Unisonic - For The Kingdom (EP)

Tracklist:

1 ? For The Kingdom (brand new album track)
2 ? You Come Undone (brand new EP exclusive track)
3 ? Intro & Unisonic (Live from Masters of Rock Festival 2012 in Czech Republic)
4 ? Never Too Late ? (Live from Masters of Rock Festival 2012 in Czech Republic)
5 ? Star Rider ? (Live from Masters of Rock Festival 2012 in Czech Republic)
6 ? Souls Alive ? (Live from Masters of Rock Festival 2012 in Czech Republic)

Lineup:
Michael Kiske ? vocals
Kai Hansen ? guitars
Mandy Meyer ? guitars
Dennis Ward ? bass
Kosta Zafiriou ? drums

To EP/mini album θα είναι διαθέσιμο σε CD, περιορισμένο 12αρι βινύλιο και digital download απο 23 Μαϊου 2014.

Κάποια πρώτα δείγματα μπρούν να ακουστούν απο εδώ:

Το νέο album θα κυκλοφορήσει 1η Αυγούστου.

Στις [B][SIZE=4]12 μ.μ[/SIZE][/B] μπορείτε να συντονιστείτε στο http://www.rtve.es/alacarta/audios/el-vuelo-del-fenix/ για να ακούσετε το [B]νέο EP[/B] των [B]Unisonic - For The Kingdom[/B].

Πατήστε στο [B]“Radio en directo” & “Radio 3”[/B] όπως δείχνει η παρακάτω εικόνα για να μπείτε στο ραδιοφωνικό σταθμό

Πω πωωω, κοίτα ρε το Μιχαλάκη, το τρώει το φαΐ του…

Πάντως από αυτά που έχουν βγει ακούγεται για τυπικότατο euro-power, σε φάση εντελώς Gamma Ray (big fuckin’ surprise, I know…). Αν δεν ήταν ο Kiske δε θα το άκουγα ούτε με σφαίρες. Αλλά αυτός ο άνθρωπος είναι ίσως ο μοναδικός που μπορεί να απογειώσει τόσο πολύ αυτό το είδος. Και αυτή η φωνή του, ρε πούστη μου. Ακούγεται σα να είναι ακόμα 18 χρονών, όπως τότε, στα Keepers. Τον ακούω και κάτι μέσα μου σπάει :touched:

Υ.Γ.: “Άκουσε” κανείς άλλος το “Is there anybody there” των Scorpions (!) στο sample του ομότιτλου, ή το χω χάσει τελείως;!

Όποιος θέλει μπορεί να ακούσει το κομμάτι [B]For the Kingdom[/B] στο εξης link :

Ξεκινάει στο [B]05:24[/B].

Προσωπικά πιστεύω ότι το κομμάτι έχει όλα αυτά που αγαπήσαμε στο παρελθόν απο τους Hansen/Kiske. Ταχύτητα και μελωδία . Είναι πολύ δυναμικό και σίγουρα πιο γρήγορο απο τα κομμάτια που είχαν στο πρώτο album τους.

Στο [B]“For The Kingdom”[/B] o Kiske δείχνει με την ερμηνεία του ότι το έχει άνετα και μπορεί να τραγουδήσει “ψηλές” νότες με την ίδια ευκολία που το έκανε στο παρελθόν. Εντύπωση προκαλούν επίσης τα γρήγορα solo απο τον Hansen και τον Meyer που καταλήγουν σε μελωδικές δισολίες και τον Ζαφειρίου να παίζει σε πιο γρήγορους ρυθμούς μαζί με τον Ward.

Δεν το εχεις χασει καθολου!! Ακουγεται ΚΑΜΠΑΝΑ!!!

Εγώ πάντως ανατρίχιασα με το κομμάτι στην δεύτερη ακρόαση…και μετά στο καπάκι έβαλα keepers 2 γιατί ήθελα να ακούσω kiske γαμώ το κέρατο μου μέσα. Πάντως ο συνδυασμός kiske hansen είναι πρόστυχος.

Α ρε φωνάρα! Τίποτα άλλο! Το πρώτο τους δισκάκι το αγάπησα, ελπίζω κι αυτό εδώ!

Όποιος θέλει μπορεί να ακούσει και το δεύτερο νέο κομμάτι [B]“You Come Undone”[/B] απο το νέο For The Kingdom EP των Unisonic στο παρακάτω link:

Το κομμάτι ξεκινάει στο [B]12:59[/B]

Το κομμάτι θα υπάρχει [B][U]αποκλειστικά[/U][/B]στο EP.

Μας δίνεται μια πρώτη ιδέα για το επίπεδο των συνθέσεων που θα κινείται το album αν ένα τόσο καλό κομμάτι μένει “εκτός” .

Μουσικά θα μπορούσε άνετα να βρίσκεται στο πρώτο album καθώς είναι ένα μελωδικό mid tempo κομμάτι με ωραία εναλλακτικά solo από Hansen-Meyer. Και στα δύο κομμάτια ([B]For The Kingdom[/B] και [B]You Come Undone[/B]) ο Kai δείχνει να έχει “δέσει” καλά μαζί με τον Mandy.

Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν (πχ. όπως εγώ) το album θα είναι διαθέσιμο απο τις [B]23 Μαϊου[/B] για [B]digital download[/B] απο τα εξής site :


Σήμερα κυκλοφόρησε αποκλειστικά στο Tower Records, στo Τόκυο. Αύριο θα κυκλοφορήσει και στην υπόλοιπη Ιαπωνία.

Πωπω, το For the Kingdom είναι πολύ καλό! Φωνάρα και σολάρες! Σε μία πιο power προσέγγιση από το πρώτο τους, το οποίο προσωπικά το βρήκα άνισο. Για το προηγούμενο επέλεξαν ως πρωπομπό του ένα από τα καλύτερα κομμάτια του, κάτι το οποίο φαίνεται να ισχύει και εδώ. Αναμένουμε με ανυπομονησία.

To νέο lyric video απο το “[B]For The Kingdom[/B]”

:drunk::metal:

ενταξη ανατριχιλα

έλα ρε, ωραία κομμάτια καα τα δύο! ειδικά το you come undone μου φαίνεται πολύ καλό για τη φάση του!