Uriah Heep τον Φλεβαρη στην Ελλαδα! (?)

Συμφωνα με τον Trevor Bolder στην συνεντευξη του στο Rock Pages οι Uriah Heep θα μας επισκευτουνε ξανα τον Φλεβαρη!

Τελεια! Ψυνομαι πολυ να τους ξαναδω μιας και τοσο το Wake The Sleeper οσο και το Celebration τα σπανε!

Για του λογου το αληθες:

http://www.rockpages.gr/detailspage.aspx?id=3039&type=1&lang=GR

Όπως την προηγούμενη φορά μέσα από βραδιές τσιγάρου και με προσκλήσεις ή θα έρθουν κανονικά σαν άνθρωποι να πάμε να τους δούμε?

Υποθέτω κανονικά, η Didi το κάνει.

Μαλιστα…Ωραια θα τους ξανατιμησουμε μαλλον…

Αν ολα φυσικα ειναι λογικα…

Ωραια νεα…

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!

Αυτα ειναι!!!Να βλεπεις την ιστορια της μουσικης να ξεδιπλωνεται μπροστα στα ματια σου…Με τα χιλια μεσα!!!

Όχι. Ε, όχι.

Ε ΟΧΙ!

Εννοείται! Τους έχασα μία,δεν θα τους ξαναχάσω!

__Παλαιότερα (ίσως και γιατί υπήρχε μιά μικρή στεναχώρια που παίζαν σε τόσο μικρούς χώρους και ίσως υπήρχαν και υποψίες αρπαχτής), δεν με τραβούσε η ιδέα του να πάω σε κάποιο live τους, παρόλο που με τον Μπέρνι τα λένε μια χαρά τα τραγούδια τους ακόμα και σήμερα…

__Βασικά, ενώ τους συμπαθώ ΠΟΛΥ ως συγκρότημα (και με αυτή τη σύνθεση), δεν ένιωθα την ανάγκη /λόγω να τους δω “τώρα στα γεράματα”, με μία σύνθεση που απέχει πολύ απ’ αυτή των πρώτων δίσκων τους που λάτρεψα, κλπ-κλπ-κλπ…

__ΟΜΩΣ, μετά το Wake The Sleeper… Εχω πάρα πολλούς λόγους να πάω. 8) Οχι μόνο γιατί βγάλαν δισκάρα-τρελό comeback, αλλά γιατί έδειξαν πως “είμαστε εδώ για τα καλά” και όχι “παίζουμε κάτι ΥΠΕΡΟΧΑ αραχνιασμένα τραγούδια μας” ή “είμαστε η καλύτερη cover μπάντα του εαυτού μας /των Heep”.

__Αν δεν στραβώσει κάτι και μου κάτσει, δε θα χάσω την ευκαιρία να τους απολαύσω -και ελπίζω να το παίξουν και σχεδόν όλο το Sleeper… :wink:

Πάλι; Πάλι; Έλεος…

Οκ. Πάλι. Πάλι μέσα θα είμαι…

Ανακοινώθηκε τελικά για 5 Σαλόνικα και 6 Αθήνα (gagarin)

Μέσα στα 10 μεγαλύτερα γκρουπ των 70’s. Άνετα. Με δίσκους διαμάντια, που ακόμα και σήμερα τα τραγούδια τους τα παίζουν μία χαρά, με τον εξαιρετικό Bernie.
Εγγυημένα καλά τα live τους. Έχω χάσει το λογαριασμό του πόσες φορές τους έχω δει. (4; 5;) Αλλά δεν πειράζει και άλλη μία δε βλάφτει…

[QUOTE=toxikos;744138]Μέσα στα 10 μεγαλύτερα γκρουπ των 70’s. Άνετα. QUOTE]

+άπειρο…
και εγώ εκεί θα μαι:wink:
Άντε να δούμε φέτος με τα λεφτά για τις συναυλίες…:-s

Αυτα ειναι!! Μεγαλο και ιδαιτερα αγαπημενο γκρουπ! Λογικα μεσα και εγω:)

λογικα τους προλαβαινω :-k αρα μεσα!

Αυτά είναι νέα…από τα γεγονότα που δεν τα χάνεις:):!:

Επειδη τους μπερδευω με τους UFO
μηπως είναι αυτοι που εχουν εκεινη την υπερκομματαρα gypsie?
η καπως ετσι…

yes they do!

Ωραια και επισημα πλεον…Μεσα θα ειμαι…

Ωραια… μετα απο BOC, χανω και Uriah Heep. :frowning: