Περί αστυνομικής βίας, ρατσισμού (video-σοκ) και ΕΛ.ΑΣ

Ρε mods, τα τελευταία posts του τυπά είναι τίγκα στις εθνικιστικές ρητορείες. Καθαρά εθνικιστικές και ρατσιστικές θέσεις. Γενικώς είμαι της άποψης ότι με τους φασίστες δεν ανοίγεις συζήτηση αλλά κεφάλια, γι’ αυτό και δεν μπαίνω καν στον κόπο να μπω στη σηζήτηση, αλλά μερικές διαγραφές από εμετικά posts χρειάζονται, ε.

Α, και επίσης θέλω, μία, ΜΙΑ φορά, γαμώτο, ένα από σας τα εθνίκια να παραδεχτεί τις ρατσιστικές τους ιδέες και να μην κρύβεται πίσω από το δάχτυλο του. Αλλά δεν το προσπαθείτε καν, ρε γαμώτο.

Τιποτα το συγκεκριμενο τα τελευταια χρονια με διακατεχει ενα μισος:p(βαζελος γαρ…)…Τα λεω αυτα με αφορμη το γεγονος στην Πολυτεχνειιουπολη…Και για να μη λεμε οτι μονο μπατσοι και κρατος υπομονευουν το ασυλο…

τι εγινε πάλι;

Μπα,εχω ακουσει τραγικα πραγματα απο ατομα που καποτε θεωρουσα και φιλους μου.Παραδειγμα αρχιδαπιτης,ακροδεξιος,μισει τους ξενους λες και του σκοτωσαν τη μανα και λεγοντας την αποψη του για τα γεγονοτα του Δεκεμβρη λεει “επρεπε να βγει ο στρατος στους δρομους και να σκοτωσει οσους τα σπαγαν”.

παντως ευτυχως που στο σκηνικο με τους οπαδους του εθνικου αστερα(καισαριανιωτες) και τους οπαδους του ατρομητου δε μπλεχτηκαν και τιποτα ιλισιωτες γιατι θα γινοταν πολυ πιο γενικευμενη συρραξη!!!

εδω ρε παιδια εκει στο χωρο του πανεπιστημιου δινανε ραντεβου ιλισιωτες με καισαριανιωτες για να παιξουν ξυλο…:p:p
οι τυποι ειναι απλα απιστευτοι!!!

sorry για το off topic

δε το λεω για εσενα προσωπικα,αλλα δεν το θεωρω σωστο καποιος να δημιουργει ή να σταματαει φιλιες λογω διαφορετικων πολιτικων πεποιθησεων!!!

Ναι αλλά αυτό έχει να κάνει με καθαρά ανθρωπιστικές πεποιθήσεις και αν δεν κόψεις ακόμα και την καλημέρα για τέτοιο λόγο τότε έχεις πρόβλημα.

Διαβασες τι εγραψα παρακατω?
Φιλοι με τον συγκεκριμενο ημασταν στο σχολειο,πριν καν εκφρασει ανοιχτα καποια απο τις αποψεις του.Σορυ αλλα οταν ακουω τετοια πραγματα απο καποιον δεν μπορω να νιωθω οτι ειναι φιλος μου ρε μεγαλε.

Ελα ντε…

απλα του το ξεκοβεις να εκφραζει τις ακροδεξιες αποψεις του οταν ειστε μαζι για καφε ας πουμε.και εγω εχω φιλο ακροδεξιο αλλα και φιλο αναρχικο…το μονο βεβαια που δε κανω ειναι να τους φερω στον ιδιο χωρο μαζι για καφε!!!:lol::lol:

Μελος ευρυτερης παρεας ειναι αρα ακομα εχουμε επαφη.Αλλο παρεα,αλλο φιλος ομως.

Τελοσπαντων,ξεφυγαμε απο το θεμα παλι.

ναι οντως ξεφυγαμε

Τώρα εδώ δεν ξέρω και γω τι να πω. Μια φιλία κρατιέται επειδή 2 άτομα έχουν κάποια σημεία που συγκλίνουν και διαλύετα για κάποια που αποκλίνουν. Το τι μπορεί να ανεχτεί κάποιος από κάποιον άλλο είναι δικό του θέμα αλλά εγώ προσωπικά δε θα έκανα με τίποτα παρέα με κάποιον που περιμένει τα τανκς να του ανοίξουν χώρο στην Κυψέλη επειδή δεν έχει που να παρκάρει.

βασικα αυτος δεν εχει μιλησει ποτε για τανκς και τετοια!!απλα εχει μια πιο ακροδεξια αποψη με τους ξενους

οσο για την φιλια που ειπες εγω στην φιλια ειλικρινα δε βαζω μεσα ποτε τις πολιτικες αποψεις.η αποψη μου ειναι οτι ο καθενας πιστευει οτι θελει.

Έτσι όπως το θέτεις μπορεί να είναι απλά δεξιός και όχι ακροδεξιός αλλά όπως είπα και πριν εμένα με αφορά περισσότερο η ανθρωπιστική θεώρηση και όχι η πολιτική. Στην πολιτική θα μπορούσα να κάνω τα στραβά μάτια στο άλλο όχι.

Ναι,δεν ειναι και πολυ πολιτικη αποψη το σκοτωστε τους ξενους και τους αριστερους και τους αναρχικους ομως.

@Darthvader

μαλλον το ιδιο εννοουμε:)

αυτο δε λεγεται ακροδεξιος αυτο που περιγραφεις λεγεται δολοφονος…
υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν οτι πρεπει να σκοτωσουμε καθε αριστερο,αναρχικο και ξενο???

Αυτό δεν ισχύει. Η πολιτική περιέχει μέσα τα πάντα και πρώτα από όλα κοινωνικές συμπεριφορές. Δεν μπορείς να έχεις ΦΙΛΟΥΣ ακροδεξιούς και αναρχικούς. Τότε κάτι δεν πάει καλά, ψάξ’ το.

@leper jesus

τι να σου πω ανεκαθεν εκανα γνωριμιες και φιλους χωρις να σκεφτομαι τα πολιτικα γιατι πολυ απλα στις παρεες μου δε μιλαμε ποτε για πολιτικα!!οποτε δεν ασχολουμαι με τις πολιτικες πεποιθησεις του αλλου