Συνελήφθη ο Varg Vikerness στη Γαλλία!

Θα συμφωνήσω στα περισσότερα που λέει ο Jonkyr…Στην τελική κανένας φυλακισμένος, ότι και να είχε κάνει δεν εξιλεώθηκε ποτέ στην κοινωνία ακόμα και όταν βγήκε…Από τη στιγμή που δεν υπάρχει η θανατική ποινή (που κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να εφαρμόζεται σε κάτι βιαστές παιδιών και μερικές άλλες κατηγορίες) ‘‘θεωρητικά’’ πάντα κάποιος σωφρονίζεται στην φυλακή…Είναι τουλάχιστον άδικο να κρίνουμε υποψίες ενεργειών του με βάση τον πρότερο βίο του…Είναι διαφορετικό να υπάρχουν αποδείξεις, γεγονότα ή ακόμα και ενδείξεις…

Και ναι, δεν συμφωνώ καθόλου, είμαι διαμετρικά αντίθετος θα έλεγα, με τις απόψεις του, δεν ενστερνίζομαι τα ‘‘πιστεύω’’ του και κατακρίνω αυτά που έκανε στο παρελθόν…Τώρα κάτι δηλώσεις εντυπώσεων που κάνει και τα λοιπά, τα περνάω βερεσέ…

Το να συλλαμβάνεις κάποιον για ανυπόστατες υποψίες τρομοκρατικής επίθεσης είναι σαν να συλλαμβάνεις την μισή και παραπάνω Ελλάδα που δηλώνει σε παρείστικη κουβέντα για την Βουλή: ‘‘Θα το κάψω το μπουρδέλο’’…

Τώρα για τις αναφορές περί ‘‘κυριών’’ στην φυλακή και τα συναφή, νομίζω ο Angus απλά βρισκόταν σε έξαψη όταν το έγραψε…Ξέροντάς τον καλά, πιθανότατα είχε διαβάσει το όλο story λίγη ώρα πριν το πόστ, ανέτρεξε και στο παρελθόν και μετά πόσταρε…

Η σεξουαλικότητα του καθενός είναι δικό του θέμα, αρκεί να μην επηρεάζει άλλους με διαφορετικές απόψεις στο θέμα…Και για να κλείσω εύθημα…Δεν πα να τον παίρνει από παντού ο Halford…Ήταν, είναι και όσο ζει θα είναι ο τραγουδιστής της μεγαλύτερης (κατ’ εμέ) heavy metal μπάντας του πλανήτη…!!! :smiley: \m/

Ηταν καυστικο χιουμορ οσο αφορα τον Vikernes, δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με τους ομοφυλοφιλους, αντιθετως με τους εγκεφαλικα “καμμενους” και τους ρατσιστες εχω προβλημα. Γενικα τους ανθρωπους που ενστερνιζονται τις αποψεις του Vikernes δεν μπορεις να τους παρεις στα σοβαρα.

Οσο για το θεμα ο φυλακισμος του ηταν αδικος απο την στιγμη που δεν υπηρχαν στοιχεια, συμφωνω με jonkyr και rasputin, η αστυνομικη τρομοκρατια ετσι λειτουργει θελοντας να εχει τον πληρη ελεγχο και να περναει το μηνυμα “Σας προειδοποιησαμε, οτι αν μας πατε κοντρα σε οποιοδηποτε θεμα…”