Van Morrison

λοιπον, μιας και κατεβασα 2 αλμπουμ του πριν μερικους μηνες και εχω φαει ενα κολλημα, ειπα να ανοιξω ενα θεμα (ελπιζω να παει μεχρι 2η σελιδα)για τον μεγαλο αυτο Ιρλανδο μουσικο. Πειτε γνωμες, αγαπημενα κομματια προτεινετε αλμπουμς και τα σχετικα


αυτα τα 2 που εχω ακουσει ως τωρα τα πρoτεινω ανεπιφυλακτα


θεος!
ηταν να τον βλεπαμε πριν μερικα χρονια αλλα κατι πηγε στραβα…

Ο μεγαλυτερος λευκος ευρωπαιος μουσικος.Τον λατρευω και οι Them einai mesa στα τρια αγαπημεννα μου συγκροτηματα.

Ε πειτε ρε γκαιζ τι να ακουσουμεν γτ εχει βγαλει και πολλα ο ατιμος και χαθηκα τελευταια φορα που προσπαθησα να τον ψαξω.

Νασαι καλα παιδι μου.

χαχαχαχαχαα…
Σήμερα για κάποιο λόγο μου είχε κολλήσει όλη μέρα το brown eyed girl…και το τραγουδούσα συνέχεια…
ωραίος τυπάς…8)

Do you remember when we used to sing,
Sha la la la la la la la la la la te da …:slight_smile:

Λεπόν,για πείτε κι άλλες προτάσεις?Έχω Astral Weeks και Tupelo Honey.To επόμενο άλμπουμ που θα αποκτήσω είναι σίγουρα το Moondance.Άλλο?

Το Avalon Sunset του 1989 (ειδικά μάλιστα αν το πετύχεις και στην επανέκδοση του 2008 ). Μερικοί βρίσκουν την ενορχήστρωση και την εν γένει παραγωγή κάπως υπερβολική, αλλά η αξία των τραγουδιών είναι μοναδική. Επίσης και η τριπλή συλλογή Still On Top - The Greatest Hits του 2007 αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά της. Παρακολουθεί ολόκληρη την καριέρα του από τους Them μέχρι και τις τελευταίες του κυκλοφορίες και προσφέρει φοβερό ήχο.

Το πρώτο θα το ακούσω σίγουρα!Τώρα για το best που λες,έχω ήδη ένα(αν και φαίνεται περιεκτικότατο)…Θέλω άλμπουμς πλέον!