Twitter

Έχεις;

Σε τι διαφέρει το twitter.

Το twitter δεν έχει καμμιά σχέση με αλλα social networks. Για όσους ξέρουν τα rss feeds θα έλεγα οτι το twitter είναι ένας rss feeder σε εισαγωγικά μόνο που κι εσυ είσαι ένας παραγωγός feeds και δεν είσαι μόνο δέκτης. Για όσους δεν τα ξέρουν τώρα. Αυτο που σε αφήνει να κανείς το twitter είναι tweet και follow.

TWEET: Ουσιαστικά είναι το status σου. Χεστηκαμε θα μου πείτε. Ναι όντως. Δεν ενδιαφερεστε όμως για το status των new York times , του πρακτορείο Reuters , της NASA , του rocking και γενικά όλων των αγαπημένων σας site? Δεν θα θέλατε αντί να περνάτε απο ολα αυτά τα site , απλά να διαβάζετε τις επικεφαλιδες απο τα θέματα που ανεβάζουν και αν σας ενδιαφέρει κάποιο τότε μόνο να ακολουθείτε το link? Δεν θα θέλατε να ακολουθείτε τα ενδιαφέροντα άλλων tweeters οι οποίοι σας ταιριάζουν; Δεν θα θέλατε να ακολουθείτε τον geddy lee , τον mike portnoy , τον crabsody και να surfarετε και εσείς εκεί που το κάνουν αυτοί; Ε αυτο γίνετε με το…

FOLLOW: Ακολουθείς κάποιον σημαίνει οτι βλέπεις οτι κάνει αυτός tweet. Ακολουθήστε τα αγαπημένα σας site για να λαμβάνετε νεα τους χωρίς να τα επισκεπτεστε συνέχεια. Ακολουθήστε άτομα με τα ίδια ενδιαφέροντα με εσάς.

Γενικά για μένα surfarisma αυτή τη στιγμη σημαίνει twitter. Αν ήταν να μπαίνω σε ολα τα site που έχω κάνει follow τότε καληνύχτα. Τώρα περνάω τις επικεφαλιδες τους και διαβάζω αυτά που με ενδιαφέρουν.

Έχω.

TheoJ91

Και εγώ έχω.
Ίδιο με το nickname μου.

Σας έκανα και τους 2 add οπότε ξέρετε ποιος είμαι. Ο comealot έχει ξεσκιστεί στα tweets :slight_smile:

Σας έκανα κι εγώ follow.

Μην το λες, δες πόσο καιρό έχω να τουιτάρω,απλά είμαι μέσα αρκετό καιρό :slight_smile:

Έχω.[COLOR=“White”].[/COLOR]

=D> =D>=D>

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

ι εγώ έχω αλλα αρκετά στην απέξω και με βαλατε σε πειρασμο να το χρησιμοποιήσω προ ολιγου.

ρε γράφτε και ονόματα να αποκτήσουμε κύκλο και φόλοουερς ξέρωγώ

crabsody είσαι Χαλκιδική?
nikatapi γιατί κάνεις όλο like σε βίντεο των Dream Theater?
comealot γιατί είχες καμιά 20αριά μέρες να γράψεις?
–tatsoman-- γιατί βαριέσαι τόσο?

:razz:

same me nickname, παντου ετσι με βρίσκουν :Ρ

Αντί να ρωτήσεις γιατί έχω τόσο χάλια άβαταρ ξέρωγώ… :stuck_out_tongue:

Δεν ξερω, εχω ορεξη για βλακειες και κανεις στο εμεσεν μου δεν εχει κι εκνευριζομαι, και δεν ηθελα να μαι εξω επειδη εχω να μεινω σπιτι πολλες ωρες.

Grand Theft Auto IV?
Νταξ, αισθητικά είναι λίγο χάλια, αλλά αν είναι αυτό, μόνο για το περιεχόμενο σώζεται. :stuck_out_tongue:

Το αποφάσισα. Θα σας κάνω follow.

Το μόνο που θα σου πω είναι ότι το έβαλα Δεκέμβρη του 08…

Δεν είχα τελειώσει ούτε το Λύκειο!

(Hint:Και το άθλιο username από GTA είναι \m/)

Τώρα που μιλάμε για άβαταρ,τρομάζω με το φόντο του δικού σου!!!

Shitbrix στο τουίτερ

True story… O_O

Σας έκανα follow.

edit: Στηρίζουμε ο,τιδήποτε έχει να κάνει με GTA, οπότε χαλάλι. \m/

ΤΙ σας τρομάζει ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω :Ρ

Γιατί είμαι καμμένος πρώτο, και δεύτερον έβλεπα συνεχώς βιντεάκια από την περιοδεία και μου άρεσαν. :stuck_out_tongue:

neo7101(το 7101 ειναι το πιν μου…) :stuck_out_tongue:

tatsoman,nikatapi,comealot done
τους αλλους δεν σας βρήκα…

Χτες εφτιαξα, BiozBeat ειναι τονομαμ αμα δειτε το follow να ξερετε ειμαι εγω.Μπορει επισης να μου καποιος ποια η διαφορα του τουιτερ απο αλλα social networks?(πςς πως το μιλαω το αγγλικο)