Týr - The Lay Of Thrym

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Και έλεγα ότι δεν θα το ανακοινώσουν ποτέ!
Η [SIZE=“4”]ΜΠΑΝΤΑΡΑ[/SIZE] κυκλοφορεί νέο άλμπουμ στις 27 Μαίου!!!:yahoo::yahoo::yahoo:
Αναμένω με μεγάλη ανυπομονησία!!! HAIL TO THE HAMMER!!!:drunk:

[B]ΠΟΥ; ΠΟΤΕ; ΤΙ;;;; 8O
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ!! [/B]
:drunk::yahoo:

Να και κάτι για ζέσταμα!!!
[B][U]Solo excerpts from upcoming TÝR album by Terji Skibenæs[/U] [/B]

Κι άντε να τους δούμε επιτέλους και στην Ελλάδα ρε γμτ… :roll:

[FONT=“Palatino Linotype”][COLOR=“Purple”][I][B]“As we sail I sometimes wonder
[SIZE=“3”]…how far to Asgaaaard!”[/SIZE][/B][/I][/COLOR][/FONT]

καλα οχι και μπανταρα αλλα αξιοσεβαστη:)

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΓΑΜΩ το φελεκι μου αντε να βγειιιιιιιιι!!!
ΔΕΝ κρατιεμαι με τιποτα!!! Tyr ΛΑΙΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :vibrate::vibrate::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

τι λες βρε μαμουχαλε ρεηζορεπτα, οι ΤΥΡ ειναι ο ορισμος της [SIZE=“5”]ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΥΠΕΡΜΠΑΝΤΑΣ[/SIZE] που σε [SIZE=“6”]ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΕΙ[/SIZE] πανω σε σπασμενα γυαλια, ενω ηδη σε εχει περιλουσει με πετρελαιο και σου πεταει με τεραστιο ανεμιστηρα [SIZE=“7”]ΠΟΥΠΟΥΛΑ[/SIZE].

σωστη η Mererfin [B][SIZE=“4”]ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ[/SIZE][/B], ΔΩΣΕ ΚΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΡΕΝΤΣ ΣΤΟ ΛΑΟ, ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΓΛΥΦΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟ ΑΥΤΙ.

:yahoo::yahoo::yahoo:
:drunk::drunk:
:bow2::bow2::bow2:

best pesimo ever

Tο χε αρσενικο και εκανε εντιτ.

σωστα, αλλα μιας και μαθαμε οτι ειναι κοριτσι ας δειξει καποιος φωτο της. γιατι αν ειναι σαν τις μπαντες που ακουει, σιγουρα εχει τη μορφη βικινγκ και αυτη τη στιγμη με ψαχνει για να μου χωσει ενα τσεκουρι στο κωλο.

εδιτ. ε σβήστε με κι εμένα τότε. Άπονη ζωή. :frowning:

και ο ντεθστερ.

O Heri άφησε …μουσάρα με μύστακα (!) :stuck_out_tongue: :smiley:

[U]http://www.youtube.com/watch?v=KedTRk_ZsYY&t=4m15s[/U]

Ο καθένας με τα γούστα του… [B][SIZE=“5”]ΜΠΑΝΤΑΡΑ[/SIZE][/B] από τις λίγες!!!

Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα από τα δείγματα. Αλλά έχω ένα καλό προαίσθημα γιαυτό το άλμπουμ!!!:smiley:

Btw, το [B]The Lay of Thrymm[/B] βασίζεται στιχουργικά στο [B]Þrymskviða [/B]της Ποιητικής Έντα!! Περισσότερα, εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Þrymskviða

Μόλις παράλαβα πακετάκι από Napalm Records και μέσα είχε sampler CD με κομμάτια από επικείμενες κυκλοφορίες, μεταξύ των οποίων και ένα από το The Lay of Thrym! Το κομμάτι λέγεται [B]Take your tyrant[/B] και είναι -εκ πρώτης ακροάσεως- Týr meets …[U]Heljareyga[/U] (υποθέτω ότι το ξέρετε το side project του Heri!)… Δλδ. Γιάννης meets Γιαννάκη… But not bad, not bad at all θα έλεγα…

[B][COLOR=“DarkRed”]Update:[/COLOR][/B] Μόλις είδα ότι κάποιος πρόλαβε ήδη και το ανέβασε στο YouTube, [B][U]εδώ[/U][/B] :slight_smile:

Να και το εξώφυλλο:

:slight_smile:

Να και το tracklist:

  1. Flames of the Free
  2. Shadow of the Swastika I[/I]
  3. [B][U]Take Your Tyrant[/U][/B]
  4. Evening Star
  5. Hall of Freedom
  6. Fields of the Fallen
  7. Konning Hans
  8. Ellindur bondi a Jadri
  9. Nine Words of Lore
  10. The Lay of Thrym
  11. [B]I (Black Sabbath Cover ? Bonus Track) [/B] :!:
  12. [B]Stargazer (Rainbow Cover ? Bonus Track)[/B] :!:

Αναμονή έως τις 27 Μαΐου λοιπόν… :roll:

Περίμενα κάτι ανάλογο του Hold the Heathen Hammer High. Αν και είμαι ακόμη στις πρώτες ακροάσεις κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όχι μόνο δεν συγκρίνεται με τον προκάτοχό του αλλά μάλιστα πέρασε και δεν ακούμπησε!

Τα πρώτα κομμάτια δεν μου είπαν και τίποτα. Ειδικά το Flames of the Free θα το χαρακτήριζα εξίσου κακό με το Take Your Tyrant. Ευτυχώς απο το Hall of Freedom και έπειτα ο δίσκος στρώνει! Το ύφος των κομματιών κινείται στις γνωστές μέχρι τώρα συνθέσεις, τίποτα καινούριο και πρωτοποριακό. Καλύτερη στιγμή του δίσκου το ομώνυμο The Lay of Thrym! Οι διασκευές μου άρεσαν πάρα πολύ!!!:smiley:

Γενικά θα τον χαρακτήριζα καλό δίσκο απλά ήλπιζα σε καλύτερο αποτέλεσμα, κάτι παραπάνω.

Α, ρε Mererfin, ακριβώς το ίδιο αισθάνομαι κι εγώ… :-k
Σε κάθε περίπτωση, το μόνο που θέλω τώρα είναι να μας συμπεριλάβουν -επιτέλους- στην περιοδεία τους…

Με εισαγωγή α-λα Regin Smithur! 8)

Το να έρθουν Ελλάδα είναι νομίζω άπιαστο όνειρο! Άστο να πάει άστο!

Ναι αυτή η αντιγραφή ήταν λίγο περίεργη!!! Αλλά είναι τόσο τέλεια η εισαγωγή που μια επανάληψη δεν βλάπτει!:smiley: