Van Halen 2012 tour

Η περιοδεία του Eddie και του Diamond Dave ξεκινάει 24/2 από Σικάγο και όλες οι υπόλοιπες ημέρες, έως 26 Ιουνίου είναι δυστυχώς για εμας μόνο σε Αμερική.

αρκετές ημέρες είναι ήδη sold out…

αχ να γινόταν κανα θαύμα…:papas:

PS τους έχω δει το 1998 (31/5) σε ROck Am Ring (με S.Hagar) και πραγματικά είναι εμπειρία…

μακαρι να γινει κανα θαυμα αλλα το βλεπω πολυ δυσκολο…

εδω στο τοροντο παιζουνε 17 μαρτιου !!! :slight_smile:

να υποθεσω οτι θα πας… Να πας κ αναμενουμε ραπορτο…

Ή το '95 τους είδες με Hagar ή το '98 με Cherone… :wink:
Tι από τα δύο; :slight_smile:

Kατά τα άλλα μακάρι να έρθουν και προς Ευρώπη ξανά…

μακάρι να τους έφερνε κάποιος και απο τα μέρη μας ,
αλλά μου κάνει πολύ δύσκολο .
Νομίζω οτι οι Van Halen στη χώρα μας είναι οτι και οι Kiss ,
δλδ . γνωστή μπάντα , ιστορική , αλλά οι περισσότεροι έχουν επιδερμική σχέση.
Στην καλύτερη ( Ι και 1984) ,στη χειρότερη jump και ain’t talk about love.
Αυτές οι μπάντες του στυλ party time ,με τον κόσμο να διασκεδάζει και να χορεύει ,
δεν μας πολυ-ταιριάζουν.

Δεν ξέρω μάλλον δεν έχω ξεπεράσει τι ξένερα απο τις αντιδράσεις του κοινού στους Kiss.

Btw , πολύ καλό το καινούργιο , Έχει “γκάζι” .

η συναυλια εγινε sold out πριν ανοιξει καν για το κοινο γιατι εδω ετσι οπως λειτουργει το συστημα ηπροπωληση ξεκιναει 1-2 βδομαδες πιο πριν για οσους εχουνε πιστωτικες “american express” και δεν εχω…βεβαια εμαθα πως οι “μαυραγοριτες εχουνε πολλα εισητηρια στα χερια τους” και αν κατσει η φαση οπως συνηθιζεται θα μπω και ισως και με 30 $

…ίσως όμως και με $200 :lol:, όπως μου ζητούσαν εμένα για να μπω σε συναυλία το 2005. Περίμενα λίγο να ξεκινήσει και μετά πήρα εισιτήριο από το ταμείο με $42,50 και τα έβαλαν εκεί που ήξεραν οι μαυραγορίτες. Μετά από λίγες μέρες που είχα πάει σε αγώνα baseball των σάπιων Blue Jays, οι ίδιοι τύποι πουλούσαν εισιτήρια για τον αγώνα έξω από το γήπεδο. Παράσιτα.

Οι Van Halen ούτε Ευρώπη δε θα έρθουν πιστεύω, όχι Ελλάδα. Καλά, για Ελλάδα γελάμε, αφού εδώ δεν ακούμε τέτοια πράγματα ούτε κατά διάνοια.

ο πιο διασημος scalper εδω λεγεται “Jimmy the greek” και λογω πατριδας μου ξηγιεται καλα με εδωσε εισητηριο για deep purple πρωτη σειρα 7 $ και για σικαγο καλη θεση με 20 $…αμα τους περισεψουνε θα βρω…αν ψαξεις νωρις εισητηριο τι περιμενεις?κερδος θελουνε να βγαλουνε…το θεμα ειναι εκει που δεν εχει μεινει ψυχη εξω και κανει και κρυο και εχουνε και καμια 15αρισ τικετα…εκει στα δινουνε οσο οσο…εδω στο τοροντο τουλαχιστον…

Σοβαρά;;:lol::lol::lol:

Δεν μου κάνει καμία εντύπωση για το τόπο καταγωγής του!
Γενικότερα αργός και βασανιστικός θάνατος σε όλους αυτούς.

ναι ετσι λεγεται…δεν τα μιλαει απταιστα τα ελληνικα αλλα συννενοουμαστε…

Paul κοίτα να χωθείς Van Halen, κάνε παιχνίδι με τον Ελλνάρα scalper, δεν είναι να χάνονται αυτά τα πράγματα! :smiley:

i ll figure something out…κατι θα κανουμε!!!το καλο ειναι πως ηδη εμαθα που θα μεινουνε και ο κυριος ντεηβ ειναι φιλικος…οποτε καλη μου τυχη με τον εντιε…

O Eddie πρέπει να είναι αρκετά απρόβλεπτος στη συμπεριφορά του. Το υποψιαζόμασταν όλοι από τις συνεχείς ανακοινώσεις/διαψεύσεις των περασμένων 10 ετών μέχρι να φτάσουμε σε αυτή την κυκλοφορία και το επιβεβαιώνουν και όσα γράφει ο Sammy Hagar στην αυτοβιογραφία του “Red” (που τέλειωσα την περασμένη εβδομάδα και την συνιστώ σε όλους, διαβάζεται πολύ ευχάριστα και γρήγορα και έχει πολύ ενδιαφέρον για όσους γουστάρουν Van Halen/Hagar)

εδώ έχει report και κανα δυο photos
[U][I]http://lincolnwood.suntimes.com/entertainment/10898802-421/things-to-know-about-van-halen-before-the-allstate-show.html[/I][/U]

σωστά, το 95 ήταν, με Hagar στο RockAmring στην πίστα του Nürburgring μαζί με:

Axxis
Bad Religion
Blue Manner Haze
Bon Jovi
Clawfinger
D.A.D
Danzig
Dave Matthews Band
Del Amitri
Die Doofen
Electric Hippies
Faith No More
H-Blockx
Hootie & The Blowfish
Little Steven
Martin Page
Megadeth
Nina Hagen
Otto
Pete Droge
Pretenders
Quicksand
Selig
Seven Day Diary
Slash´s Snakepit
Sponge
Ugly Kid Joe
Van Halen

[SPOILER]
[/SPOILER]
αλλοι 3 μου μεινανε και εχω 4 μερες μπροστα μου…τον πατερα για κλασμα δευτερολεπτου τον εχασα…αυριο πρωι πρωι παλι…

Mπράβο Paul 8)
Μακάρι να πετύχεις και τους “παλιούς”

[SPOILER]Τι θερμοκρασία κάνει στο Toronto Μάρτιο μήνα και είσα με κοντομάνικο ρε μαν; 8O:lol:[/SPOILER]

γεια σας ξανα,λοιπον μολις γυρισα απο την συναυλια…αναλυτικο ρεπορτο αυριο λογικα…το καλο ειναι βρηκα εισητηριο με καλη θεση με 25 $ να ουμε,και απολαυσαμε λαηβαρα…αυριο εχουμε σχεδον καβατζωσει τον diamond dave για φοτο :slight_smile:

έγραψες μεγάλε μπράβο -αναμενουμε ραπορτο…