UEFA Champions League 2019-2020

Δεν συμπαθώ Μπάρτσα αλλά κατά καιρούς έχει χαρίσει στιγμές μαγείας. Σήμερα τι ήταν αυτό που είδα; Σούπα ματς και πολύ επιεικής είμαι. 1000 πάσες και οι 990 ανούσιες στο κέντρο που λέει ο λόγος. Δεν την βλέπω καλά φέτος. Νάπολι με 2 φάσεις όλες κ όλες πιο επικίνδυνη μου φάνηκε σμρ.

Υγ Υγιεινός και άκρως αναμενόμενος περίπατος της Μπάγερν στο Λονδίνο.

Τουρνουα με τις καλυτερες 8 ομαδες στην Λισσαβονα που θα ξεκινησει στις 7 Αυγουστου, με αγωνες νοκ αουτ και στα προημιτελικα και στα ημιτελικα. Μενει ακομα ο μισος γυρος των 16.

Ως τωρα εχουμε στα προημιτελικα:

Παρι Σεν Ζερμεν
Ατλετικο Μαδριτης
Αταλαντα
Λειψια

Και πρεπει να παιχτουν οι εξης επαναληπτικοι:

Γιουβεντους - Λυον (0-1)
Μπαρτσελονα - Ναπολι (1-1)
Μπαγερν - Τσελσι (3-0)
Μαντσεστερ Σιτυ - Ρεαλ Μαδριτης (2-1)

Θαρρω οτι Μπαγερν και Μαν Σιτι ειναι ηδη στους 8 επισης, αν και ποτε μην λες ποτε, ενω τα αλλα 2 θα ειναι αμφιρροπα.

Απατη και τα δυο πεναλτι στο Γιουβεντους - Λυον.

Ειμαι Γιουβεντους αλλα δεν στεναχωριεμαι που αποκλειστηκε ο υπερεκτιμημενος. Champions League μονο με την Real μπορει να παρει, και ευχομαι να παρει ποδι το καλοκαιρι. Η ομαδα επαιζε πολυ καλυτερο ποδοσφαιρο χωρις αυτον.

Το αναμενομενο εγινε στο Manchester. Αφου πλεον εχουν αποκλειστει Liverpool, Real και ο Cristiano, δεν υπαρχει κατι αντιπαθητικο στην διοργανωση :sunglasses:

Μακάρι να αποκλειστεί και η μπάρτσα :sweat_smile:.

Πράγματι δόθηκαν 2 τραγικά για το επίπεδο πέναλτι τι να πω. Όσο για το άλλο ματς που χάθηκαν όλοι αυτοί που λένε για ιστορία και φανέλες; Δεν συμπαθώ και πολύ την Σίτι αλλά παόζει μπαλάρα να τα λέμε όλα.

ΥΓ Η συνέχεια με μονά ματς προβλέπεται συναρπαστική. Σε ένα ματς όλα γίνονται και θα δουν πολλά τα μάτια μας.

Ενταξει αλλα εγω μιλουσα για σιχαμενες (!)

Σιγα που ειναι σιχαμενη η ομαδα με τον καλυτερο παικτη ολων των εποχων, που εχει να κερδισει και τιτλο 5 χρονια, αν ειναι δυνατον.

2 Likes

Καλά τα λες μωρέ απλά Μπαρτσα και ρεαλ δεν τις μπορώ καθόλου. Τεσπα δεν βλεπω τον κοντό να το σηκώνει φέτος οπότε…

1 Like

Αν δεν κανω λαθος, μεχρι στιγμης οι ομαδες που εχουν προκριθει (και ειναι εξι), εχουν ολες μαζι …0 κατακτησεις του τροπαιου.

μεγαλη κυρια :joy: :joy: :joy: :joy:

το πεναλτι που κερδισε η λυον εγινε απο τον Bernardeschi. Σωστο ηταν

1 Like

Πράγματι και επίσης οι μοναδικές 2 που το πήραν θα παίξουν μαζί στους 8 (αν περάσει η Μπαρτσα σμρ βέβαια

Τι έχασε το κριάρι ο Νευμάρ :sweat_smile:

Δεν το εχω δει, αλλα κριαρι τον Νεημαρ δεν τον λες ΠΟΤΕ και για κανεναν λογο. Απιστευτος παιχταρας.

1 Like

+1 το μόνο κρίμα που η Μπαρτσα έχει το Μεσι, αλλά τέτοιοι παιχτες δεν μπορούν να ειναι νο2 ποτέ και πουθενά

1 Like

Κηδεια στην Λισαβονα. Η απιστευτα συμπαθης Αταλαντα απλα αυτοκτονησε.

Καλα δεν έπαιξε και τίποτα όμως έτσι. Τεράστια η διαφορά κλάσης, και εμένα με εκνεύρισαν τα πολλά φάουλ,τραβήγματα κλπ. Το άξιζε η Πάρι 1000% σήμερα

Προφανώς ξέρει πολύ μπάλα, το είπα πάνω στην παρόρμηση της στιγμής που έβγαινε μόνος του και το έριξε εκκωφαντικά άουτ (ή όχι και τόσο εκκωφαντικά, προχωράμε).

Ειναι και τωρα, απλως δεν το ξερει.

Έχει ακόμα πολύ για να τον φτάσει

Τον Εμπαπε εννοουσα εγω ε. Μπηκε σημερα και αλλαξε το ματς.