United Darkness Fest : Primordial, Deströyer 666, Behexen, Dodsferd 05/06/10 @ ΑN

Παντως για να μιλαει για το χειροτερο show της 20ετιας μαλλον δεν εχεις ξανασυμβει κατι τοσο χοντρο. Κριμα ρε γμτ…

μερικες φορες απορω με την αφελεια ορισμενων…αν δηλαδη οι metallica στο φεστιβαλ αυριο εχουν ton hetfield λιωμα θα πρεπει η didi music δωσει πισω τα χρηματα σε 40.000-50.000 κοσμο που θα ειναι εκει ?? και η μπαντα δεν εχει καμια ευθυνη για αυτο???δεν λεω πρωτος μαγκας ο alan αλλα θα μπορουσαν το μπουμπουκι τους να το προσεχουν αφου ξερουν οτι ειναι προβληματικος και τους εχει ξανακανει νουμερα…απο εκει και περα ο διοργανωτης πρεπει να κανει τον παιδονομο???και στο κατω κατω οι primordial ανεβηκαν στη σκηνη και ολοι απο κατω τους αποθεωναν οποτε που ειναι το προβλημα??και δεν παει να εβγαλε εκατομμυρια η metal defiance!! απο την στιγμη που κανενας μας δεν ειχε το θαρρος να πεταξει το εισητηριο και να σηκωθει να φυγει η να παει στο ταμειο και να ζητησει τα λεφτα του πισω απο αυτο το θλιβερο θεαμα που παρουσιαζοταν επανω στη σκηνη!!και τελος γιατι οι ιδιοι οι primordial αφου εβλεπαν την κατασταση δεν ακυρωναν την εμφανιση και απλα να συμφωνουσαν επι τοπου με τον διοργανωτη για νεα ημερομηνια να ανακοινωνοταν κιολας και το ζητημα θα τελειωνε ομορφα!!

Α δεν φτανει που επαιξαν μια ωρα με τον ντραμμερ σε αυτην την κατασταση τσαμπα κιολας αφου δεν πηραν την αμοιβη, θα τους την πουμε και απο πανω. Ενδιαφερον…

…απο αυτα που λες μαλλον σε ικανοποιησαν…οποτε περι ορεξεως… εγω επειδη τους ειδα και το 2008 επετρεψε μου να εχω αλλα standards και αλλες προσδοκιες απο μια μπαντα σαν τους primordial… απο τη στιγμη ομως που ουτε και εγω ειχα τα αρ… να ζητησω πισω τα λεφτα μου…

Αν εσυ τους ειδες πρωτη φορα το 2008 εγω τους εχω δει αλλες 2 πιο πριν, τεταρτη φορα ηταν προχτες οποτε ακυρο το επιχειρημα.

Προφανως και δεν με ικανοποιησαν σαν αποδοση, απο την αλλοι οι 4 εκαναν ο,τι μπορουσαν και ακομα παραπανω για να διορθωσουν ο,τι μπορουσε να διορθωθει. Αν λες οτι θα ηταν πιο “σωστο” να πουνε “δεν παιζουμε”, ειναι αποψη σου, εγω νομιζω οτι αυτο που εκαναν, σε συνδυασμο με την αρνηση να παραλαβουν αμοιβη ηταν οτι πιο σωστο και τιμιο μπορουσε να γινει αφου εγινε η μαλακια με τον Simon.

Το “να μαζεψουν τον ντραμμερ τους” ειναι ελαφρως ακυρο, δεν ειναι 15χρονο να του πει ο μπαμπας Αλαν “μην πιεις”, ενηλικας ειναι και ως ενηλικας θα δεχτει και τις συνεπειες των πραξεων του.

Kαι τώρα εντάξει, δεν μπορούμε να συγκρίνουμε Didi και Metal Defiance. Κατ’ αρχάς το Metal Defiance είναι zine, δεν είναι επίσημος διοργανωτής, είναι ένας τύπος όλος κι όλος, και το κάνει αυτό για την καύλα του. Αμφιβάλλω αν κονόμησε ποτέ ή αν θα κονομήσει ποτέ τίποτα…

Respect σε όσους διοργανώνουν τέτοιες συναυλίες και βάζουν λεφτά από την τσέπη τους.
Respect και στους (λοιπούς) Primordial που στάθηκαν όπως στάθηκαν.

Πης, μεητς…:roll:

Πραγματικά, δεν έχει νόημα να πετιούνται έτσι αψυχολόγητες κουβέντες.

Ο άλλος που τους είδε το '08, έχει υψηλότερα standards και προσδοκίες, λέει.
Μέτρο σύγκρισης το ονομάζω εγώ αυτό και προφανώς, έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης μεταξύ της συγκεκριμένης εμφάνισης με οποιαδήποτε άλλη.

Ακόμα πιο σίγουρο δε, είναι το ότι όποιος τυγχάνει να μην έχει μέτρο σύγκρισης δεν ανάγεται αυτομάτως σε ηλίθιο, για να μείνει ικανοποιημένος.

Η διαλλακτικότητα και ο σεβασμός που δείχνουν οι περισσότεροι σε μια μπάντα, που αντί να επιλέξει τη safe και εύκολη επιλογή να μην εμφανιστεί, επέλεξε να βγει με το όποιο ρίσκο και τίμημα, αν μη τι άλλο, κάτι δείχνει.

Μα εγω δεν ειπα ποτε οτι το Metal Defiance τσεπωσε λεφτα, αλλος το ειπε, εγω αντεδρασα γιατι για να αποδειχτει οτι δεν εγινε αυτο η μπαντα κατηγορηθηκε για την επιλογη της να προσπαθησει τελωσπαντων να παιξει οπως μπορουσε, πραγμα που το βρισκω πολυ αδικο

Ακριβως! Πρωτη φορα βλεπω τοσο ωριμη αντιδραση απο το ελληνικο κοινο, οντως δειχνει πολλα για την σχεση που εχουν οι Primordial με τους φανς τους.

Dodsferd ρεεεεεεεεεε!!!
Προσωπικά κυρίως γι αυτούς πήγα… κι έμεινα αρκετά ικανοποιημένος…
Ο σβέρκος μου ακόμα πονάει…χαχα…

Behexen… μου άφησαν καλές εντυπώσεις αλλά πολύ ακινησία ο τραγουδιστής κυρίως και πολλά φρου φρου και σατανίλα… δε βαριέσαι… ωραίοι ήταν κι αυτοί!!!

Destroyer666… δεν είμαι φαν του είδους αλλά πιστεύω πως άφησαν καλές εντυπώσεις…

Primordial… δεν μ’ άρεσαν ιδιαίτερα αλλά τρελή ενέργεια επί σκηνής ο τύπος…
και ο drummer… μορφή… χαχα…

Σε γενικές γραμμές ήταν ένα αρκετά καλό λάιβ… δε έκατσα μέχρι τέλος … τι ώρα τελείωσε αλήθεια;;

Πάντως πιστεύω πως θα πρέπει να ξανάρθουν για να “επανορθώσουν”!!!

Ρε παιδες !

Ποσο κοσμο ειχε το σκηνικο ?
Απο ζεστη πως πηγε το πραγμα ?

Ρε Κοσμά τί σημασία έχουν η ζέστη και ο αριθμός του κόσμου; :stuck_out_tongue:

Μια 300άρα πρέπει να ήταν συνολικά (αν δεν πέφτω πολύ έξω) και από συνθήκες ήμασταν κομπλέ.
Μια χαρά και άνετοι.

Ε ηταν φλεγων ζητημα τις τελευταιες ημερες ! :stuck_out_tongue:

The post has been removed for the moment until Primordial prepare an official statement for the press.

The original statement was meant only for our Greek fans but has become linked to other stories, which is not what we wanted. We hope you understand and we will be back to play that show we promised you!

Thanks/Primordial

I’m sure we all could see that this Saturday.

You all guys have our support and our appreciation, best wishes for what’s coming up next…

respect man…

Alan, this has nothing to do with the unfortunate events that took place this Saturday, but I would like to tell you that words can’t describe how fucking AWESOME you are.

:slight_smile:

If you’re the real shit,I bow the fuck down.Respect for:not killing the drummer on stage,trying(along with the other guys)to save this gig and most of all,for your whole stance on this matter.Unlike what you might think,this incident raised even more our respect for the band.Hope that Simon will get through this difficult phase of his life and,of course,waiting for the proper thing now=)

Aυτός είναι πάντως.

Ή κάποιος καμμένος φορουμίτης που σπουδάζει στο Δουβλίνο :razz: