Up the hammers vi

αν έρθουν αυτοί θα κάνω μια ζωή πιπες στον Καραζέρη !8O8O
ειδικά οι Battleaxe & Diamond Head (αν κ θα προτιμούσα τον Harris πίσω από το μικρόφωνο)…

Χαχαχα δεν έχεις και άδικο. Αλλα με Harris δεν νομίζω να τους ξαναδούμε. Από το τίποτα ας δούμε Tatler τουλάχιστον. Battle Axe θα ήταν σούπερ. Ασχετο αλλα μιλούσα με Jaguar σήμερα και ψήνονται τρελά για το φεστιβάλ. Καιρός ήταν να έρθουν και αυτοί.

λογικά θα είναι και αυτοί του χρόνου

Battleaxe , Jaguar , Diamond Head. αυτό θα είναι NWOBHM fest:D

Επίσης βρίσκω λογικό, να κλείσουν και οι Dawn of Winter,μιας και είχαν κλείσει και για το φετινό,αλλά ακύρωσαν, λόγω υποχρεώσεων του Gerrit με τους Sacred Steel…

εγώ λέω να έρθει καλύτερα με sacred steel :smiley:

Και γιατί όχι και με τους 2? :stuck_out_tongue: 2 μέρες είναι το φεστιβάλ, ας τις τιμήσουν!

Ξέρεις κάτι ή έτσι το λες? =P~

μακάρι να είχα μάθει κάτι τέτοιο!

εκεινο που ξερω ειναι οτι ηταν να ερθουν να παιξουν με COUNT RAVEN αλλα ακυρωσαν τις τελευταιες ημερες.greg told me

Δείτε πως παίξαν προχθες ρε και φέρτε τους ασαπ! \m/

Κάτι πήρε το αυτί μου για Sacred Steel.Μπορεί να επιβεβαιώσει κανείς?

Έχω ένα προαίσθημα για…Jag Panzer, Brocas Helm(εκτός αν έρθουν κάποιοι άλλοι πιο δύσκολοι για headliners), Sacred Steel και Dawn of Winter… :slight_smile:

Οι Sacred Steel εχουν μεινει στην ιστορια με τα ανεκδιηγητα που ξεστομιζε ο τραγουδιστης τους για τους Metallica σε μια συναυλια οπου επαιζαν support στους Nightfall…(καπου το 98)

Το ξέρω, εκεί ήμουν.Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα όμως.Ούτε τότε, ούτε και τώρα.Ούτε συμφωνώ, ούτε διαφωνώ.Απλά το αστείο της υπόθεσης είναι πως τότε τον έκραξαν όλοι, ενώ μόλις βγήκε ο Barlow των Iced Earth και έκραξε χοντρά τους Μετάλλικα, πολλοί χειροκρότησαν κιόλας…Τι σου κάνει η διαφήμιση…

έχουν αλλάξει τα δεδομένα γιά το φεστιβάλ. θα ενημερωθείτε σύντομα 8)

Μήπως θα πάει και σε μεγαλύτερο χώρο? :-k

υπήρχε σαν σκέψη αλλά εκτός απροόπτου δεν θα αλλάξει μέρος από τη στιγμή που οι εναλλακτικές (σφεντόνα π.χ.) αποδείχθηκαν άκρως αναξιόπιστες. γιά sacred steel το σκέφτηκα και εγώ αλλά νομίζω πως οι κύριες μπάντες του φεστιβάλ έχουν κλείσει και απομένουν μικρότερα ονόματα.

Βασικά για Sacred Steel το είπα αυθόρμητα.Γιατί οι Dawn είναι στα κλεισίματα, οπότε λέω, γιατί να μην τους φέρει και τους άλλους :stuck_out_tongue: Αλλά απ’ότι λες, με το όνειρο θα μείνουμε…

Aπαιτω εξηγησεις…

Brocas Helm!?!??!? Αν οχι ποιοι θα ειναι οι αλλοι headliners που θεωρουνται δυσκολοι? Και τι ακριβως εννοει ο Τραμπακουλας οτι εχουν αλλαξει τα δεδομενα? Παρακαλω ενημερωστε γιατι καθε φορα που ανασταινεται αυτο το θεμα με πιανει αναβρασμος!

θα προτιμούσα να ανακοινώσει πρώτα ο Μανώλης και μετά να συζητήσουμε. απότι μου είπε μέσα στις επόμενες μέρες θα ανακοινώσει την πλειοψηφία των ονομάτων, ανάμεσά τους και οι δύο headliners που είναι ευρωπαίοι