Vh1 rock honors (kiss, judas priest, def leppard, queen)

Τι είναι?

Το γνωστό σε πολλούς τηλεοπτικό αμερικάνικο κανάλι VH1, διοργάνωσε στο Las Vegas (πότε θα πάω εκεί???) στις 25/5/06, μία σούπερ βραδυά προκειμένου να τιμήσει τα 4 αυτά συγκροτήματα για την προσφορά τους στην ροκ μουσική.

Το σκηνικό είναι, εν συντομία, το εξής:

Για κάθε γκρουπ υπάρχει μία tribute band (γνωστό συγκρότημα π.χ. Foo Fighters) η οποία παίζει ενα κομμάτι και ύστερα βγαίνει η μπαντα και εκτελει δυο κομμάτια μεσα σε αποθέωση απο τον κόσμο.

Η ατμόσφαιρα είναι μαγική, γιορτινή, φιλική…ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΙΚΗ!!!

Η σειρά εμφάνισης είναι:
QUEEN
JUDAS PRIEST
DEF LEPPARD
KISS

Μία έκπληξη είναι η tribute band στους KISS, η οποία δεν είναι μία κανονική μπάντα, αλλά μία ALL STAR BAND, όπως την χαρακτήρισαν…μέλη της…Scott - Not - Ian (με το μπασσο/τσεκούρι του Gene Simmons), Tommy Lee, Slash, Rob Zombie και…το ιδρυτικό μέλος των KISS, Αce Frehley!!!

Πολύ υλικό με συνεντεύξεις, παρασκήνιο, καμαρίνια κλπ κλπ…

Σημείωση:
ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ!!! Είναι “κατεβασμένο” απο δορυφόρο, αλλά πρόκειται για πολύ καλό DVD με menus και όλα τα καλούδια!!!

Το οποιο υπαρχει εδω

http://btjunkie.org/torrent?do=stat&id=6661b700eea46ce8058bfc47fcdde7094b1bdd8309b6

Δεν το εχει ολοκληρο εκει ομως…μονο το σκηνικο με τους Queen ή κανω λαθος???
Παντως, σιγουρα απο καπου θα υπαρχει δυνατοτηα download, αρκει να ψαξει καποιος…εγω, δεν τα ξερω αυτα τα κολπακια… :smiley: :smiley:

το είχ δει live κατά τύχη στο VH1 μια Κυριακή απόγευμα που είχα αράξει στη NOVA να δω μπάλα.

Εννοείται πως η μπάλα πήρε τον μπούλο και έλιωσα βλέποντας το πρώτο (και μοναδικό ως φαίνεται) επισόδειο. Ήταν όντως super.

Μπορώ να δηλώσω ως “μη οπαδός” των KISS μου ήταν οι λιγότερο ενδιαφέροντες μουσικά, αλλά το show τους ήταν το κάτι άλλο.

Γενικά, μακάρι να γίνει και για άλλες μπάντες και πέραν του μουσικού περιεχομένου η παρουσιάστρια είναι ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΛΑΥΡΑ!

αχ μη μου τα λετε αυτα κ νοσταλγω υις καλες εποχες που ειχα νοβα…
θυμαμαι ειχε φοβερα αφιερωματα… :cry: :cry: :cry:
κι αυτα λογικα ετσι θα ειναι :cry: :cry: :cry:

Οσοι πιανουν VH1 καθε παρασκευη 24.00-2,30 εχει το VH1 rocks που μερικες φορες ειναι πολυ καλο

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Βασικά, κάθε μέρα έχει VH1 Rocks 12 με 12:30.

Αν και γενικά παραμάγαζο του MTV είναι έχει αρκετό rock και metal και δείχνει συχνα παλιές ωραίες εκπομπές του MTV όπως Beavis And Butthead και τα παλιά καλά Unplugged.

EΙΠΑΜΕ ειναι φοβερο! τωρα δε με λυπαστε λιγο? :oops: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Υ.Γ.οποιος εχει σπιτι του νοβα, εδω ειμαστε εμεις! (ειμαι καλη παρεα για rock clips και αφιερωματα, δεν τρωω το πασατεμπο σας ,μαγειρευω πιτσα και μπουριτος, δεν κλεβω τα καλλυντικα σας, δε μιλαω -λεμε τωρα- και ειμαι πολυ διακριτικη- :lol: -) 8) 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol:

Το VH1 πάντως αφήνει μίλια πίσω το MTV. Και σε εκπομπές (ποικιλία, ενδιαφέρον) και σε επιλογές κομματιών. Το μόνο που έβλεπα παλιότερα στο mtv ήταν το Jackass.

Para tin stenh tous sxesh poiotika einai san na sygrineis tous Pink Floyd me tin Bezentakou. Poly kalo to VH1.

\

MA εννοειτε, ουτε καν τιθεται θεμα συγκρισης… το mtv δειχνει αγκιλερα κ μπριτνει… :roll: :roll: :roll: :roll:

Στο MTV 2 πάντως υπάρχει ακόμα η θρυλική εκπομπή Headbangers Ball…(Ax Vanesa) 8)

Το VH1 έχει κάθε Παρασκευή από τις 12 έως τις 2:30 τη νύχτα εκπομπή ροκ! Ποιό άλλο μουσικό κανάλι έχει κάτι τέτοιο… μας έχουν ζαλίσει στις mainstream αηδείες!