Λατρέψτε τους Ulver (+ οι 2 αγαπημένοι σας δίσκοι)

Για Kayo Dot δεν ξερω αλλα οι Agalloch καμια σχεση.Ισως να εχουν μια ηχητικη σχεση με τα πρωτα τα Ulver
λογω ατμοσφαιρας.

οχι, κανεις απ’ τους 2.

συνεχιζεις με marriage και πας στον ελευθερουδακη και βουτας το βιβλιο.

αυτο ακριβως

με perdition city καμια σχεση…γενικα αν δεν εχεις ακουσει αλλα απο ulver θα εκπλαγεις απο τις αλλαγες απο αλμπουμ σε αλμπουμ

δυστυχως ειμαι μέσα τώρα (ναυτικό) και έχω φορτώσει στο mp3 μόνο τα perdition city, blood inside & shadows in the sun…αλλά μολις γυρίσω θα ακολουθήσω πιστά τις συμβουλές του Νομιστερακιου…να ψάξω πάντως και τις άλλες 2 μπάντες που προανέφερα?

Agalloch με τα χιλια!Ειναι απιστευτοι.
Η τριαδα των Ulver που εχεις ειναι απιστευτη παντως.
Αν και το καθε αλμπουμ τους ειναι απιστευτο με τον δικο του τροπο.

Φυλάκιο με perdition city πάντως ήταν ασύγκριτη εμπειρία…thanks guys για την ανταποκριση…όποιος έχει λίγο χρόνο και διάθεση ας μου πει τιθ παίζερι ηχητικά με Agalloch & kayo dot?thanx και πάλι!!

Δεν ξερω αν ειναι η κορυφη τους αλλα σιγουρα τα 2 ΕΡ ειναι απιστευτα.

θα τσεκαρω τον απο πανω…βασικα απο αυτους που εχω ακουσει(ιδιος τν περσινο… εχει λιωσει)…
ειναι και αυτοι με τους περισσοτερους ψηφους!8)
:lol:

ενας φιλος μου (του ειπε ενας γνωστος,οτι περυσι σε μια συναντηση ο πρωθυπουργος της Νορβηγιας σαν ενθυμιο σε ενας καλεσμενο του…εδωσε ενα δισκο απο τους Ulver!..8O
απο αυτο φανταζομαι ποσο πανω τους εχουν!

Δεν τα έχω ακούσει όλα.

Το Bergtatt είναι πολύ καλό, το Nattens δεν το κατάλαβα και θα το ξαναβάλω κάποια στιγμή.
Ε μετά ότι και να πεις για τα Perdition City, Blood Inside (λίγο πιο κάτω από τα P.C. , shadows για μένα), Shadows of the Sun είναι ελάχιστο.

πρωτη επαφη ηταν με το marriage το οποιο αγορασα στα τυφλα λογω Blake και περιμενα κατι πιο προσιτο σε στυλ Chemical Wedding και φυσικα πηρα την κρυαδα. Γενικα το βρηκα αρκετα βαρετο αλλα ισως ειναι καιρος να του ξαναδωσω μια ευκαιρια. Αργοτερα βεβαια ακουσα το Perdition City το οποιο γουσταρα αρκετα και μετα το Blood inside το οποιο επισης γουσταρα αλλα δεν μπορω να πω οτι το ελιωσα ακομα. Καποια στιγμη θα τους ψαξω περισσοτερο.

Όντως, δύσκολο άλμπουμ το Marriage και σίγουρα όχι για πρώτο άκουσμα.

Madrigal ρε!

Όντως, το “ψυγείο” σου άρεσε τελικά. 8O

Perdition City αγαπημένο, για δεύτερη θέση μάχονται Themes και Shadows of the Sun.
Πατάω Shadows γιατί μου κράτησε καλή συντροφιά στο διάβασμα των θερινών :b
A Quick Fix of Melancholy επίσης με είχε κρατήσει για αρκετό καιρό να το ακούω, το Blood Inside δε μ’ έχει κερδίσει ακόμα όσο τ’ άλλα, ίσως γιατί το χα σε δεύτερη μοίρα. Τις μπλακιές από μια φορά τις έχω ακούσει, στο μέλλον θα τις ακούσω λίγο παραπάνω.

Scourge σ’αγαπάω επειδή είσαι μπλακμεταλάς. Άσε τις κουλτουρόπουστρες ν’ ακούνε τις παπαριές τους και χώσε of wolf and fear.

ΤΑΑΑΑ ΡΑ ΡΑΑΑ, ΡΑΡΑΡΑΑΑΑΑ, ΡΑΡΑ, ΡΑΑΑΑ, ΡΑΡΑ, ΡΑΡΑΡΑΑΑ ΡΑ ΡΑ ΡΑ.

OF WOLF AND THE DEVIL,
ΤΑΡΑ, ΡΑΡΑ, ΡΑΡΑ, ΡΑΡΑ, ΡΑΡΑΑ, ΡΑΡΑ, ΡΑΡΑ ΡΑΑΑΑ.

ΓΡΥΛΙΣΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ.

σταματα να τραγουδας πια!! δυο ποστ συνεχομενα ταραταραταρα.

Πάρε πούλο από το δάσος μου.

θα σε κανω ριπορτ παλιομπαν. δε θα μου μιλας ασχημα! σκουπιδι.

Of wolf and passion. Στο αφιερώνω με την σκέψη του τρυφερού έρωτα.
Έχεις δοκιμάσει ακούγοντας μπλακμέταλ; Φοβερή εμπειρία, αλλά με παρατάνε όλες οι γκόμενες για κάποιο λόγο μετά από λιγο καιρό.