ULVER in ATHENS!

κοιτα ενα θεμα ειναι το ποιος θ’ αναλαβει τη διοργανωση.Το μονο σιγουρο ειναι οτι το Γκαγκαριν εχει πολυ υψηλοτερο ενοικιο απ οτι τα γνωστα clubs στο κεντρο της Αθηνας.Ασε που στους Dodheimsgard το κοινο ηταν αμιγως μεταλ,σημαντικο μερος αυτου δεν θα ειχε πατησει ποτε αν το συγκεκριμενο λαιβ ειχε γινει 5 χρονια πριν.

Παντως οπως και να χει ειμαι περιεργος να δω ποσους θα μαζεψει και αυτο το λαιβ και των Sunn O.:-k:-k

Μα γι αυτο μιλησα σε νουμερα. Ξερεις τωρα, θα χασουν απ το ενα κοινο, θα πιασουν απ το αλλο.

Πραγματικα, αν το βαλουν πανακριβο και παει απατο, θα το θεωρησω τεραστια αποτυχια, μη πω αυτοκτονια.

Angmar μου κάνει εντύπωση που έχεις τόσο στανταράκι ότι έχει κλείσει η συναυλία στο gagarin και δεν ξέρεις ποιός το διοργανώνει :slight_smile:

Μμμ, δεν το πιασα. Για πεσμ επειδη το χαμογελακι μου καθεται λιγο περιεργα.

Παρεπιπτοντως, οτι μπαντα εχω αναφερει στο forum εχει κλεισει και επισημα. Δεκαδες παραδειγματα. Εαν πεφτω εξω, ετυχε, τι να γινει. Ουδεις αλαθητος.

Με λίγα λόγια λέει να μην είμαστε τόσο σίγουροι για την συναυλία γιατί ο μόνος που έχει επιβεβαιώσει την συναυλία είναι αυτός ο session μουσικός που έχουν και για κάποιο μυστήριο λόγο δεν υπάρχει φήμη για καμία άλλη πόλη.
Στην οποία λογική συμφωνώ και εγώ, επειδή οι περισσότεροι δεν ξέρουν πως λειτουργεί το σύστημα του last.fm, μόλις το είδαν εκεί σιγουρεύτηκαν οτι θα γίνει το live.

Φήμες λένε για αλτεργκράου, οπότε περιμέντε τα χειρότερα.
Πάντως, η μόνη σίγουρη ημερομηνία εκτός Νορβηγίας σο φαρ είναι στο brutal assault.

Their appearance at the Brutal Assault is their only one [SIZE=“5”]so far[/SIZE] confirmed show ouf of Norway and BA is the only one metal festival they will play this summer.

Ban, μηπως τα τσεπωνω κιολας; Τρελη μπηχτη.

Πραγματικα ρε, θελω να το βαλει 60 ευρω το εισιτηριο. Δεν ασχολουμαι αλλο.

Μην αρπάζεσαι άδικα ρε καμένε, έλεος.
Προσεχώς η συνέχεια, θα καταλάβεις ότι φρίκαρες χωρίς λόγο.

Ε ξερω γω; Με τις εως τωρα συζητησεις δλδ, εσυ δεν θα αρπαζοσουνα; =p

Πλακα εχει η ολη συζητηση παιδια,απλα για να σας πω την ειλικρινα τι πιστευω για το συγκεκριμενο event γιατι με τη τυπικη εννοια δεν το λες λαιβ.Αν δεν γινει σε μεγαλο χωρο οπου να ευχαριστηθει και το κοινο και οι performers να κανουν το show τους οπως αυτοι θελουν τοτε καλυτερα να μην γινει.

BH οντως ειμαι περιεργος να το δω αυτο φετος στο ΒΑ και κυριως να δω και το πως θα δεσει μεσα σε αυτη τη παρελαση καφριλας.Θα ναι κατι διαφορετικο!!!8)

αν τελικα ερθουν, θα τους ταιριαζε κανα θεατρακι… λογω υφους μουσικης…λογω στησιματος… δεν ειναι για γκαγκαριν…

Εμένα για κάνα Fuzz θα μου έκαναν… :roll:

ΟΧΙ!.

πως ας πουμε οι Current 93 επαιξαν σε θεατρακι??? καλως η κακως η μουσικη των ουλβερ δε ταιριαζει με ενα τυπικο στησιμο συναυλιας… σανιδι-αρενα…

για τους current δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν ήμουν εκεί. κι εγώ την ίδια άποψη είχα αρχικά, δεν μου είχε περάσει από το μυαλό ότι θα ήταν ο χώρος πρόβλημα, πόσο μάλλον όταν είδα πόσο όμορφο ήταν το θέατρο. τελικά δεν είχε καμιά σημασία γιατί όταν άρχισαν οι τσαγκατσούγκες του Rock Massif ή το plates ή το in the red ήταν βασανιστικό να είσαι (ή καλύτερα να είμαι) καθισμένος. αν έχετε πάντως κάνα καλό γκαράζ, υπόγειο πάρκινγκ ή κάτι παρόμοιο, με καλή ακουστική, το ιδανικό θα ήταν να τους χώσετε εκεί. χωρίς πλάκα αυτό. αλλά και το κλαμπάκι, imo, είναι προτιμότερο από το θέατρο, το οποίο σε περιορίζει απίστευτα. την προηγούμενα μέρα είχα δει τον τύπο από τους xiu xiu σε μια τρύπα (τρύπα όμως) και η όλη ατμόσφαιρα ήταν μαγευτική. θα ταίριαζε και στους ulver πολύ περισσότερο, αν τελικά τους ταιριάζει κάτι.

Marissa Nadler είδες ψηλέ, τι Xiu Xiu κι αρχιδιές.

Ulver confirmed.

Nov 7 2009 9:00P Gagarin 205 Athens

www.myspace.com/ulver1

Σκτα. Παιζει να τους χασω.

Παίζει και όχι. Η ΕΣΣΟ σου λίγο χλωμό να μπαίνει Σάβατο 7 Νοέμβρη, οπότε μάλλον θα μπαίνει Δευτέρα 9 Νοέμβρη.

Απ οσο ξερω μπαινουν πρωτα οι της αναβολης υγειας και μετα οι υπολοιποι. Οποτε μαλλον εχεις δικιο.

Δεν το χω και σιγουρο οτι θα φυγω, μες στη βδομαδα θα ξερω. Ακομα στο περιμενε ειμαι, το κερατο μου μεσα. Οπως και να χει, το λαιβ δεν εχει να κανει, οσο κι αν υπεραγαπαω τη μπαντα. Ιδωμεν λοιπον γιατι ειμαι και γνωστος γκαντεμης.

:roll::roll::roll: :evil::evil: