Universe217 - Release Party @ Six D.O.G.S. 08/04

Εαγαμησουφιλος.
Χιπστεροφωλιά είναι; Ωραία, θα βάλω πουκαμισάκι :!:

Γαμωτο εχω το καρω πουκαμισακι και το κοκκαλινα γυαλια στο καθαριστηριο.
Ευτυχως δεν εχω ξυριστει και μπορω να σκασω με μουστακι !

Τι ωρα θα βγει η μπαντα ξερουμε ?

Θα βγουνε 10 και θα παίζουν πολυυυυυυυυυυυ ώρα :roll:

@Γρακχο και λοιπούς: καλά, ότι θα έρθω θα έρθω, έχω ακόμη μία επιφύλαξη για την ώρα. Αν μέχρι τις 9.05 δεν εχω ερθει στο σταθμό φυγέτε και τα λέμε μέσα.

Εντάξει, τα λέμε μέσα :!:

Διακρίνω chrisp-ική ειρωνεία 8)

Γάμησέ τονα το μπούστη :!:

[B][SIZE=“6”]ΖΗΤΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ[/SIZE][/B]

ζη-τω

Ωραία τα καινούρια κομματάκια (όσο άκουσα), τσίμπησα και το σιντάκι και τα έλιωνα μετά στο αυτοκίνητο και έκανα σαν μαλάκας.
Ωραίο και το σαπόρτ με την πιο γλυκιά φροντγούμαν έβερ.

Η μαλακία είναι ότι επειδή είχα και τη γυναίκα μαζί που δεν την πολυπαλεύει με μέταλ, άρχισε τις γκρίνιες και την κάναμε, μετά από 5-6 κομμάτια των Universe. Αλλά εντάξει τελευταία φορά που την πήρα μαζί μου.

Eternal ban.

Ρε μαλάκα θα πεις ποτέ κανένα γειά όταν έρχεσαι κάπου όπου είναι κι άλλοι συμφορουμίτες;!

Αφού ρε μαλάκα δεν σας ξέρω! Να αρχίσω να τους ρωτάω όλους αν γράφουν στο ρόκινγκ μέχρι να σας βρω;

Σήμερα Γουίζαρντ θα τα πούμε. Φλωρόφατσα με πράσινη μπλούζα Sleep.
Τσιρζ!

Ήμαρτον ρε μαν, αφού το χουμε πει, έχουμε γίνει βούκινο με τις φάτσες μας στο διαδίκτυο! :stuck_out_tongue:

Απόψε στους Wizard θα τα πεις με τις υπόλοιπες μουνάρες. I’ll pass.

Α ναι εσύ είσαι του παραδοσιακού ντουμ, το στόουνερ/ντουμ σου κάθεται βαρύ :stuck_out_tongue:

Εντάξει φίλος, την επόμενη φορά θα ρισκάρω. Έχω μια ιδέα από κάτι φώτος με τον αγαπούλη σου τον Lupin που έχω δει…

Ηχάρα χτες έβγαλαν τα παιδιά!

Πάρα πολύ καλά τα νέα κομμάτια, πάντα συγκίνηση στα ήδη γνωστά (άψογες εκτελέσεις), η ήδη απίστευτη φωνή της Τάνιας μου φαίνεται ενα κλικ καλύτερη κάθε φορά που την ακούω.

Δεν ξέρω πόσο το έχουμε συνειδητοποιήσει, αλλά εδώ κοντά μας έχουμε μια τεράστια μπάντα. Έχουν την έμπνευση και το ταλέντο στη σύνθεση, έχουν γνώση των οργάνων τους, έχουν μια όμορφη κοπέλα με υπέροχη φωνή, θα μπορούσαν Α-Ν-Ε-Τ-Α να γίνουν ένα ποπ-ροκ γκρουπάκι με χιτάκια της σειράς και υπερπροβολή απ’ τα ΜΜΕ.

Αντίθετα επιλέγουν να κάνουν την κάβλα τους, αντιεμπορικοί τελείως γι αυτούς τους 150-200 που τους ακολουθούμε, παίζουν όπου νάναι δίχως σταριλίκια της πούτσας. Αλλά το βλέπεις στα πρόσωπά τους όταν είναι στη σκηνή πόσο γεμάτοι νιώθουν με αυτό που κάνουν εκείνη την ώρα.

Αυτό είναι που λέω εγω ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ.

Ό,τι λέει ο κρισπ και ο Γράκχος.

Θα πάω ένα βήμα παρακάτω:

[SIZE=4][B]ZHTΩ Η ΕΓΧΩΡΙΑ UNDERGROUND ΜΕΤΑΛ ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑΡΗΔΕΣ ΤΟΥΣ U217![/B][/SIZE]

Τους έχω δει καμιά 40αριά φορές, ποτέ δε χορταίνω, γνωστό αυτό, κάθε φορά είναι συγκλονιστικότερη, αλλά χτες μάλλον ήταν ανεξήγητο αυτό το πράγμα, πρώτη φορά έπεσα τόσο πολύ με την απόδοσή τους. Μπήκα τόσο πολύ στο τριπ τους, που με έκαναν χώμα ρε παιδί μου, πωστολένε.

Στο δεύτερο κομμάτι, με είχε πάρει απλά ΠΟΛΥ από κάτω. Μετά από άλλα 3-4 είχα ψοφήσει ψυχολογικά, ενώ στο εκλπηκτικό Fire ήρθε η κάθαρση, και στο Never κοπανιόμουν σα παρλιακό όπως και η μπάντα φυσικά. Αυτά τα 2 τελευταία οι καλύτερες στιγμές, αλλά όλη η εμφάνιση ήταν το κάτι άλλο.

Tάνια, Μάνο, Νικολάκη και Μάνο συνεχίστε ακάθεκτοι.

Απίστευτα πράγματα…

Ήταν πάααρα πολύ ωραίια!
Εγώ δεν είμαι σίγουρα παλιά φαν, πρώτη φορά τους είδα live στο Miss Fortune Fest, αλλά μου έχουν αφήσει πολύ ωραία εντύπωση, κ χτες ήτανε kai γαμώ (:
Δυστυχώς δεν παίζουν λεφτά αλλιώς θα είχα cd τώρα…
Τα παιδιά που τους άνοιξαν πώς λέγονταν? Πολύ καλοί κ αυτοί (:

Τα λέμε Πάτρα και Κόρινθο guys (;

Nalyssa Green λεγόταν η γλυκύτατη τύπισσα (και το τρίο). Φωνάρα και αυτή, λίγο PJ Harvey συνειρμικά κυρίως, κουλ “εναλλακτικό” ροκ.

Κρέντιτ επίσης σε ένα από τα καλύτερα τετράποδα που έχουν παρακολουθήσει συναυλία.

χαχαχα ισχύει! xD

Εννοείται ηχάρα γιατι έπαιξαν χαμηλά. Ούτε τέρμα γκάζια, ούτε τσίτα οι ενισχυτές, ούτε τίποτα… Μεστός, στοιβαρός ήχος με άποψη και χωρίς υπερβολές. Οτι πρέπει δηλαδή για να απολαύσεις μια εξαιρετική μπάντα και την μουσική της.

Απιστευτη αποδοση απο τους Universe217 και αψογος ηχος.
Δεν υπαρχουν και πολλα να πει καποιος βασικα.Αρκετα αποθεωσαν
οι προηγουμενοι.

Εσκασα μυτη αργα και οταν μπηκα μεσα δεν μπορω να πω οτι καλοεβλεπα.
Το μαγαζι γενικα δεν ειναι και οτι καλυτερο για λαηβ.

Για Πατρα δεν υπαρχει κατι μεχρι στιγμης.