Uriah heep live in athens 4/12

Αδικίες που χει η ζωή!εμείς που έχουμε δώσει τη ζωή μας για το rock,να μένουμε στην απ΄έξω και τα 18 χρονά(μαμά-μπαμπά,θα πάω σε συναυλία σήμερα,είμαι αλάνι) να παίρνουν τις προσκλήσεις…
Κρίμα το woodstock και τα πολυτεχνεία μου…

δεν σε επιασα ρε φιλε…και επειδη γεννηθηκες πιο πριν πρεπει να μας αντιμετωπιζεις ετσι???ο καιρος μας εφτασε…εσεις τελειωσατε…και ο πατερας μου εχει δει rory gallagher,deep purple με ολ τα σχηματα ,steppenwolf και παρα πολλα αλλα,αλλα αυτο εμενα δεν μου λεει τιποτα…τωρα παω εγω…

ΡΕ Παυλάκη,μη τσαντίζεσαι,χιούμορ κάνω,29 χρονών είμαι…Μου άρεσε το εσείς τελειώσατε…
Τελικά μπήκα στην συναυλία,μέσος όρος ηλικίας κοντά στα 35-40,πολλά ζευγάρια,και αρκετές κοπέλες και περίπου 100 hardcore Heepsters.
Τώρα οι εντυπώσεις μου από τη μία ώρα που έπαιξαν οι heep,ήταν ανάμικτες…
ωραίες εκτελέσεις των tales,question,The wizard,if i had the time,a year or a day(φοβερό)
Από την άλλη δεν μπορώ να ακούω το SUNRISE παιγμένο έτσι,το κατακρεούργησαν,ακούστηκε σαν το θλιβερό lp των scorpions acoustica ή σαν πιχ-λαχ
Βαρέθηκα πλέον και το lady in black…
Ημαρτον!
Άτυχης επιλογή του free me,oi heep δεν έγιναν τεράστιοι με τέτοια pop τραγουδάκια,
μέτρια εκτέλεση (φωνητικά) του blind eye.
Δεν μπορούσαν να παίξουν άλλα ακουστικά κομμάτια?
Που ήταν το COME AWAY MELINDA?TO CIRCLE OF HANDS?to JULY MORNING?
Από την άλλη ο bernie shawήταν κομμάτια(φανερό από τι) και με χάλασε λίγο ότι άλλαζε τη φωνή σε σχέση με τα original κομμάτια.ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ OI HEEP EINAI ΓΙΑ ΗΛΈΚΤΡΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ ΣΤΟ 11
Λατρεύω τη μουσική τους,όλα τα album από το πρώτο ως Το return to fantasy είναι φοβερά,το firefly επίσης me lawton,και το τελευταίο album,όπως και το sea of light τα σπάνε.Μακάρι να βλέπαμε byron kai hensley kai gary thain kai mick box kai lee kerslake to 1973!

Γιατί, τι είχε το free me; Kαι εγώ δεν κόβω φλέβες με το κομμάτι, αλλά η εκτέλεση ήταν καλή και,εξάλλου, σχεδόν πάντα το παίζουν. Εξ άλλου είχαν μόνο μία ώρα στη διάθεσή τους και νομίζω ότι τη διαχειρίστηκαν καλά. Εκ των πραγμάτων κάποια κομμάτια θα έμεναν έξω και παράπονα υπάρχουν πάντα. Το lady in black εγώ δεν το βαριέμαι ποτέ και η εκτέλεση του κοματιού χθες ήταν πολύ καλή, λίγο κατώτερη της συγκλονιστικής του 97 με τον Kerslake στο σκαμπό. Και ας μην τους υποτιμάμε στο unplugged, όσο και αν ηλεκτρικά είναι σούπερ (αν δεν ήταν αυτοί, ποιοι θα ήταν;) και ακουστικά βγάζουν πολύ συναίσθημα. Και εν τέλει, ότι και να λέμε οι Heep είναι ιδέα και ως τέτοια πρέπει να αντιμετωπίζεται…

Kαι κάτι που ξέχασα. Φίλε Μick Box. H ιστορία σε έχει καταγράψει και καταχωρήσει μόνο με μουστάκι. Μη μου γκρεμίζεις το μύθο. Πληηηζ…

νταξει ρε,οκ απλα μου το εχουν πει πολλι αυτο και με τσατιζει…17 ειμαι και δοξα το θεο εχω παει σε πανω απο 12 συναυλιες…εν εχω παραπονο…εν εκοβα φλεβωα να δω φετος τους heep αλλα ηθελα να τους δω περσι τον δεκεμβριο σαλονικα και δεν μπορεσα…