UP THE HAMMERS FESTIVAL XII @ Κύτταρο Live Παρασκευή 26/5/2017 - Σάββατο 27/5/2017

Dhladh sthn ousia oi Strikelight ki o diorganwths paiksan panw apo Apparent? To ntavatziliki se alla epipeda

Karazerhs + Strikelight headline act panw apo Heir Apparent. Ksanasvhste to ama einai, ena entipwsiako fact grafw apla. To opoio einai oriaka pio asteio ap’to echoe tou De Feis

Για τα greeklish σβήστηκε το ποστ.

Lethal-Ruthless-Heir Apparent εσωσαν την κατασταση.κριμα γιατι εβλεπα πρωτη φορα virgin.για το αλλο ουδεν σχολιον.πηγα προσωπικα μονο και μονο για την Marta για διαφορους λογος.

Οι lethal μια χαρα αν και η καπως “αμηχανη” παρουσια του mallicoat (φωνητικα σουπερ) με κουρασε ελαφρως.
Για virgin το προβλημα δεν ηταν η κατασταση της φωνης του Defeis αλλα η λοξα του πως ετσι θα ακουγονταν καλυτερα.Κριμα γιατι ειναι σπουδαιος frontman αλλα νομιζω σε συναρτηση με τις προσφατες κυκλοφοριες του εχει τελειωσει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

εβαλα να δω virgin steele στο λαιβ
κωμικοτραγικες καταστασεις
σα ν ακουγα το γυφτο που περναει καθε σαββατο απο τη γειτονια

ενας απο τους λογους που εχω απομακρυνθει πια απο τετοια λαιβ ειναι αυτες οι γελοιοτητες απο ατομα που ειτε κανουν αρπαχτες ειτε δεν εχουν καταλαβει οτι ειναι για αποσυρση

Το πρόβλημα είναι στον DeFeis, όχι σε αυτά τα λάηβ.

ειναι παμπολλες οι περιπτωσεις 50αρηδων power μεταλλαδων τραγουδιστων που εχουν ερθει τα τελευταια χρονια στην Ελλαδα και γελαει ο κοσμος με τις “επιδοσεις” τους
τι να κανουμε, δε γινεται να ειναι ολοι Dio ή Tyrant ας το παρουν αποφαση και να παψουν να ταλαιπωρουν τ αυτια μας
προσωπικα εχω αποφασισει οτι δε προκειται να ξαναδωσω 25+ ευρω για να δω τετοιες γελοιοτητες

Εγώ προσωπικά από αλλού φοβόμουν ότι θα την τρώγαμε την τούρτα (επιλογή κομματιών), αλλά τελικά αποδείχθηκε πως το τι θα έπαιζαν ήταν το λιγότερο… Γιατί ρε DeFeis; Δείξε ρε άνθρωπε τη στοιχειώδη αξιοπρέπεια, τραγούδα τα κομμάτια με τη φυσική σου φωνή (με ό,τι σκατά σου έχει μείνει τέλος πάντων) και μην πλακώνεσαι στο echo και στο reverb για καλύψεις την ανεπάρκειά σου. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να γίνεις ρόμπα - όπως και έγινες. Και είναι κρίμα, γιατί οι μουσικοί που σε πλαισιώνουν είναι πραγματικά αξιόλογοι, αλλά με αυτά τα καραγκιοζιλίκια τους χαντάκωσες.

Έχουμε δει κι άλλους τραγουδιστές που δεν είναι πια στις δόξες τους (αλίμονο), αλλά αυτό το χάλι ειλικρινά δεν το έχω ξαναβιώσει. Παρακολουθώ ανελλιπώς το UTH από το 2007, και δεν θυμάμαι να έχω ξενερώσει τόσο με άλλη μπάντα. ‘Ξεπέρασαν’ και τους ανεκδιήγητους X-Wild, και τους πιο-μέτριους-και από-την-μετριότητα Paragon, που μέχρι τώρα έπαιζαν ξύλο για τον τίτλο της πιο ντεκαβλέ παρουσίας στο εν λόγω φεστιβάλ. Και εννοείται ότι αυτό που δεν έχει τα αρχίδια να κάνει ο DeFeis (να αποχωρήσει δλδ), εγώ το έκανα γύρω στα μισά του σετ τους. Και πολύ την πάλεψα!

Κατά τ’ άλλα: Ευχάριστη έκπληξη ο πολύ καλός ήχος, συγκινητικοί Heir Apparent, ισοπεδωτικοί Ruthless (πόσο μα πόσο γούσταρα που μετά την εμφάνισή τους παρακολούθησαν τις υπόλοιπες μπάντες όχι από το πλάι της σκηνής, αλλά ανάμεσα στον κόσμο :metal: ), εξαιρετικοί Lethal, εξεπλάγην που δεν άκουσα το ‘If I Were King’ από Vardis (αλλά γενικά μια χαρά αξιοπρεπής παρουσία ήταν), και πολύ τίμιο το tribute στην γκρουπάρα τους Heavy Load! Γενικά η 2η μέρα ήταν μακράν καλύτερη από την 1η, ξεπλύθηκε η ντροπή των VS και σπάσαμε και τα άλατα. Του σβέρκου. Του καρπού είχαν σπάσει την Παρασκευή από τις μούντζες…

thimamai otan eixa dei ton ton tipo kati xronia pisw na kanei afto (eixe postaristei kai sto forum nomizw) https://www.youtube.com/watch?v=1_Kh_Zbt-Dk , elega re fousth kane mia tribute mpanta na anaviwseis tous imnous. Telika ton tsimphsan oi Apparent, not bad (freedom mh svhseis, den exw ellhnika)

twra phra xampari oti einai aftos

Solstice pshle, toulaxiston me ton DeFeis gelousate kai ligo

Το πρωτο ονομα ειναι οι Αμερικανοι TYRANT