United or still apart?

Με όλο το σούσουρο που γίνετε σχετικά με την ενσομάτωση τριών ευρωπαικών ομάδων στο NBA,είπα να δώ τι πιστεύετε εδώ μέσα.Να ενσωματοθούν οι 3 ομάδες τούτες στο NBA,΄΄η καλύτερα το να μείνουν τα πράγματα όπως είναι?Τι πιστεύετε ότι πρέπει να γίνει,ποια θα είναι τα αποτελέσματα,και οι επιπτώσεις αν το σχέδιο τούτο πραγματοποιηθεί.

Καταρχας θελω να καταλαβω πως θα γινει το πραγμα.
Πως θα γινονται τα ματς…Που…

Παντως καλο θα ηταν να παει ο ΠΑΟ στο ΝΒΑ γιατι εχουμε βαρεθει να σηκωνουμε τις ευρωπαικες κουπες και θελουμε και ενα δαχτυλιδι.

Τα μάτς απ’ ότι κατάλαβα στην έδρα του καθενός,αν και δεν είμαι σίγουρος.Όσο για το δαχτυλίδι,ασχολίαστο:lol: :stuck_out_tongue: :lol:

Πως ομως.

Καθε εβδομαδα ταξιδι Αμερικη και μετα παλι πισω;Τι σκατα θα γινει;;
Στα πλει οφ τι θα κανουμε;;

Θα κουραστουμε και δν θα κανουμε sweep στα πλει οφ.:smiley: :stuck_out_tongue: :lol:

Να παμε ΝΒΑ να κανουμε 82 νικες στη regular season και μετα να τους παρουμε ολους με sweap στα play-off. Παμε να γκρεμισουμε το μυθος τους.
Σοβαρα τωρα ειναι δυσκολο να γινει αυτο, για να παιξουν αυτε οι ομαδες θα πρεπει να παρουν ενα γηπεδο σε καποια πολιτεια δλδ μιλαμε κανονικα για μεταφορα εδρας της ομαδας, μαλακια δλδ επισης δεν θα μπορω να βλεπω απο το γηπεδο την ομαδα μου.

Φυσικά να μείνουν τα πράγματα ως έχουν. Αν μεταφέρονται οι καλύτερες ευρωπαϊκές ομάδες στο ΝΒΑ τότε οδεύουμε με μαθηματική ακρίβεια στο θάνατο του ευρωπαϊκού μπάσκετ.[-X
Επίσης, προσωπικά είμαι κάθετα ενάντιος στην εμπορευματοποίηση του αθλητισμού και είναι ηλίου φαεινότερον ότι για αυτό θα γίνει (αν γίνει) μία τέτοια κίνηση.

Όπως και στο αποτελίωμα του NBA.Πρωσοπικός δεν θα το αντέξω να βλέπω κάτι τέτοιο,άλλωστε 30 ομάδες είναι ήδη πολλές,γιατί να μπούνε κι άλλες.[-X

Σκεφτείτε πόσο πάτο έχει πιάσει το NBA για να σκέφτονται τόσο ηλίθιες ιδέες.
Από όποια πλευρά και να το δει κανείς κάτι τέτοιο είναι απραγματοποίητο.
Το να γίνονται πιο συχνά φιλικά και τουρνουά ανάμεσα σε ευρωπαϊκές και αμερικάνικες ομάδες δε θα ήταν κακό πάντως.

Ε, ναι να βαλουν κ ιευρωπαϊκες και κινεζικες και αυστραλιανες ομαδες να γινει περισσοτερο καραγκιοζιλικι. Βασικα, επειδη προτιμω πλεον ευρωπαϊκο μπασκετ θελω να μεινουν εδω οι ομαδες. Παντως, ετσι κ ιαλλιως, δεν νομιζω οτι παιζει σοβαρα ενα τετοιο σεναριο…

ας παλεύει η Δύση και η Ανατολή στην Αμερική και μετά ο Πρωταθλητής τους ας παίζει με τον Ευρωπαίο Πρωταθλητή… Αλλά να γίνει σοβαρά και όχι σαν πανηγυράκι με τα 2α…

Από όσο ξέρω σοβαρότατα,μιας και παίζοντε λεφτά μέσα.