Οver The Rainbow live στη Λαρισα@Κηποθεατρο Αλκαζαρ 11 Ιουνιο 2010

Tετοια θελω να ακουω,αν και ο Θεος(Dio)δυστυχως δεν γυρναει πισω!!!
Εκει θα ειμαστε!!!

λαρισα… η πολη του πολιτισμου…:stuck_out_tongue:

Καλή μαγκιά παίδες… Και εις ανώτερα!!!

μπράβο, πάντα τέτοια…

χμμμ απόσο ξέρω τα μετά-dio rainbow τα λένε καλά … αλλά αυτά π θα καιγόμαστε να ακουσουμε … [-X

τεσπα με καλό εισητήριο θα το σκεφτούμε .

εδιτ. στο σαιτ έχει 2 ημερομηνίες … 9 & 11 μάλλον λάθος θα είναι .

Λίγο οφτόπικ, αλλά επειδή πρέπει να το παίζουν: Rainbow - Wolf to the moon
Κάνει πλάκα στην πλειοψηφία όσων έπαιξαν ή θα παίξουν μελωδικό power

Mην το γελας καθολου.Τεσι ακριβως ειναι φιλε.Χαρη στη Λαρισα εμεις απο Βολο εχουμε δει liveαρες!!!

9 παιζουν στην Πατρα ανοιγοντας για τους Σκορπς παντως…

και 7 Jun 2010 20:00
Makedonikos Stadium - Nea Efkarpia

:slight_smile:

Ακριβως! Παλι καλα που ειναι και η λαρισα! Αν και γω πλεον δεν εχω προβλημα γτ τωρα πια μενω θεσσαλονικη, σε καταλαβαινω απολυτα φιλε μου!
Αντε ωραια καλη φαση!Να μην ειχαμε και εξεταστικη ομως…:frowning:

11 Ιουνιου και 9 Ιουλιου γραφει στο myspace!! ενδιαφερον!!!8)http://www.myspace.com/overtherainbowrocks

το 9 Ιουλιου ειναι το λαθος…

α οκ! εχεις δικιο…τωρα ειδα καλυτερα…τι μ@λ@κ@ς ειμαι…!!!

Aνακοινωθηκε για Λαρισα επιτελους και σε ελληνικο site.20 ευρω το εισιτηριο,support ο μεγας Ελλην Coverdale οποτε ολοι στη Λαρισα να ακουσουμε τραγουδια που μετα τον θανατο του ΘΕΟΥ(Βλ.Dio)μονο απο την μπαντα διασκευων του υπερτιμημενου JLT(σιγα ρε παιδια μην βαρατε ολοι μαζι,ενταξει δεν τρελαινομαι,θα παω ομως με τα χιλια)μπορουμε να απολαυσουμε πλεον!!!

http://www.mustmag.gr/reportaz/871-otr-sto-khpotheatro

Aπλα θα πω ενα παραπονο:Moυντιαλιατικα ρε παιδια???

Λοιπον μολις επιστρεψαμε απο το live που το τιμησαν περιπου 600-700 ατομα κατα την αποψη μου.Αυτα που διαβαζα το χειμωνα απο την επισκεψη τους σε Αθηνα και Θεσ/νικη αντιστοιχα με γεμιζαν με επιφυλαξη.Ομως η εμφανιση τους ηταν κατι παραπανω απο αξιοπρεπης.Κατ’εμε τα εδωσαν ολα.
Ο Turner οτι μπορουσε εκανε,αλλου τα εβγαζε αλλου οχι,αλλου χανοταν η φωνη κι αλλου επανερχοταν.Ο υιος Blackmore εχει μαθει πολλα απο τον μπαμπα.Τον περιμενα χαλι,μου βγηκε πολυ καλος.O Rondinelli τρελλη εγγυηση,ο Greg Smith στο μπασσο δυνατος οπως και ο φοβερος πληκτρας Paul Morris που ειχε επιλεξει στα πληκτρα του εναν ακρως γοητευτικο παλιομοδιτικο ηχο.
Οι επιλογες τους ηταν απο ολο το φασμα της πορειας των Rainbow και τα απεδωσαν κατα κυριο λογο πολυ καλα.
Γενικως ηταν ενα απολαυστικοτατο live και τελικα δικαιωθηκα που επελεξα αυτο κι οχι τον αγωνα της καψουρας μου της Γαλλιας,που αποδειχθηκε τρελλη σουπα.
Στο τελος ο Rondinelli μου υπεγραψε τα:’‘Difficult to Cure’’ και’'Straight Between the Eyes ''και ο Greg Smith το ‘‘Stranger in Us All’’.

και μετα λενε τι εχει τετοια φατσα…:frowning:

ο θεος μου κανει πλακα

εγω δυστυχως εμεινα με τη σουπα και οχι με τους OTR!! καταραμενη εξεταστικη!! καταραμενε Ντομενεκ!!!

Ωραία βραδιά χθες,όπως τα είπε ο jiopas.
Μικρή προσέλευση δυστυχώς αλλά γίνανε ωραία σκηνικά.
Η φωνή όντως περίεργη…μερικές φορές μπούκωνε τόσο πολύ που δεν ακουγόταν τίποτα (προς το τέλος της βραδιάς) καμιά φορά πετούσε κάτι τσιρίδες που απορούσες.
Ο περιορισμένος αριθμός εισιτηρίων που έγραφε εδώ και μέρες στις διαφημίσεις τίνος κόλπο ήταν αναρωτιέμαι?
Τι περιμέναν?να γίνει το αδιαχώρητο?τέσπα…πληρώσαμε και 3 ευρώ παραπάνω στο γκισέ:p
Άξιζε και με το παραπάνω όμως για αυτό που παρουσίασαν.

Αυτή η ξανθιά τελικά τι είπε ρε παιδιά και της έριξε ο Blackmore νερό στο κεφάλι?χαχαχα:lol:
Ο Turner έλεγε στο μικρόφωνο “κάτι για sex μου λέει δεν καταλαβαίνω”…και μετά έγινε το μπουγέλο.:lol:
Κάποια στιγμή πέταξε και ένα άσχετο “στα αρκίδι@ μας” ο Turner κάνοντας πρόποση στο κοινό.χαχα:lol:

H ξανθια την επεσε και στον Rondinelli την ωρα που μου υπεγραφε τα cd,αλλα κι αυτος την απεφυγε παλι με σεξουαλικου τυπου υπονοουμενα.Μεταξυ μας τη λυπηθηκα παντως,δεν συμφωνω με το να προσβαλλουν οι τραγουδιστες τον κοσμο.

Ρε παιδια,συγγνωμη κιολας,αλλα να ρωτησω κατι?Ο Turner,μηπως την κουναει λιγο την αχλαδια?
Ακουσα να συζητιεται αυτο κι απο αλλον κοσμο,αλλα και οι κινησεις του γενικα,κυριως τα τσιφτετελε του κουνηματα του,κατι τετοιο εδειχναν.Απλα λεω,ειναι πολυ πιθανο να κανω λαθος.

A, δεν ξερω …παντως εγω με το που τον ειδα ημουν σιγουρος οτι φοραει περουκα κι εχει τεχνητη οδοντοστοιχια. :smiley: