Universe217, DreamLongDead @ Μobetter, 2-2-12 FREE

Psychograndmammas present Live UNIVERSE 217 at the stage of Mo Better Club,with the support o DREAMLONGDEAD.THURSDAY 2/2:LIVE ROCK SOUND AND PSYCHOGRANDMAMMAS DJ SET, FREE ENTRANCE,10:00

ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ.

Γαμιέστε όμως έτσι…

Εψησα ομως!

Η ΜΟΝΗ μέρα που είναι αδύνατο να είμαι εκεί. :’)

Εκεί θα μαστε. Κρίμας για τον αποπάνω…

DreamLongDead (ρε μ…)!!!

Universe217 ντι τζέι σετς μια μέρα πριν στο Soap Party:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=1297373#post1297373

[B][CENTER]Latest warning!!![/CENTER][/B]

Σημερα στο Mo better, [B]Universe 217[/B] με support τους [B]DreamLongDead (ρε μ…)[/B], live and kicking !!! :smiley:

Οποιος ψηνεται λοιπον να ακουσει Death και Doom λιτανειες πινοντας την μπυρα του ή σπαζοντας το σβερκο του, δεν εχει παρα να συρει το κορμι του μεχρι το Mo…:metal:

Cheers all 'n see you there !!! :drunk:

Και για οσους νταραβεριζοντε με το facebook, here’s a link για να τσεκαρετε τι παιζει με τους DLD…

DreamLongDead - The Madness From Above / click here

Sorry αλλα δεν παιζει link προς αλλη τοποθεσια…

Cheers!

11μιση ωρα αρχίζει το λάηβ ή με γελούν τα μάτια μου?

Η αφισα λεει 22:30 εισοδος…!!

Ωραίο ήτο το λαιβ.

Αρκετά συμπαθείς οι DreamLongDead (τους έβλεπα για πρώτη φορά).
Βαρύς, αντρίκιος ήχος με κατάλληλα φωνητικά που μου άρεσαν και πιστεύω θα πρέπει να ακούγονται συχνότερα στις συνθέσεις τους. Λίγο κουραστικά instrumental jams. Προσωπικά θα ήθελα μικρότερα σε διάρκεια τραγούδια, πιο περιεκτικά και με περισσότερο “αλατοπίπερο” ώστε να γίνουν πιο ενδιαφέροντα. Π.χ. ξεχώρισα μια πιο death στιγμή όπου ανέβηκαν οι ρυθμοί. Γενικά όμορφα πάντως.

Για τους u217, θα πω απλά πως παίξανε γύρω στα 13 τραγούδια (!) με 2 encore μέχρι τελικής πτώσης και συνολική διάρκεια περίπου 70 λεπτά ! Από τα μεγαλύτερα και χορταστικότερα σετλιστ τους (βλ. σποιλερ). Και προσαρμοσμένο στη βραδυά. ΒΑΡΥ δηλαδής.

[SPOILER]Harmless
Stay
Prey
Nothing
66
Electrified
Calling Me
She
Child
Enter
Insane
Take it easy on me
Never

δεν είναι με τη σειρά ακριβώς και δε νομίζω να ξεχνάω κάποιο.[/SPOILER]

Το μόνο αρνητικό ήταν ότι άργησε να ξεκινήσει (σχεδόν στις 11μιση) και τελείωσε 2 παρά, με αποτέλεσμα όσοι δούλευαν την επόμενη μέρα (ο ένας στους δύο δηλαδή σύμφωνα με τα τελευταία στατιστικά ανεργίας…) να φύγουν νωρίς.