Urfaust

Υπέροχο!
Ψήθηκα.

Τώρα το πρόσεξα, κάνεις πλάκα όμως σατανικέ νομιστεράκη!

εγω παλι ψηθηκα με αυτο!

προβλεπεται μελετη

Ακουσα τρια τεσσερα τραγουδια του με σκοπο να καταλαβω γιατι σας αρεσουν, αλλα δε καταλαβα…
seriously τι το ωραιο εχουν?

ε γουστα ειναι αυτα. ακου πχ το ΕΡ Einsiedler. αρχικα αυτο ακουσα και μου αρεσαν

Αυτο ακουσα. Δεκα λεπτα το ιδιο ριφ σορυ αλλα μου φαινεται λιγο βαρετο… Τεσπα οπως ειπες γουστα ειναι αυτα…

soilworker13 παρε δρομο, και βεβαια γουστα ειναι και τα γουστα μας υπερισχυουν των δικων σου!

Εμαθα την μπαντα πριν 1 ωρα, και πλεον μπορω να πω πως ειναι πολυ ευκολα απο τα καλυτερα και πιο προσεγμενα σχηματα στο χωρο. Το Dämmert, gelähmt und mit scheinbar erloschenem Geist επισης ειναι απο τα πιο αισχρα απιστευτα κομματια τους.

Der freiwillige Bettler ο τιτλος του full-length που θα κυκλοφορησει τον νοεμβριο.

:bounce:

Παμε μωρη ομαδα ! Καπου επαιζε και ενα preview αλλα ηταν πολυ συντομο και
δεν θυμαμαι και που το ειχα ακουσει.

τςςςς…γκολ στο 90 είναι τουτοι εδώ…

τωρα τους πρωτοακούω, δλδ το φετινό τους…και βλέπω οτι έχουν κυκλοφορήσει πράμα
(σλουρπ)

ωραίες ατμόσφαιρες και μελωδίες…
πόσο κομματάρα το Das Kind mit dem Spiegel…

με σκοτάδι και ακουστικά πρέπει να σκοτώνουν…

Όχι όσο τα υπόλοιπα του δίσκου.

Bump

Είχα ακούσει από πέρισυ το τελευταίο τους full lenght και μου είχε κάνει πολύ θετική εντύπωση με κομματάρες όπως το Vom Gesicht und Rätsel.Μόλις χτες όμως τους ξανάπιασα και άκουσα τον πρώτο και έπειτα το δεύτερο δίσκο τους.Απ’τις πιο ενδιαφέρουσες περιπτώσεις black metal σχήματος σίγουρα,με τρομερές ατμόσφαιρες και φωνητικά που δένουν γάντι.H βρωμιά του πρώτου άλμπουμ μου έκανε ένα κλικ παραπάνω σε πρώτη φάση αλλά δεν έχω ακούσει αρκετά για να πω με σιγουριά.

Δεν έχω ακούσει ακόμα σπλιτ και ΕΡ κυκλοφορίες τους, αλλά μάλλον επιβάλλεται

Το τελευταιο EP παιζει σοβαρα να ειναι η αγαπημενη μου κυκλοφορια των Urfaust οποτε θα ελεγα πως επιβαλλεται. Αμεσως μετα παει το πρωτο…

Λιώσιμο στο “Apparitions” ελέω Roadburn…