Ufo

ντροπη να μην εχουν τοπικ οι θεοι του hard rock και να εχουν κατι λοιμα…

μια απο τις κορυφαιες μπαντες ever με τον schenker στην συνθεση…και στην συνεχεια αξιοπρεπεις…

+μια απο τις ποιο επιδραστικες μπαντες…

αγαπημενο και καλυτερο τους αλμπουμ το no heavy petting…

ΥΓ…η κιθαρα που παιζει ο Michael schenker στους ufo και τα πρωτα χρονια στους msg κατα την γνωμη μου ειναι οτι τελειωτερο εχει ακουστει ποτε απο κιθαριστα…τελειος ηχος και ολοκαθαρος,το ομορφοτερο vibrato,φοβερη μελωδια…αξεπεραστος…

π.χ. στο οn with the action απο το no heavy petting ακους τον ανθρωπο να σπερνει…απο το θεικο vibrato του μεχρι το εκπληκτικο χτισιμο στο δευτερο σολο…θεος…!!

Υπάρχει αυτό:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2713

Που και αυτό έχει τον τεράστιο αριθμό των 35 (μαζί με τη δικιά μου) απαντήσεων…θα 'λεγα τίποτα περί ρόκιν και περί άλλων θρεντς άλλων συγκροτημάτων αλλά θα γίνω πάλι γραφικός και βαριέμαι

τι να λεμε! μπανταρα!
οι δισκοι με τον Μιχαλακη εχουν αφησει ιστορια σε οτι αφορα τον ηχο της ηλεκτρικης ροκ κιθαρας. σολαρες ριφαρες χαμος!

επισης οσι γουσταρετε heavy space rock ηχους ακουστε τα δυο πρωτα album με τον MIck Bolton στην κιθαρα :wink:

άκυρο, διπλοποσταρίστηκαν

Τα δύο πρώτα που αναφέρει και ο bluezlick γαμάνε, στεγνά. Από κει και μετά, συμπαθητικοί μεν, αλλά δεν είναι του γούστου μου.