UFO & Uli Jon Roth in Greece

Πάνω που νόμιζα ότι δε σκοπεύουν να περάσουν από τα μέρη μας, να που το ανακοίνωσαν. Οι UFO με το Uli Jon Roth στις 28 (Αθήνα) και 29 (Θεσσαλονίκη) Φεβρουαρίου στην Ελλάδα. Ο Schenker λογικά θα είναι, παρόλο που είχε δηλώσει ότι αποχωρεί από το group. Πάντως φαντάζομαι ότι θα είναι μοναδική συναυλία.

PS. Το τελευταίο album των UFO ήταν πολύ καλό.

Sigouro einai i fimi? to akouses?to diavases? sorry gia tin kaxypopsia alla polla akougontai… kai epeidi kanonizame na pame italia gia na tous doume… an einai na to akyrwsoume as to kseroume sigoura…:lol:

http://www.ulijonroth.com/sky/current/concerts_tours_1.htm

den eimai kala… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κοίτα χαρά :stuck_out_tongue:

Επιτέλους πάντως γιατί τώρα τελευταία έχουμε κυρίως metal συναυλίες. Όχι ότι είναι κακό, αλλά εντάξεις, όπως και να το κάνουμε υπάρχουν και αρκετοί πιο κλασικοί ροκάδες.

ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ SITE ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ROCKING.GR KAI OXI ΗEAVYMETALING.GR!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ, Ο ΜΕΓΑΛΟΣ SHENKER ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟΥΣ UFO. ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Ο ΕΠΙΣΗΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ VINNIE MOORE! (ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ROTH-MOORE ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ LIVE!). ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑ ΝΤΡΑΜΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ O JASON BONHAM, ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ JOHN BONHAM ΤΩΝ LED ZEPPELIN, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Τ Ρ Ο Μ Ε Ρ Ο Σ ΝΤΡΑΜΕΡ. ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΙΘΑΡΑ ΚΑΙ KEYBOARDS O PAUL RAYMOND, ΣΤΟ ΜΠΑΣΟ Ο PETE WAY KAI O ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ PHIL MOGG ΣΤΑ ΦΩΝΗΤΙΚΑ.

ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΡΟΔΟΝ…

Κάποιος να μου εξηγήσει πως γίνεται να παίζουν την ίδια μέρα και στον ίδιο χώρο (28/2/04, Ρόδον) και οι UFO και οι Misfits!!!

Πραγματικά απίστευτη συναυλία!Μακάρι να μπορούσα να πάω αλλά 1Μαρτίου δίνω 2μαθήματα… :cry: :cry: :cry:

Το μάθημα το ξαναδινεις! τη συναυλία την ξαναβλέπεις?

:roll: Λέω εγω τωρα…

Κι εγώ λόγω Whitesnake εχασα 1 μάθημα… και φέτος λόγω Rockwave το βλέπω να χάνω αρκετα… Αλλά συνήθως αξίζει! :stuck_out_tongue:

Να μη σε παρω και στο λαιμό μου βέβαια!! 8)

Οι Misfits έχουν μεταφερθεί στις 21 του μηνός (πάλι στο Ρόδον) και δεν υπάρχει πρόβλημα. Γι’ αυτό καλού κακού να βλέπετε που και που τη λίστα με τις συναυλίες (από το επάνω menu).

Εγώ πέρσι λόγω εξετάσεων έχασα επίσης τους Whitesnake (τώρα για να τους ξαναδούμε… τρέχα γύρευε) αλλά και τους Misfits. Να μου πεις όμως και τώρα που θα έρθουν θα πάω; Για πέρσι δεν είχα ακούσει τα καλύτερα από μερικούς ενώ άλλοι είπαν ότι ήταν καταπληκτικοί.

Δυστυχώς πάντως οι UFO παίζουν Θεσσαλονίκη 29 του μηνός που πέφτει Κυριακή, οπότε μάλλον χλωμό το κόβω να πάω, αν και θα το ήθελα υπερβολικά πολύ.

Εγώ πήρα το εισιτήριο ήδη για Αθήνα (έχει πολύ ωραίο artwork, μια παραλλαγή από το εξώφυλλο του νέου CD, ενώ πάνω από το λογότυπο των UFO γράφει “Doctor Doctor please…” !!!).

Έχω την εντύπωση οτι αυτή η συναυλία θα μας δώσει τα μυαλά στο χέρι!!

Ακούω τώρα το “Sails of Charion” του U.J.Roth από Scorpions εποχή και έχω φτιαχτεί άσχημα!!

Λογικά θα μοιάζει με την αφίσα: http://www.rocking.gr/images/afises/prosexos/ufo.jpg

Εγώ δεν έχω ακούσει το τελευταίο του Jon Roth (“Metamorphosis”) και θέλω πολύ.

Εγω έτσι για να σας τη σπασω θα βάλω να ακούσω τωρα τη Μεταμόρφωση… :stuck_out_tongue: Μιλαμε το αλμπουμ είναι Α Ψ Ο Γ Ο ! ! !
Ο ανθρωπος εχει ξεφύγει τελείως… 8O
Anyway…Πόσο εχει το εισητήριο???

28 προπώληση, 30 ταμείο.
Μα γιατί δε ρίχνετε καμιά ματιά στη λίστα συναυλιών, αφού όλα αναγράφονται :lol: .

Τη Μεταμόρφωση δεν πάει άλλο θα την αγοράσω κι εγώ. Ήθελα πρώτα να κατεβάσω τίποτα από το Kazaa για να δω τι λέει αλλά μιας και δε βρήκα θα εμπιστευτώ το γούστο σας 8) .

Καλά σίγουρα έχεις δίκιο μόνο που εγώ εδώ που είμαι θα δώσω συνολικά στο εξάμηνο 4 μαθήματα και στις 1 Μαρτίου δίνω 2 από αυτά… (ουσιαστικά το μισό εξάμηνο)

Εντάξει,νιώθω λίγο φλώρος με τέτοιες δικαιολογίες αλλά δεν μπορούμε δυστυχώς να τα έχουμε όλα :cry:

Να στρωθείς απο τώρα!! Δεν κατάλαβα! Τελευταία μερα θα διαβάσεις ? Ολο το χρόνο τι εκανες?? :twisted: Τι το περάσαμε εδω?? Περιμενουμε να ερθει η εξεταστική για να διαβασουμε???
Αυτα… Παω για διαβασμα γιατι γράφω αυριο και δεν εχω ανοίξει βιβλιο… :roll:

ειμαι τρισευτυχησμενος που επιτελους θα δω τον uli live μπορει να ειναι παππους πλεον αλλα μιλαμε για εναν κιθαριστα κορυφη.
δεν λεω πως ο schenker δεν ειναι αλλα καθε φορα που ακούω τα riff του uli olo kai kati ανακαλυπτω.
θα τρελαθουμε τελειως μ’αυτο το live νομιζω

Emena to problhma den einai h eksetastikh (an kai grafw stis 2, 3, 4 Martiou sunexomena, de tha exana sunableia gia eksetaseis), alla ta lefta. Phra kai eisht gia tous Misfits afto to s/k kai exw ksemhnei teleiws, kathoti telos tou mhna. Tha prepe na apagorebontai oi sunableies sto telos tou mhna! T/p mallon tha balw ta megala mesa kai tha kataferw na paw opws kai naxei!

Πραγματικα πολυ καλο live με καλο setlist και τη μπαντα σε καλουτσικη φορμα. Με χαλασε βεβαια που δεν επαιξαν καποια κλασσικά (“Electric Phase”, “Belladonna”, “Can You Roll Her”), αλλα επαιξαν αλλα καλα (“Too Hot To Handle”, “Rock Bottom”, “Doctor Doctor”, “Lights Out”, “Love To Love” κ.α.).

Α! και ο Uli τρομερός!

Η συναυλία ήταν καταπληκτική και ο ήχος του Ρόδον επιτέλους αντάξιος των προσδοκιών! (Λεπτομέρειες και το songlist πολύ σύντομα στο review που ετοιμάζεται…)

Χαιρετίσματα στον Βασίλη και τα άλλα παιδιά που στεκόμασταν μαζί πίσω-πίσω, λίγο πιο μπροστά από την είσοδο του Ρόδον

Αντώνης