Vader - Welcome To The Morbid Reich

Ωραία μπάντα οι Vader, μεγάλη μου πώρωση παλιότερα αλλά καταντάνε σαν τους Morbid Angel, σαν τους Behemoth και πόσους άλλους που βγάζουν για να βγάζουν και φυσικά βγάζουν πατάτες.

  1. Ultima Thule
  2. Return To The Morbid Reich
  3. The Black Eye
  4. Come And See My Sacrifice
  5. Only Hell Knows
  6. I Am Who Feasts Upon Your Soul
  7. Don’t Rip The Beast’s Heart Out
  8. I Had A Dream?
  9. Lord Of Thorns
  10. Decapitated Saints
  11. They Are Coming?
  12. Black Velvet And Skulls Of Steel

για 12/8 χρονολογειται!

[SPOILER]την εφαγες imperium! :lol:[/SPOILER]

εντιτ: τρελο καυλιδι το Decapitated Saints ελπιζω το αλμπουμ να ειναι οπως το litany (αν και το αποκλειω) που ειναι το ετερο αλμπουμ με επανεκδοση κομματιου τους απο το ντεμπουτο.

To Decapitated Saints ειναι μια απο τις πιο παλιες συνθεσεις τους.
Υπαρχει στο Darkest Age Live (νομιζω το πρωτο Vader που ακουσα)
αλλα και στο απλα υπεροχο Necrolust demo τους.
Τωρα αυτο στο νεο αλμπουμ δεν ξερω τι σκατα ειναι.

μια χαρα θα ειναι ρε. ειδες πως πηραν το πολυ καλο The Final Massacre και κανανε τις εκπληκτικες του κιθαρες να σπερνουν με την πιο καθαρη παραγωγη στο litany. ετσι θα γινει και τωρα!

Το Decapitated Saints είναι στο ντεμπούτο τους The Ultimate Incantation και παίζεται και στο πρώτο τους live άλμπουμ The Darkest Age Live '93 που το χω αυθεντικό

[SPOILER] Deadmeat8)[/SPOILER]

Όσον αφορά το δισκο υπομονή να δούμε τι θα δούμε από τους Vader.:slight_smile:

μετα το revelations πολυ απλα δεν υπαρχουν vader. ολα ενα προς ενα ακουγονται πλαστικα και τζουφια.

απο το ανεκδοτο που λεγοταν beast μεχρι τη μαρμελαδα necropolis".

ο peter εχει στερεψει απο ιδεες και επιπλεον οι αναρυθμιτες αλλαγες στο λαιν απ μονο κακο εκαναν

Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα για τους Vader με μοναδική αναλαμπή (μετά του Revelations εποχή) το ‘‘Impressions In Blood’’…

και εγω συμφωνω με τους 2 προλαλησαντες. ιμπεριουμ γιατι το ειπες αυτο? για το decapitated saints???

Ναι ρε χαβαλέ έκανα, επειδή βρήκες το tracklisting και μου είπες “την έφαγες”. Άνοιξε και κανα spoiler.:lol:

Πάρτε και εξωφυλλάρα:D 12 Αυγούστου ημερομηνία κυκλοφορίας.

Το καλύτερο τους εξώφυλλο εδώ και πολύ καιρό. Ίσως και το καλύτερο τους γενικότερα.

Βασικά ναι.
Για κόποιο λόγο μου φέρνει στο μυαλό τα παλιότερα εξώφυλλά τους.

εμενα παλι κανενα αλμπουμ τους δεν μου θυμιζει. ακουγεται οτι το αλμπουμ ειναι “αρκετα καλο”

[SPOILER]αρα μια απο τα ιδια κατ εμε… [/SPOILER]

Νέο κομμάτι:

Come And See My Sacrifice:smiley:

It’s out there !

και??? τι λεει??? το decapitated saints παντως που ακουσα δεν μου αρεσε τελικα…

Το Decapitated Saints ειναι επανηχογραφηση/επαναπροσαρμογη του παλιου Decapitated Saints,οποτε μην κρινεις απο αυτο το κομματι.Εγω το περιμενα πως και πως αυτο το album,ερχεται και το live με τους Gorgoroth και θα γινει χαμος!Θα το ακουσω το βραδυ,παντως το Necropolis δε με ειχε ενθουσιασει ιδιαιτερα οποτε ευελπιστω σε κατι πολυ καλο οπως το Impressions…!

Η αληθεια ειναι πως δεν το πιστευω ακομα οτι θα γραψω καλα λογια για δικο των Πολωνων!!! Ειχα ξεχασει πως ειναι ν ακουω δισκο αντιπροσωπευτικο της ιστοριας και του ονοματος τους εδω και περιπου 10 χρονακια.

Το WTTMR ειναι πραγματικα εκπληξη για μενα και μετα απο καμποσες ακροασεις πιστευω με σιγουρια οτι αυτο ειναι το αλμπουμ που θα θελα να χε διαδεχθει το “μεγαλο” Revelations.

Βεβαια με την εισαγωγη φοβηθηκα μηπως ο peter αποφασισε να κυκλοφορησει ενα Impressions in Blood 2 αλλα ευτυχως με το που μπαινει το Return to the Morbid Reich καταλαβαινεις οτι καποια πραγματα εχουν αλλαξει (πολλα βασικα:) )
Ο δισκος εχει απιστευτες κομματαρες μεσα οπως τα Come And See my Sacrifice, He Who Feasts Upon Your Soul, Lord Of Thorns(το οποιο λαιβ εθα παρει πολλα κεφαλια αν το παιξουν) και Dont Reap The Beasts Heart Out.
Ο Peter φαινεται απεκτησε ξανα την ορεξη του,ενω αυτο που μ αρεσε ιδιαιτερα ειναι οτι στο προσωπο του Spider μαλλον βρηκε εναν αξιο και ισως και καλυτερο δευτερο κιθαριστα απο το Mauser που οπως και να το κανουμε ηταν κεφαλαιο για τους Vader.
O Spider εχει κανει καταπληκτικη δουλεια στις lead κιθαρες χωρις να γινεται φλυαρος και οι ιδεες του εχουν κολλησει αψογα στα ρυθμικα.

Η ελαφρως αλλαγμενη εκδοχη του Decapitated Saints δεν μπορω να πω οτι με συγκινησε ιδιαιτερα ισως και να μ ενοχλησε μιας και το εκαναν ν ανουγεται σαν κομματι που γραφτηκε το 2010 κι οχι το 1993 αλλα τες πα αυτο μπορει να ναι και δικη μου ιδιοτροπια.

Το Black Velvet and Skulls of Steel με το οποιο κλεινει ο δισκος μετα απο ενα γαματο/εμβατηριακο ιντερλουδιο ειναι ενα midtempo συναυλιακο και αρκετα πιασαρικο κομματι που προσωπικα εμενα μου αρεσε αρκετα αν και υστερει σε σχεση με τα υπολοιπα κομματια του αλμπουμ.

Τελος, τα φωνητικα του Peter οσο περνουν τα χρονια γινονται ολο και πιο πορωτικα!!!

Επισης τον παραδεχομαι διπλα διοτι απεδειξε οτι τελικα ακομα το χει και βγαζει τετοια αλμπουμ.

2 ακροάσεις αλλά… δεν

Κακό άλμπουμ δεν το λες αλλά κακό άλμπουμ δεν λες κανένα των Πολωνών. Είναι δυνατό, έχει μερικά καλά ριφ αλλά από την μέση και μετά αρχίζεις να βαριέσαι αφόρητα ενώ στο τέλος δεν σου μένει σχεδόν τίποτα. Την θέση του στο player πήρε με συνοπτικές διαδικασίες το καινούργιο των Lock-up.

Εμένα πάντως, με λίγες ακροάσεις που του έχω δώσει, μου άρεσε αρκετά.
Βέβαια, δεν έχω βρει κακό ποτέ κανένα άλμπουμ των Vader, ακόμα και το Necropolis.