Uriah Heep 12/3 Αθήνα & 13/3 Σαλόνικα

τους ειχα δει περισυ στη Θεσσ/νικη (με την ευγενικη χορηγια του rocking) και ηταν γαματοι! σημειωτεον οτι δεν ακουγα πολυ UH πριν τη συναυλια παντως ανετα ξαναπηγαινα! αναλογως τα οικονομικα γιατι αυξηθηκαν τα εισιτηιρια των κτελ. αλλα θα ειναι απο τις πρωτες συναυλιακες επιλογες!

Τι ωραία που ξανάρχονται…live σπέρνουν, κιέτσι δεν πρέπει να χαθεί το live:):!:

το κακο ειναι οτι δεν βλεπω το wizard στα σετλιστ… παλι με το πουλι στο χερι θα μεινω…:frowning:

τι θα γινει με τα εισητηρια??σ ενα μηνα κ κατι παιζουν οι ανθρωποι…
ποτε θα τα προμηθευτουμε??μια βδομαδα πριν???

καλως ιρτες στο Ελλαντα

αυτο το 'χα ξεχασει…:p:p

Μας βλέπω κατευθείαν στο ταμείο! :smiley:

πηρα τηλ το σαββατο και ρωτησα και μου ειπαν απο 'βδομαδα!!
εγω παντως θα κατεβω το σαββατο (ως σωστος ροκας-μεταλλας που καθε σαββατο κατεβαινει Ticket house:p) για να δω τι παιζει…

35 ευρα το τικετ… .πολλα μου φαινονται… [-X

35?? Τσιμπημένο το τικετ… εκτός και αν πέσουν στα χέρια μου φράγκα που δεν τα περιμένω, δύσκολα με βλέπω να δίνω το παρόν…[-X

οσο κ περσι, εκτος απροοπτου θα ειμαι μεσα…8)

φέτος ψηνόμουν να πάω αλλά το βάλανε πάνω στο UTH!
έλεος

το περσινο μου ποστ… τα ιδια κ φετο…

Ο ηχος στο πρωτο μισο της συναυλιας ηταν απο κακος εως μετριος, ευτυχως αργοτερα βελτιωθηκε.Η αποδοση της μαντας οπως παντα καλη αν εξαιρεσουμε τον drummer που ηταν λιγο φλυαρος και υπερβολικος κατα την γνωμη μου.Το setlist αναμενομενο δυστυχως για μια ακομη φορα…λες και εχουν βγαλει 5-6 δισκους.Ευχαριστη εκπληξη μονο το Rainbow Demon.Στα φωνητικα ο Bernie λιγο πεσμενος αλλα οκ.
Κατα τα αλλα καλα περασαμε αλλα νομιζω πως μην εχοντας κατι καινουριο να προσφερουν θα πρεπει να σκεφτονται και την αποσυρση τους σιγα σιγα…

ε οχι κ αποσυρση… εγω θελω να τους δω 2-3 φορες ακομα…
εμενα μου φανηκαν ενα κλικ πιο πανω απο περυσι σε αποδοση…

Ωραιο live,οικογενειακο,τιγκα στα μπαμπαδο-παιδακια.Καλη αποδοση,ο ντραμερ νομιζε οτι επαιζε σε καποιο -core γκρουπ,ο mick μορφαρα,σετλιστ κλασικο και αναμενομενο.Ομορφα περασαμε.Ηχος ωστοσο,ως συνηθως στον χωρο απο εποχης Υδρογειου ακομα,σκατα.Πραγματικα θελει προσπαθεια πιστευω για να χαμηλωσεις εστω λιγο το volume,ωστε να ακουγονται λιγο πιο καθαρα τα παιξιματα.Ειναι επικινδυνο πραγμα μαλλον.Ολα στο 11,αφου πανε μεχρι το 11.Γιεα.

Aν και πλέον δεν ακούω πολύ τόσο κλασσικά πράγματα το live το καταευχαριστήθηκα. Μορφάρες όλοι απλά! Πολύ καλό το live με εξαίρεση φυσικά τον ήχο αλλά οκ. Συνήθεια έγινε πλέον

Πολύ καλό live, πολλές μπύρες, γενικά περάσαμε όμορφα με εξαίρεση τον κακό ήχο. Πραγματικά όσα άκουσα για τα live τους ήταν αλήθεια. Α…το Wizard το έπαιξαν πάνω τελικά!!!

ps: κρυφοΠΑΟΚτσάκια οι heep!!! :smiley:

Χαχαχαχαχ ναι!!! Αναφέρθηκαν 2-3 φορές στην νίκη του ΠΑΟΚ.

Bernie Shaw: PAOK 2 - losers… baaah who cares about losers χααχχαχα θεούλης!

Μόλις μπορέσω θα ανεβάσω και μερικές φωτό!

#-o[-X:cry::x…