]μπομπι,τσιμπς,οπι
[U]μισητοι:[/U]κλει
δεν εχω καταληξει αν συμπαθω τον τζαξ η αν θελω να του σπασουν τα μουτρα.

[B]SONS OF ANARCHY[/B]
[U]αγαπημενοι:[/U]μπομπι,τσιμπς,οπι
[U]μισητοι:[/U]κλει
δεν εχω καταληξει αν συμπαθω τον τζαξ η αν θελω να του σπασουν τα μουτρα.[/QUOTE]

Ο Κλέι είναι ο πιο μεγάλος παπάρας απ’ όλους σε όλη τη σειρά! Μαζί και ο Κάμι που τον σφάξανε! Γαμάτος είναι και ο Τζους! Απίστευτο τυπάκι, όπως και ο Κιπ που σκοτώθηκε! Ο Τζαξ είναι περίεργος χαρακτήρας! Και για όλα ευθύνεται το βιβλίο του πατέρα του! Ο Μπόμπι είναι αυτός που μπορει να καταλάβει τα πάντα και από τις δύο πλευρές (Κλέι-Τζαξ) και ο Όπι είναι ο θεός της υπόθεσης! Μην ξεχάσουμε και τη Τζέμα! Μεγάλη σκύλα στην αρχή αλλά μετά τη συμπάθησα!

Αγαπημένοι
οι λογοι, ειτε ειναι γαμαουα,διάνυες,ψιχακια ή καθυστερημένοι

[B]Supernatural[/B]: Dean (γαμαουα)
[B]Breaking Bad[/B]: Saul Goodman (διάνυα ναι ειναι,καθυστερημένος)
[B]Community[/B]: Abed (διάνυα,καθυστερημένος)
[B]Dexter[/B]: Dexter (ψιχακι)
[B]It’s Always Sunny in Philadelphia[/B]: Charlie Kelly (ΥΠΕΡκαθυστερημένος)
[B]Sons of Anarchy[/B]: Chibs Telford (γαμαουα)
[B]Arrested Development[/B]: Gob (ΥΠΕΡκαθυστερημένος)
[B]American Dad[/B]: Stan Smith (καθυστερημένος)
[B]Battlestar Galactica[/B]:Starbuck (αγαπη κι ας ειναι σπαστικια)
[B]Firefly[/B]: ολοι εκτός του Shepherd που ειναι αδιάφορος :p(ολα τα παραπάνω)
[B]Game of thrones[/B]: Jon Snow (γαμαουα)
[B]HIMYM[/B]: Marshall (καθυστερημένος)
[B]Prison Break[/B]: T-Bag (ψιχακι)
[B]Sharpe[/B]: Sharpe (γαμαουα)
[B]Twin Peaks[/B]: Dale Cooper (γαμαουα,διάνυα,ψιχακι)
και
[B]the wire[/B]: Lester(διάνυες),Pryzbylewski(χχμ δεν ξερω που ακριβώς ανήκει) και δίδυμο Herc,Ellis(γαμαουα,καθυστερημένοι οταν ειναι μαζι)

Μισητοί

[B]Breaking Bad[/B]: Skyler White
[B]Dexter[/B]: LaGuerta
[B]Sons of Anarchy[/B]: Gemma Teller
[B]Game of thrones[/B]: Joffrey
[B]HIMYM[/B]: Ted(αυτος αδιάφορος πιο πολυ)
[B]Prison Break[/B]: Michael Scofield,Sara

γενικα σε οποία σειρα αρχίζουν και μου τη σπάνε πολλοί την κόβω… πχ Prison Break ειδα μερχι 2 κυκλο

[B]αγαπημενοι[/B]: το μισο και βαλε καστ του treme, darmody απο boardwalk empire, proposition joe και colvin απο wire, boomer απο battlestar galactica.

[B]μισητοι[/B]: Burell και Clay Davis απο wire, president roslin απο battlestar galactica, laguerta απο dexter, Commodore Kaestner και Gillian Darmody απο Boardwalk Empire.

Αγαπημένοι: Sheldon Cooper (The Big Bang Theory),Izzie Stevens (Grey’s Anatomy),Phoebe Buffay (Friends),Gregory House (House M.D.),Henry James “Hank” Moody (Californication),Peggy Bundy (Married with Children),Adrian Monk (Monk),Miranda Hobbes (sex and the city),Jake Harper (Two and a Half Men).

Μισητοί: Cristina Yang (Grey’s Anatomy),Monica Geller (Friends),Mr big aka sean preston &samantha jones (sex and the city),όλοι από το true blood :p,Christian Troy (Nip/Tuck)

:smiley:

[-X

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

τον τελευταιο γιατι?