UK Download 2015

Προτείνετε μπάντες που αξίζουν να προτιμηθούν…
(γούστα: power metal, heavy metal, progressive metal)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων… \m/

Κοιτάς λάθος φεστ.

Αν τα γουστα σου ειναι μονο power metal, heavy metal, progressive metal , δες τους JUDAS PRIEST και φυγε.Δεν υπαρχει κατι αλλο στα γουστα σου.

Αυτο ειναι το φεστιβαλ για τα γουστα σου:

Θα προσέθετα εκτός από Priest και Motley Crue και Slash, ίσως και Kiss. Κατά τα άλλα όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω δεν υπάρχει κάτι άλλο για σένα μάλλον.

Αν μέσα στον όρο Heavy metal όπως εσύ τον εννοείς περιλαμβάνεται και metal/hard rock στυλ τότε δες οπωσδήποτε τους Motley Crue, δεν θα υπάρξει ποτέ ξανά άλλη ευκαιρία και αξίζει!:wink:

Fair enough!
…δέχομαι και εισηγήσεις μακριά από τα γούστα μου.

Faith No More!!!

Τι θα έβλεπα εγώ:

1η μέρα
Blues Pills, CoC, και όλη σχεδόν τη μεγάλη σκηνή (νταξ, δεν καίγομαι για Lacuna Coil λ.χ. αλλά φεστιβάλ είναι)

2η μέρα

Bodycount, Carcass, Testament, Marilyn Manson, FNM, Muse

Muse από περιέργεια, οι υπόλοιποι δίνουν όλοι τους τρομερά live

3η μέρα

Suicidal Tendencies, LoG και σχεδόν όλη τη main stage

Έχει ξέμπαρκες κάτι μπάντες που είναι κοντά στο στυλ που ακούς (We Are Harlot για παράδειγμα έπεσε το μάτι μου), αλλά γενικότερα το φεστιβαλ κινείται σε άλλο στυλ

Slipknot: Κλασσικά πανζουρλισμός
Judas Priest: Πολύ ψυχρό το κοινό της Αγγλίας. Τους έκοψαν το σετλιστ (1 ώρα έπαιξαν και χωρίς το Electric Eye :frowning: )
FFDP: Άρεσαν!
Muse: Μουσικά άψογοι, υπερβολικά επαγγελματίες, καθόλου επικοινωνιακοί με κοινό.
Faith no more: Λάτρεψα, τυπάρα ο φροντμαν, εξαιρετικά ντραμς-μπάσο
Carcass: Το λαβράκι του φεστιβάλ. Θα τους ψάξω
Slash: Πρωσοπικό show ήταν
Billy Idol: μορφή
Motley Crue: Θρυλική εμφάνιση, συγκινητική στο τέλος
In flames: Εξαιρετικοί
Kiss: Κορυφαίο live του φετινού Download! Old school live-show!

…αυτά είναι φεστιβάλ…έστω και αν έκαναν φάουλ στους Judas Priest:):!:

:thumbup:

Ωραίος, αυτή είναι και η ουσία του festival για μένα, να βλέπεις και μπαντες που δε θα τις έβλεπες ποτέ σε μεμονωμένο live!

Γιατι κομμενο setlist οι Priest?

Αρχικά το πρόγραμμα έλεγε ότι θα παίζαν για 1 ώρα και 25 λεπτά, πίσω από headliners Slipknot (κουφό!), 2 μέρες πριν έγινε 1 ώρα. Δεν έχω ιδέα γιατί…

Μεγαλη μαλακια και εχασε και ο κοσμος κομματαρες…