Vader - Welcome To The Morbid Reich

Αυτός είναι ο τίτλος του νέου άλμπουμ των Πολωνών Deathsters. Υπενθυμίζω θα είναι το συνθετικό ντεμπούτο του κιθαρίστα Spider στους Vader (σύμφωνα με τα λεγόμενα του Peter). Ηχογραφούν από τα μέσα Μαρτίου όπως είχε αναφέρει και ο deathakias13 (νομίζω) στο Death metal θρεντ. Μέχρι τώρα έχουμε 2 studio reports:

Studio Report #1

Studio Report #2

Για να δούμε. Αυτό που ακούω εγώ μου φαίνεται αρκετά υποσχόμενο.:slight_smile:

για να δουμε τι θα μας ετοιμασουν παλι οι τυπαδες:)

Το [B]Νecropolis[/B] πάντως μου είχε αρέσει πολύ.
Αναμένουμε.

το νεκροπολις παντως μου ειχε φανει πολυ μετριο ειδικα οταν το συνεκρινα με το προηγουμενο του (impressions in blood) που ηταν πολυ καλο…

με ειχαν στεναχωρησει πολυ με αυτο οι βειντερ που ειναι μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες και τις λιγες που μπορουν να προσφερουν μια “φρεσκια πορωση” με τη μουσικη τους. αλμπουμ σαν το litany ειναι απλως κορυφαια…

Ξεθάβω.

Studio Report #3

Η εισαγωγή μου αρέσει πολύ.:smiley:

Βλέπω όλοι πεθαίνετε να μάθετε για το νέο Vader.:stuck_out_tongue:

Studio Report #4

O Peter ενώ ηχογραφεί τα μέρη του μπάσου.:slight_smile:

καθε μερα και ρεπορτ! ανωμαλοι! :lol:

δεν μπορω να πω οτι περιμενω με αγωνια το αλμπουμ μετα το μετριο νεκροπολις. ξερω ομως οτι οι πολωνοι εχουν τα σκιλς οποτε ελπιζω σε μια επανοδο… ζω για τη μερα που θα ακουσω το νεο λιτανυ αν και λογικα θα πεθανω θλιμενος…

Tελευταιο Vader που το ακουσα αρκετα και μπορω να εκφερω αποψη γι’αυτο
ειναι το Revelations απο το μακρινο 2002.Απο εκει και περα ενω παρακολουθω
τι κανει η μπαντα δεν ακουω τα αλμπουμ της.Το καινουργιο μπορει και να το τσεκαρω.

το impressions in blood ειναι ενα πολυ καλο αλμπουμ και πρεπει να ντρεπεσαι που δεν το εχεις ακουσει.

εκει ομως που πραγματικα υπαρχει προβλημα ειναι με το ΕΡ [B]The Art Of War[/B]. ακατεβατο 10αρι, γεματο εκπληκτικα κομματια και τη μπαντα στα τελεια της. ακου το αμεσα, λιγα κομματια ειναι και πολλη ηδονη…

το necropolis ηταν αρκετα μετριο μπορω να πω…
αλλα το impressions in blood αξιζει αρκετες ακροασεις…
αναμενουμε το νεο album…
και μακαρι να περασουν ξανα απο τα μερη μας…

εδιτ
τωρα βλεπω ποστ deadmeat εννοειται το art of war ep σπερνει για πλακα…

Καλα μην το παιξω μεταλλοπατερας και σας πω ποσα χρονια ακουω Vader που
μου την λετε κιολας.Αλητες !
Ειχα ακουσει το The Beast οταν ειχε βγει και δεν μ’αρεσε.
Θα το τσεκαρω το Impressions παντως.
Αρκετα καλο και χορταστικο ΕΡ ηταν και το Reign Forever World.
Οσο καλα ειναι το Litany και το Revelations και οσο καλο μπορει να ειναι το Impressions
παντα τα 90’s τους αλμπουμ μ’αρεσαν περισσοτερο.

καλα black to the blind ειδικα σπερνει κωλους αλλα για μενα το EP που φερνει πολυ σε black to the blind (και σε παραγωγη και σε ολα νομιζω-με αυτο θα το συνεκρινα δηλαδη αν με ρωταγαν) ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!

το δε μπιστ ειναι οντως το πιο μετριο τους, ισως χειροτερο και απο το νεκροπολις, πειραματιζονται αλλα αποτυχημενα στα ματια μου.

νιωσε (τη ντροπη:lol:):



[SPOILER]και φυσικα εννοειται οτι κανεις δεν στη λεει ειδικα αν ακους τοσα χρονια αλλα οπως και να το κανουμε το ΕΡ και το impressions ειναι κορυφαιες στιγμες :)[/SPOILER]

Μιας και το ακουω τωρα,το εχω ξανακουσει το Impressions.Θυμαμαι δηλαδη καποια απο
τα τραγουδια του.

το ιμπρεσιονς εχει 2 πλευρες. μια γαματη, δυναμικη κλπ (ολα τα κλασσικα και αγαπημενα που προσφερουν οι πολωνοι) αλλα και καποιες στιγμες βαρεμαρας. το ΕΡ ουτε μιση δεν εχει!

το beast για να ειμαι ειλικρινης δεν το θυμαμαι καν…
τωρα με εψησες για reign forever world…
μαυτο ξεκινησα να τους ακουω :smiley:

Το The Art Of War είναι μικρό αλλά θαυματουργό. Δεν έχω ακούσει δυστυχώς άλλα άλμπουμ των Vader εκτός των Black To The Blind και The Darkest Age - Live 93. Από ότι βλέπω οι περισσότεροι λένε για τη τριάδα Revelations - Litany - Impressions In Blood. Θα τα χω υπόψιν.

on topic: Studio Report #5

Ο Peter ενώ ηχογραφεί τα φωνητικά.

το πιο γαματο με εσενα ειναι οτι δεν εχεις ακουσει τιποτα σχεδον απο τη μπανταρα και ομως μας δινεις 1 προς 1 τα στουντιο ριπορτ παρα το… κλασσιμο! :lol:

κατ εμε το litany ειναι μακραν το πιο καλο τους. γκρουβι, δυναμικο και υπερπορωτικο. λατρευω αυτη τη μποτα!

ακου αυτα (προσωπικα αγαπημενα-εβαλα μολις 2 γιατι αν σου τα βαλω ολα που θα επρεπε δεν θα τα ακουγες):



[στο 2ο τo διαστημα 1:05-2:19 (αποκορυφωμα το ριφ στο 2:09, εκει τραβαω μαλ***ια!) ειναι η αγαπημενη μου στιγμη VADER ΕΒΕΡ!!!]
και πηγαινε και ακου αμεσα αυτο το επος γιατι μαλακιζεσαι ασχημα! χωρις πλακα…

[SPOILER]το πρωτο ειναι και εξαιρετικο για ringtone :lol:[/SPOILER]

  1. Τους ακούω ένα χρόνο περίπου από τότε που τους είδα με Marduk οπότε λογικό να μην έχω ακούσει πολλά από αυτή τη μπάντα. Μου αρέσουν πραγματικά όμως και άνοιξα θρεντ για το δίσκο από τη στιγμή που τους γουστάρει κόσμος εδω μέσα και δεν υπήρχε ήδη. Α και σκασίλα μου για το κλάσιμο. Εδώ η τελευταία δισκάρα των Death Angel είχε 15 σελίδες όλες κι όλες (δε θυμάμαι ακριβώς).

  2. Γαμώ τα κομμάτια ειδικά το Final Massacre με το εισαγωγικό riff που ξεκινά με αργό beat και μετά blast. Θα αγοραστεί παραυτα το Litany μαζί με το The Art Of War EP. Μη μου ξαναπείς όμως ότι μαλακίζομαι εντάξει?

μαλακιζεσαι και ασχημα! :lol:

οταν το ακουσεις και το εκθειασεις ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ θα το παρω πισω! :lol:

[SPOILER]χωρις πλακα, ειναι ηδονικο αλμπουμ…[/SPOILER]

BUMP!

Studio Report #6