Velvet Revolver - Contraband

Το εχω ακουσει μολις μια φορα αλλα εχω ενθουσιαστει. Φοβερο album. Οι τυποι μαμανε…

Τι να λέμε ρε… Επιτρέφει η καλή μουσική…

Δεν έχω βρει ακόμα άτομο που να μην του άρεσε το album. Ακόμα και οι πιο “περίεργοι” μπορεί να μη το θεωρούν super, λένε όμως ότι είναι καλό. Κρίμα που δεν έχει κάνει μπαμ σε πωλήσεις στη χώρα μας.

Θα πούμε σε όλους αυτούς που ακούν EVANESCENCE ότι συμμετέχει και η Amy Lee…

Θα το αγοράσουμε κι εμείς με όλα τα διαφορετικά εξώφυλλα…

Paidia, an sas arese to album pou na tous deite live. An mporeite, vreite kai deite to DVD apo tin Nea Yorki (Roseland).

Ego pantos tha pao na tous do stin Kolonia (Germany) stis 22 Augoustou.

Δεν το πήρα ακόμα
Πόσο έχει παιδια;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Δεν κυκλοφορεί, μόνο αν το βρεις για download (αρκετά μεγάλο).
Είπαμε, ακόμα καλά καλά δεν έβγαλαν το Contraband θα κυκλοφορήσουν και DVD;

Δεν κυκλοφορεί, μόνο αν το βρεις για download (αρκετά μεγάλο).
Είπαμε, ακόμα καλά καλά δεν έβγαλαν το Contraband θα κυκλοφορήσουν και DVD;[/quote]

Mipos ennoouse to cd?

An ennoouses auto Stelio, tote kanei peripou 18 euros.

Κριτική για την εμφάνισή τους στο Σαν Φρανσίσκο στις 07/06/2004 μπορείτε να διαβάσετε εδώ:

http://www.classicrockrevisited.com/concerts/Velvet%20Revolver%20Live.htm

Επειδή είμαι φανατικός του Scotty από τους STP οτι και να πούμε για το δίσκο είναι λίγο. Ο συνδυασμός Scotty / Slash τα λέει όλα. Μπορεί να μην έχουμε δει STP στην Ελλάδα αλλά ελπίζω να δούμε τους VR

Gia fetos einai apithano.

Kai an osa exo mathei alitheuoun, tote ta lefta pou zitane einai apagoreutika…

Μετά από επισταμένη ακρόαση (πάνω απο 15 φορές) έχω να πω, ότι μπορεί να μη μοιάζει καθόλου με Guns, αλλά είναι το ίδιο διαμαντάκι και έχει ταυτότητα, πολύ σημαντικό για τις μέρες μας…

Allaksan ta dedomena.

Mporei na erthoun stin Ellada to 2005!

Έχω 10 ευρώ άλλα 10 και το παίρνω :arrow: :arrow: :arrow:

Για μενα ειναι ενα απο τα καλυτερα ντεμπουτα μπαντας ever…
Μιλαμε για εκπληκτικο δισκο hard rock και θα συμφωνησω με τον telis πως δεν εχει σχεση με τους guns αλλα πως εχει τη δικια του ταυτοτητα… 8)

Δεν χρειαζεται πιστυω να πω πως ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει φετος. Μακαρι να ερθουν απο τα μερη μας…

Poly pithano na tous doume poly pio syntoma ap’oso perimenoume.

15 fores einai plisi egefaloy kai frank zappa na akoyseis tha goystareis meta

lol lol lol jim lick

emena den me ksetrellane. kalo einai alla entaksei , o tipos sta fonhtika einai gtp en olighs … den me ksetrellane. perimena kati pio dinato, dld eleos!!! giati prepei na simperiferontai san na mhn einai o slash stin mpanta?! pou einai ta solos re paidia?! klaps!

tous eida live dio fores , mia stin glasgkobi kai meta piga trexontas stin portogalia na tous do… live einai foberoi , den to sizitame.

o diskos exei kali paragogh kai omorfa tragoudakia , alla den nomizo oti 8a to 8imatai kai kaneis meta apo 5 xronia . kai einai krima . ayto.

den ksero , mou aresei kai den mou poliaresei tautoxrona ,isos pali prepei na to akouso kai alles fores na to xonepso ,ksero kai go ? whatever.

Το σχόλιο για το zappa ήταν κακοηθέστατο. Ντροπή σου! Ο άνθρωπος είναι κεφάλαιο της ιστορίας.
Πάντως εμένα ο δίσκος δεν μου πολυάρεσε. Τον άκουσα μόνο μια φορα, πρέπει να ομολογήσω, αλλά μου φάνηκε λίγο μονότονος και με απουσία μελωδίας. Δεν ξέρω αν φταίει το γούστο μου αλλά απογοητεύτηκα λιγάκι.

KAKO!
Weiland, moirologistra.

STARWOOD kai NEO GUNS TO FLEBARH kai teza !