U.S. Power

συμφωνει κανεις οτι το χειροτερο-αν μπορει να λεγεται χειροτερο- τους ειναι το casting the stones??

Είπα να προτείνω κι εγώ ένα άλμπουμ μετά από καιρό.

1. Roadkill
2. Searching Forever
3. Snake Pit
4. Nostradamus
5. It Seems To Me
6. Lost Stranger
7. The Warning
8. The Congregation

Meanstreak λοιπόν, μία αμιγώς γυναικεία μπάντα η αλλιώς οι συζυγοι των Dream Theater, έμελλε να κυκλοφόρησουν μόνο ένα άλμπουμ, το οποίο εννοείται πώς στέλνει για βρούβες τους προαναφερθέντες κυρίους… Εξαιρετικό Αμερικάνικο power το οποίο προτείνεται ανεπιφύλακτα :wink:

Σε τσαμπουκά και riffs τους έχουν άνετα πού να χτυπιέσαι!
Κατά τα άλλα, ήμουν σίγουρος ότι επρεπε να αναφερθούν οι Dream Theater για να γράψεις σε αυτό το τόπικ :!:

Βασικά η σύγκριση μεταξύ 5 υδροκέφαλων γυναικών, με ντύσιμο που παραπέμπει στο mad max 1 και Dream Theater ήταν η αφορμή. Όχι η απλή αναφορά των Theater.:!:

Τι σημασία έχει το ντύσιμο κλπ; Μουσικά τι έχεις να πείς;

Οτι η σύγκριση και μόνο σε τεχνικό επίπεδο / riffs κτλ ενός τέτοιου γκρούπ, με τους Dream Theater είναι αν όχι αστεία, τουλάχιστον προκλητική. Βρες να συγκρίνεις κάποιο άλλο γκρουπ ρε παιδί μου. Τπτ edguy, labyrinth, τέτοια πράγματα.

Καλα εντάξει ότι να’ναι. Αλλά τι να περιμένεις από κάποιον πού οι μουσικές του γνώσεις περιoρίζονται σε ότι προωθούν φυλλάδες τύπου hammer. Δεν εξηγείται αλλιως άλλωστε, όταν μου λές να συγκρίνω Meanstreak με Labyrinth. Πράγμα πού σημαίνει ότι δεν έχεις ακούσει. Αυτό έλειπε να τις είχες ακούσει κιόλας. Τράβα άκου Tool, τη νέα ελπίδα του metal! :lol:

Πέραν του ότι είσαι εμπαθής, είσαι πραγματικά εκτός τόπου και χρόνου. Χαχαχα hammer διαβάζουν οι μεταλλάδες eagleheart. Να, σαν και σένα που περιμένουν να διαβάσουν την τελευταία συνέντευξη του Τόλκι για την ελπίδα του μεταλ, τους stratovarius.
Επίσης μας αναφέρεις τις meanstreak σαν κάποιο μεγάλο συγκρότημα. Και συγκρίνεις και με Theater. Τι να πείς.

Ενώ εσύ ας πούμε δεν είσαι εμπαθής; Πού ψάχνεις τη παραμικρή ευκαιρία να κράξεις ότι δε σου αρέσει; Το ότι θα απάνταγες επιλεκτικά ήταν κι αυτό αναμενόμενο, όπως και το ότι θα ερμηνευες με το δικό σου τρόπο τα όσα είπα για Meanstreak.
Α και το hammer μόνο metal δεν προωθεί πλέον. Ρίξε μιά ματιά σε αυτά πού ακούς και θα καταλάβεις!

Κοίτα προφανώς πέρα από μερικά ακούσματα, σε γενικές γραμμές έχουμε άλλα γούστα.
Το να μπαίνεις και να συγκρίνεις σε κάθε τόπικ, αυτά που γουστάρεις εσύ με αυτά που γουστάρουν οι υπόλοιποι είναι αστείο ρε παιδί μου, πώς να το κάνουμε. Και σαφώς περιμένεις απαντήσεις μετά.
Όπως στο τόπικ των ryche που αναφέρεις τους Porcupine Tree και τους Tea Party νομίζω. Για ποιόν ακριβώς λόγο; Για να τονίσεις την απέχθειά σου ή την διαφορά; Μάλλον το πρώτο.
Επίσης, αυτό με το χαμμερ είναι αστείο ξέρω γω. Μακάρι να είχε TOOL και λοιπά συγκροτήματα που έχουν να προσφέρουν, από το να έχει κάθε δυό μήνες εξώφυλλα maiden και borgir.

Αν διάβαζες προσεκτικά τι έχω γράψει, ιδιαίτερα για τους Tea Party, θα διαπίστωνες πώς απλά κατάλαβες λάθος.
Αν δεν με “πειράξουν” δεν “πειράζω” Αυτό ως προς το άλλο πού είπες…

Ναι, σε φάση ο Optimus Prime είναι καλύτερος.

  • Όχι, ο Megatron τα γαμάει όλα.

:slight_smile:

Ακριβώς :!:

Savage Grace κύριοι !!! Δεν είναι ποτέ αργά για να τους ανακαλύψετε.

Δε με τρελαίνουν, αλλά καλή μπάντα.

OK no problem, ΟΜΩΣ για την ιστορία να πω ότι μια μεγάλη μορφή του Metal έπαιξε στον πρώτο δίσκο των S.G…

Αυτός ο τύπος εκπαραθυρώθηκε, συνθετικά, από τον main man (Chris Logue) με αποτελεσμα να πάρει τον δικό του δρόμο και να δημιουργήσει τους Θρυλικούς ΟΜΕΝ !!! Μιλάμε για τον Kenny Powell, η απουσία του οποίου από το Pol,l θέτει σε αμφισβήτηση ολόκληρη την ψηφοφορία :slight_smile: :slight_smile:

Θα αρχίσω τις καφρίλες μου και δεν το θέλω (ούτε εσείς αγαπητοί μου, πιστέψτε με :lol: )

To poll είναι δευτερεύουσας σημασίας, άλλωστε τι να πρωτόαναφέρει κανείς μεταξύ τόσων φοβερών συγκροτημάτων; Επίσης και οι επιλογές είναι μόλις 10 και θεωρώ πώς οι Οmen δεν είναι αμιγώς power μπάντα (epic πού λοξοκοιτάζει το power θα τους έλεγα) γι’αυτό και δεν τους έβαλα :slight_smile: Παρ’όλα αυτά πρέπει να έχουν αναφερθεί κάποια στιγμή στο τόπικ 8)

Αν κρίνω κι από το blog σου, τότε είσαι ωραίος! :thumbup:

Ευχαριστώ, να σαι καλά :slight_smile:

@Εeagleheart. Μπορεί οι OMEN να είναι επικ, πιστεύω όμως οτι είναι πολύ πιο power από τους Riot π.χ. οι οποίοι μπορεί να κυκλοφόρησαν ένα respectfull Τhundersteel, όλη η προηγούμενη αλλά και επόμενη τους πορεία όμως ,ακροβατούσε μεταξύ hard και metal.

Btw ήταν απλώς μια επισήμανση.