U2 3-d

Δεν είδα πουθενά thread με αυτό το θέμα(αν υπάρχει συγχωρήστε με).Το είδε κανείς;Εγώ έλεγα να πάω το επόμενο Σαββατοκύριακο αλλά βλέπω στο σαιτ ότι είναι μόνο μέχρι την Τετάρτη(ενώ έκανε πρεμιέρα την Πέμπτη που μας πέρασε,πολύ παράξενο μου φαίνεται αλλά τέσπα…) και τώρα ψήνομαι να πάω την Τετάρτη(αν δε κάνουν καμμία απεργία πάλι οι τραπεζικοί και μπορέσω να πάρω το έμβασμα από τους γονείς…).Γνώμες υπάρχουν;;;

Εγω εχω κανονισει για Τριτη!αφου δεν ερχονται οι Θεοι!ας τους δουμε σε 3-D τουλαχιστον!!
πρεπει να αξιζει παντως…θα δειξει…:slight_smile:

Το είδα χθες.
Ουσιαστικά είναι σαν να βλέπεις ένα μουσικό DVD από συναυλία σε κινηματογράφο, φορώντας ειδικά γυαλιά. Τα 3D εφφέ για μένα δεν δικαιολογούν την φασαρία. ΟΚ, σε κάποιες φάσεις βλέπεις την πλάτη ενός από το κοινό πιό μπροστά από την υπόλοιπη οθόνη και σε κάποιες άλλες το headstock του μπάσου. Ενδιαφέρον αλλά όχι και κάτι που δεν πρέπει να χάσεις με τίποτα. Ο ήχος είναι γενικά πολύ καλός αλλά πολύ γυαλισμένος για live.

Τα χριστούγεννα είχα πάει να δω το nightmare before christmas 3d,και είχε παίξει και trailer του u2 3d.Καλό φαινότανε πάντως.

Eυχαριστώ Mule για τις πληροφορίες…Μήπως ξέρεις αν όντως ισχύει ότι θα είναι μόνο μέχρι την Τετάρτη;

Δεν ξέρω, δεν διάβασα πουθενά κάτι τέτοιο…:-k
Γενικά έχει πέσει αρκετή διαφήμιση για να το πάιξουν μόνο μία εβδομάδα.
Πάντως δεν ξέρω πως πηγαίνει εμπορικά…
Εμείς πήγαμε στην προβολή που άρχιζε 11:15 χθες βράδυ στο mall και δεν είμασταν ούτε 10 θεατές…

Όχι,όχι εντάξει.Έμπαινα στην ιστοσελίδα των Village και μου έβγαζε να κλείσω εισιτήρια μόνο μέχρι την Τετάρτη,αλλά μετά το μεσημέρι το άλλαξαν,οπότε θα πάω μάλλον Παρασκευή ή Σάββατο,που πιστεύω θα έχει και περισσότερο κόσμο…

Εμένα πάντως μου άρεσε αρκετά, παρόλο που είμαι “πολέμιος” των “ύψιλον δύο”. Σε κάποια σημεία νομίζεις ότι θα απλώσεις το χέρι σου και θα αγγίξεις τον Bono.
Αν ήταν για κάποια αγαπημένο μου συγκρότημα, νομίζω θα είχα τρελαθεί!

Ναι ναι καταλαβαίνω τι εννοείς,και εγώ δεν είμαι μεγάλη φαν αλλά δε μου πάει καρδιά να μην πάω,έστω και για εμπειρία :wink:

Είναι αλήθεια πως αν βλέπαμε σε κάτι τέτοιο τους Purple ή τους Zeppelin μάλλον και εγώ θα ήμουν πιό ενθουσιασμένος τώρα. :wink: 8)

Ειδικά οι Zeppelin πάντα ήταν πολύ ανοιχτοί στο να χρησιμοποιούν την καλύτερη τεχνολογία που ήταν διαθέσιμη την εποχή τους και ας μην ξεχνάμε πόσο μπροστά ήταν το Song Remains the Same όταν βγήκε με τα “dream sequences” των μελών κλπ.

Λέτε να γυρίστηκε για 3d το Reunion του Dεκεμβρίου; :-s 8)

Καλό ακόύγεται…Και αναρωτιόμουν τί μπορεί να ναι αυτο…Μάλλον θα είναι οτι πλησιεστερο θα δούμε ποτε σε u2 στην Ελλάδα …εστω αυτο…

Θεσσαλονίκη Σεπτέμβριος 97; :-k