Tysondog live in greece και μαζι o abaddon , πρωτοσ drummer των venom ! 29/1 & 30/1

29/1 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - HARLEY BAR
30/1 ΑΘΗΝΑ - SIN CITY

www.myspace.com/tysondogrock

(Θα μπορουσε να ειναι) Ενδιαφερουσα συναυλια, αλλα… καλη διασκεδαση αγκαλια με τον Ξηγα χαχαχαχα. Κριμα που δεν θα τους δω.

Και μολις διαπιστωσα οτι απο το οριτζιναλ line up της μπαντας λειπει μονο ο τραγουδιστης (που ουτως ή αλλως η μπαντα υποστηριζει οτι αντιμετωπισε καποια προβληματα υγειας και εχει χασει τη φωνη του).

Καλη μπάντα και χωρις Caruthers στα φωνητικά είναι δυνατοί. Και σχεδόν το αυθεντικό line-up. ΝWOBHM for ever!

Σωστός!!!

εμείς δηλαδή επάνω να το προσπαθήσουμε… :smiley:

Βρε, ολοι να το προσπαθησετε, πανω-κατω, αριστερα-δεξια. Προσωπικη αποψη/θεση εξεφρασα, δεν μπορω να πεισω κανεναν να κανει ο,τι κι εγω :slight_smile: Παντως, σαν μπαντα αξιζει (αξιζε; οπως θελετε πειτε το, χωρις δισκογραφια υπαρχουν παντα αμφιβολιες) πολλα.

ειδα οτι θα ερθουν με το παρακατω LINE UP :

KEVIN WYNN - BASS (ΑΡΧΙΚΟ ΜΕΛΟΣ)
PAUL BURDIS - GUITAR (ΑΡΧΙΚΟ ΜΕΛΟΣ)
ALAN HUNTER - GUITAR,VOCAL (APXIKO ΜΕΛΟΣ)
ROB WALKER - DRUMS (ΜΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΣΚΟ Crimes of Insanity)
JONATHAN TIMMS.

σχεδον ολη η αρχικη μπαντα!!!

ναι, αλλά υπάρχουν ακόμα… μόνο εμείς ζητάμε κάτι παλιό-power ή μου φαίνεται…8O

Μα δεν ειπα οτι δεν μου αρεσουν, ισα-ισα μου αρεσε πολυ ο πρωτος δισκος τους. Ο Ξηγας με χαλαει, οχι η μπαντα. Και μπραβο τους που υπαρχουν ακομα, οπου υπαρχει καλη μουσικη η δισκογραφια παιζει μικρο ρολο :wink:

Ξερει κανεις αν ο Αbaddon θα χωσει κανενα κομματι με τους Tysondog;

ο πρωτος δισκος εχει κομματαρες,HAMMERHEAD,EAT THE RICH…

ΤΑ σπαει8O

ναι φιλε μου φαινεται θα παιξουν ενα κομματι Venom. Τι σχεση εχει ο abaddon με τους tysondog?

Το Hammerhead ναι, το “Eat the Rich” δεν είναι όμως στο πρώτο άλμπουμ “Beware of the dog”.

Eίναι και οι Tysondog και ο Αbbadon από το Newcastle. Μάλιστα στο “Demon” είχε κανει back vocals ο Cronos. Είναι καλοί φίλοι και γενικότερα ο Abbadon στηρίζει και συνεργάζεται με μουσικούς από τη γεννέτειρα του.

Aυτα ειναι!!

Aπο αυτα που μαθαινω απο ενα support μαλλον 99% θα χωσουν κομματι Venom.

ξερεις ποιο θα χωσουν απο venom;

και Μaidenance support… και ο ΞΗΓΑΣ πανω απ’ολα.

boycottage ρεεεε

Που κολαει αυτο τωρα;

8O

θες διευκρινησεις για το ποιος ειναι ο ξηγας?
δεν αξιζει να επαναλαμβανομαστε