Vicious Rumors

Πόσοι θυμούνται την υπερμπάντα που λέγεται Vicious Rumors??

Οι τύποι έχουν κυκλοφορήσει μερικά απο τα καλύτερα Power άλμπουμς όλων των εποχών, αν και οι τελευταίες κυκλοφορίες τους δεν είναι αντάξιες του ονοματός τους τα νέα απο το στρατόπεδο της μπάντας είναι πολύ ενθαρυντικά

Τα φωνητικά ανέλαβε ο μεγάλος James Rivera (Helstar, Flotsam & Jetsam, Destiny’s End) και το μπάσσο o Brad Gillis (Ozzy Osbourne, Night Ranger).

Και τον Ιανουάριο θα μπούν στο studio για να ηχογραφήσουν καινούργιο δίσκο!!! 8) 8) 8) 8)

Όσοι τους γουστάρετε τσεκάρετε το official site http://www.viciousrumors.com/

Ειδικα τα δυο πρωτα τους αλμπουμ, Soldiers Of The Night και Digital Dictator ειναι κορυφαια power metal διαμαντια.

για τον James Rivera ξεχασες να γραψεις οτι τραγουδαει και στους τρισμεγιστους Seven Witches :smiley:

Εγώ έχω μόνο το Word of Mouth και δεν έχω ακούσει τίποτ’άλλο απ’τους τύπους.
Αν εξαιρέσεις τις διασκευές στο Paint it black που είναι γαμάτη και στο Communication Breakdown που είναι μέτρια, τα υπόλοιπα είναι ανεκδιήγητα κομμάτια!
Sorry κι όλας!!! :wink:

Δηλαδή ο Ozzy και οι Night Ranger είχαν 2 μπασίστες…
Μήπως και στο “Hear n Aid” στο solo της κιθάρας έπαιζε με μπάσο ο Brad Gillis?

Προς ενημέρωσή σας o Brad Gillis είναι κιθαρίστας και μάλιστα από τους πολύ γνωστούς στο hard rock.

“Brad Gillis (Night Ranger, Ozzy Osbourne) returns to metal and beyond with VR for the next studio CD and tour. Brad blew everyone away when he took over for the late Randy Rhoads touring with Ozzy in 82 & 83 and did all the guitar work on the ‘Speak of the Devil ? Live’ and then went on to platinum success with Night Ranger. His mind bending guitar playing is perfect for the VR guitar team and is sure to provide some scorching riff exchanges!”
Melodic Rock 07/11

Προς petros kar μη βαράς ένα λάθος έκανα απο βιασύνη 8) 8) 8) 8)

Το Word Of Mouth ειναι απαραδεκτο αλμπουμ…slekkas βρες τα δυο πρωτα απο VR.

Sorry κι εγώ, αλλά πρέπει να πάρεις κάτι από τις αντιπροσωπευτικές δουλειές της μπάντας, δηλ, τα τέσσερα πρώτα albums:

  • Soldiers Of The Night ('86)
  • Digital Dictator ('88)
  • Vicious Rumors ('90)
  • Welcome To The Ball ('92)

Xμ… Μάλλον ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ να τα πάρεις/βρεις/δανεστείς/κλέψεις.

Sorry paidia alla otan milame gia tous Vicious Rumors kai sugkekrimena gia ton tragoudisti den prepei na anaferoume kai ton adikoxameno Carl Caden “THEO” James (RIP)?