Unblack metal:οποιος γνωριζει ας μου πει πεντε πραγματα

οποιος γνωριζει κατι σχετικα με το κινημα ας μου πει-προτεινει αντιπροσωπευτικες μπαντες!!!

Χριστιανοι Μπλακαδες!

Τσέκαρε UnMayhem, UnDarkthrone και UnEmperor γι αρχή…

malista…den me voithate omws!!!

Πίστευα ο,τι το παλικάρι έβγαλε τον όρο απο το μυαλό του. Τελικά έκανα λάθος.

Αυτή η ανθρωπότητα δεν σταματάει να με εκπλήσσει.

file n.w.n.g.o.o.m se efxaristw polu gia to link!!!opoios allos kserei otidhpote allo edw eimaste!!!

Ένα να θυμάσαι: το google είναι φίλος σου.

re file kai egw otan to akousa nomiza oti mou ekanan plaka…alla telika uparxei…kai omws gurizei…:slight_smile:

Και τα greeklish απαγορεύονται.

Τη μόνη μπάντα που γνώριζα ότι έπαιζε αυτό το ‘‘unblack metal’’ (δηλαδή black metal με χριστιανικούς στίχους) ήταν οι Αυστραλιανοί Horde. Βασικά ήταν one man μπάντα κάποιου Anonymous. Το album τους ‘‘Hellig usvart’’ είναι εντελώς προβοκατόρικο και λέει.

Και πάλι κάποιος άλλος έβγαλε απλά τον όρο από το μυαλό του.
Unblack metal δεν σημαίνει τίποτα. Εκτός να είναι να φκιάσουμε και undeath, unthrash κτλ.

Oνομασαν unblack metal το ‘white’ black metal.

Kαλυτερα να το ονομαζαν gray metal.

:cold:

Θα ακουσω ενα αλμπουμ αυτο τον καιρο μονο κ μονο για να ειμαι στο πνευμα των ημερων! :stuck_out_tongue: Μηπως σας περισευει κ τιποτα σε Christian Death Metal επειδη γουσταρω ντεθιλες περισσοτερο; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

πωπω ποζεριες :!:

Εδώ κάτι θα βρεις…

Ή απλά ακούς τα πρώτα των Trouble και τελείωσε. Ή Lordian Guard.

και δηλαδη τι νοημα εχει να ακουσεις unblack metal?

Eιναι μουσικη.

Με διαφορά ο πιο ηλίθιος όρος που υπάρχει για να χαρακτηρίσει “μουσικό είδος”. #-o

Εδιτ : Εδώ που τα λέμε και το White Metal,Christian Black Metal είναι ηλίθιοι όροι, γιατί χαρακτηρίζουν το στιχουργικό περιεχόμενο και όχι τη μουσική. Πρώτον άμα είναι να χαρακτηρίζουμε κάθε συγκρότημα από τους στίχους του τότε θα χουμε Warkavl Βlack Metal, Lord Of The Rings, κ.λ.π. και δεύτερον το να χαρακτηρίσεις ένα είδος που μουσικά είναι ίδιο με το Black Metal (δεύτερο κύμα και δώθε), ως “UN” είναι το λιγότερο βλακώδες.

και με το NSBM διαφωνώ ως χαρακτηρισμό, αφού απ’ όσα έχω ακούσει η μουσική δεν υφίσταται κάποια διαφοροιποίηση από τα τυπικά BM συγκροτήματα.

παντως παιδια σας ευχαριστω ολους σας για την γνωμη σας…πολυ ωραια φαση τελικα το φορουμ,γινεται διαλογος και γουσταρω !!!

Συμφωνώ με Epitaph… Κ όλη αυτή η ιστορία με αναγουλιάζει λίγο - είναι το λιγότερο γελοία… [-X