U.S. Power

Ακουσα το Bloodstained!!!Nα πω την αληθεια στην πρωτη ακροαση δεν μου ειπε κατι…μετα καπως βελτιωθηκαν τα πραγματα!Ενας απλα καλος δισκος!

το ειχα ακουσει οταν ειχε βγει. μια απο τα ιδια. καλο αλλα ως εκει…

Το bloodstained το είχα πάρει αυθεντικό οταν βγήκε μετά από τόσα που είχα ακούσει γι αυτό.
Μιλάμε ακόμα κλαίω τα λεφτά μου, ο ορισμούς του ΜΕΤΡΙΟΥ#-o

Χαίρομαι που συμφωνώ με τους 3 τελευταίους κυρίους! :wink: 8)

Βασικά με τον Μάνο συμφωνείς, οι υπόλοιποι είπαν ότι το βρίσκουν απλά καλό :slight_smile:

:lol: :lol:

Απλά ο akis272 και ο Angmar είναι πιο ευγενικοί στις εκφράσεις τους… :roll:

Μη λές τέτοια, γιατί θα το πάρει πάνω του ο manos87… :lol:

Και μετά θα λέει “…ύστερα από τους Firewind και τουs Edguy συμφωνούμε για τρίτη φορά με τους Bloodstained…” :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol:

Τέλος πάντων εμένα αυτό πού μου την έχει ψιλοσπάσει είναι ότι πέραν των “σίγουρων” πού θα συμμετείχαν σε αυτό το τόπικ… (εσύ, ο Ακης, Angmar, poweras, Gigatron, εγώ) εκτός από το Μάνο κανένας άλλος δεν μπήκε στο κόπο να ρωτήσει κάποια παραπάνω πληροφορία για τις μπάντες και τα albums πού έχουμε αναφέρει. Το να μη συμμετέχουν (για διαφορους λόγους ο καθένας) οι Davidian, dyingfreedom, dazmaniak, nihilist το καταλαβαίνω αλλά ρε πούστη πού είναι όλοι εκείνοι οι οποίοι ισχυρίζονται ότι είναι μέγιστοι fans των Maiden, Savatage κ.α.;

Μην ξύνεις πληγές ρε Χρήστο… :roll:

Αφού ξέρεις πολύ καλά πώς είναι αυτά τα πράγματα… :wink:

Ναι ρε Χρηστο,που στο καλο ειναι ολοι?Πραγματικα και εγω αναρωτιεμαι!!!Τι στο π@#$%# ολοι Black και δηθεν μοντερνα ακουνε ρε γαμωτο?

Αλλα πραγματικα ας μην ξυνουμε πληγες…

ΑΑ και οι Defyance σπερνουν…

Eγω με δυσκολια ψηφισα Αrmored Saint γιατι το Symbol of Salvation ξεχωριζει απο τα αλλα αριστουργηματα των αλλων συγκροτηματων και ειναι ΤΟ ΕΠΟΣ! :wink: :thumbup: :drunk:

Εντυπωσιασμενος απο απο τα φωνητικα του Michael Grant στο πολυ καλο cd των Crescent Shield,ειπα
να ψαξω λιγο το παρελθον του.Ετσι κατεληξα στη μπαντα Onward και στο album Evermoving(πρωτο απο τα
τρια τους συνολικα),και το οποιο αποτελεσε ευχαριστη εκπληξη.Δεν ειναι βεβαια δισκαρα,αλλα στο κατω-κατω ποσες μπαντες ασχολουνται στις μερες μας με το US power metal οπως το μαθαμε απο τα 80s συγκροτηματα?Στο δισκο αυτο διαφαινονται καθαρα οι επιρροες απο Helstar.Kλασσικο αμερικανικο riffing,ωραιες σολιες και φυσικα τα εκπληκτικα μελωδικα φωνητικα του Michael Grant(πολυ υποτιμημενος τραγουδιστης).Θα προσπαθησω να βρω και τα υπολοιπα album για περαιτερω διαπιστωσεις.Αξιζει παντως να τους τσεκαρετε(αν και κατι μου λεει πως η τριαδα eagleheart,maiden,akis ηδη θα τους ξερει:D :smiley: :smiley: )

Εμένα πάντως το Onward μου χε φανεί πολύ αδύναμο και ανέμπνευστο αντιθέτως με τους Crescent Shield που ΄ταν μια ευχάριστη έκπληξη!

σιγουρα το The Last Of My Kind ειναι πολυ καλυτερος δισκος.Αλλα και οι Onward το παλευαν αρκετα(εχουν διαλυθει)

Όντως το Εvermoving είναι το καλύτερο άλμπουμ των Onward. Τα 2 επόμενα, αν και δεν είναι άσχημα δεν φτάνουν το επίπεδο του. Καλοί και οι Crescent Shield.

Συμφωνει κανεις οτι το καλυτερο album των Jag Panzer ειναι το Mechanized Warfare?
Σιγουρα το Ample Destruction εχει τη δικη του ξεχωριστη αξια και αποτελεσε οροσημο στην ιστορια του US
αλλα το Mechanized Warfare με εχει πορωσει ασχημα…Η εξαιρετικη παραγωγη,τα απιστευτα πραγματικα
double leads,oι προσεγμενες μελωδιες,τα μελωδικα riffs ολα ηχουν τελεια…

Kαλα και αυτο γαμαει αλλα αγαπημενο μου ειναι το Thane To The Throne!!

Αυτο δν με ειχε συγκινησει και τοσο πολυ αλλα αξιζει να σημειωθει πως αποτελει την αγαπημενη δουλεια
του ρυθμικου κιθαριστα των Panzer Briody
www.metalzone.gr/interviews/jagpanzeren.htm

psst παιδες,το καλυτερο ειναι το Age of Mastery…:stuck_out_tongue:

Αmple Destruction με διαφορά και μετά Fourth Judgement kai Age of Mastery.Τα μετέπειτα είναι άρτια και τεχνικά αλλά δεν μου μοιάζουν τόσο εμπνευσμένα συνθετικά.

ωραια,4 διαφορετικες γνωμες μεχρι τωρα…