Uriah Heep - "Into The Wild"

Άλλος ένας πολύ πολύ καλός δίσκος από τους Heep. Νομίζω πως από τους “συνομηλίκους” τους είναι ίσως η πιο σταθερή μπάντα σε ποιότητα δίσκων και συναυλιών. Με τον Shaw έχουν βγάλει 6 δίσκους και με εξαίρεση το μέτριο “Different World”, είναι όλοι από αξιόλογοι έως εξαιρετικοί.

Ίσως το “Into the Wild” να χάνει οριακά από το “Wake the Sleeper” αλλά και πάλι… Μπράβο τους, σεβασμός.

Highlights: Nail on the Head, I Can See You, Trail of Diamonds, Kiss of Freedom.

(review του mandrake εδώ: http://rocking.gr/reviews/album/Uriah_Heep_-_Into_The_Wild/3473/ )

Το άκουγα όσο έκανα συνέντευξη στον Shaw και παράλληλα σχολίαζαμε για το album. Ότι είχα ακούσει ήταν πραγματικά πολύ καλό. Σίγουρα θα μπει στη δισκοσυλλογή!!!

Mόλις μου το δώκανε σε ένα γραμμένο σιντί και το τιμώ. Χωρίς να έχω ούτε την ησυχία να το ακούσω, ούτε τίτλους κομματιών, ούτε τπτ άλλο, μπορώ να πω ότι είναι παραπάνω από αξιοπρεπές. Για τους φανς των Heep είναι ότι πρέπει…

ένα κλικ κάτω απο το Wake The Sleeper .
αν έλειπαν κάποια aor στοιχεία θα ήταν απο τους καρα-hard rock δίσκους της χρονιάς.
πάντως το Trail of Diamonds είναι κομματάρα ,όπως και το Money Talk που γουστάρω πολύ.