Van Halen

Ενταξει, ειναι θεοι, οκ. Αλλα σας αρεσουν πιο πολυ με την μαϊμου ή με τον Σαμυ Χαγκαρ? Α?

David Lee Roth ρε!!Και δεν καταλαβαινω γιατι να ειμαι καγκουρας led zeppelin.

Δύσκολο ερώτημα αλλά πιστεύω ο Hagar ήταν ένα κλικ παραπάνω από τον Roth…:wink: Kαι κομμάτια σαν το Dreams το επιβεβαιώνουν

Ηagar 18(???).

Γιατι σε ξερω απο χτες και θελω να σε βρισω. :stuck_out_tongue:

__ Τα λέγαμε και μέσω MSN με τον Led…

__O Lee αξεπέραστος, μιας και ήταν ο πρώτος, ήταν κορυφαίος frondman (οκ έκανε “βλακείες”, αλλά τις έτρωγες άνετα απ’ αυτόν γιατί φαινόντουσαν οκ απ’ αυτόν, άρα, ήταν κορυφαίος), ωραία και χαρακτηριστικότατη φωνή… τι άλλο να πούμε;

__Sammy. Οκ, καλύτερη φωνή, σίγουρα! Οπως είπε και ο Led, an kai i proti periodos itan aftasti, egrapsan stis meres tou pio orima tragoudia… 8)

__Oσο για το άλλο το πιθίκι που είδα σε ένα live, οκ, τι να πω; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Ο ορισμός της ατάκας “για τα πανηγύρια!” :lol: Sorry Gary Cherone, αλλά δεν ήξερα αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω εκείνη τη μέρα… Οκ, είμαι λίγο αυστηρός, αλλά είχα φρίξει (ενώ δεν είχε κακή φωνή).

φοβερος κιθαριστας ο van halen, αλλα δεν μ αρεσει η μουσκη τους ειμαι φλωρος…:stuck_out_tongue:

+1:wink:
η μουσικη τους βαρετη κ ανουσια για μενα.
ο Van ηταν σιγουρα ο πρωτος βιρτουοζος κιθαριστας στην ροκ

Χμ…ηχητικα ισως ηταν πρωτοπορος,αλλα τεχνικα…Harvey Mandel(tapping πριν τον Εδουαρδο…ο ιδιος ισχυριζεται οτι απο αυτον το “δανειστηκε”).:wink: .Ασε που και ο Steve Morse επαιζε με τους Dixie Dregs πριν το ντεμπουτο των Van Halen το '78.

ηχητικα μιλουσα. αλλα κ εμ τον τροπο που τα εδεσε με την ροκ μουσικη.
παντος ολες οι τεχνικες ειναι κλεμενες απο καπου. ιδικα απο country

Πάντως και μένα δεν με τρελαίνουν οι Van Halen. Μερικά κομμάτια βέβαια είναι όντως καταπληκτικά

Isws to agapimeno mou tragoudi tous!:thumbup:
Alla poly anapofasistos oson afora to poll…